Reklama

Niedziela Łódzka

Przylgnąć do różańca

Na potrzebę podejmowania modlitwy różańcowej stanowiącej syntezę naszej wiary, jej owoce i znaczenie w życiu świętych wskazywał bp Ireneusz Pękalski podczas V Archidiecezjalnej Pielgrzymki Grup Żywego Różańca Archidiecezji Łódzkiej do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej. Wierni wraz ze swymi duszpasterzami dziękowali za otrzymane przez pośrednictwo Maryi łaski oraz prosili o dalszą Jej opiekę.

Reklama

Przytaczając słowa św. Ludwika, wielkiego czciciela Różańca świętego, Ksiądz Biskup podkreślił: – Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na ostrej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy, trzeba iść dalej. Wskazał, że wysławiając Maryję na kanwie „Pozdrowienia anielskiego”, można rozważać momenty życia Jezusa Chrystusa przez serce Jego Matki. – Jestem przekonany, że przybyliście do tutejszej świątyni z potrzeby serca i że swoje sprawy, którymi żyjecie, problemy, które macie rozwiązywać, jako duszpasterze, jako uczniowie Jezusa, zechcecie wpleść w tę modlitwę, którą do Pana Boga zanosimy – powiedział. Po zakończeniu Eucharystii dokonano aktu zawierzenia Matce Bożej.

Podczas wspólnego nabożeństwa różańcowego przed cudownym wizerunkiem w kaplicy Matki Bożej Łaskiej uczestnicy pielgrzymki powierzali sprawy Kościoła łódzkiego, kapłanów, osoby konsekrowane oraz wszystkich członków Kół Żywego Różańca.

Zwieńczeniem spotkania był koncert utworów muzyki klasycznej i pieśni maryjnych. W pielgrzymce wzięli udział członkowie kół różańcowych z ponad trzydziestu parafii archidiecezji: kilkunastu łódzkich, a także z Moszczenicy, Zduńskiej Woli-Karsznic, Zgierza, Bełchatowa, Wrzeszczewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Łaznowa, Gomulina, Kociszewa, Pabianic, Aleksandrowa Łódzkiego i Jeżowa.

2017-10-18 14:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czerwińsk nad Wisłą: modlitwa różańcowa na Wiśle

[ TEMATY ]

różaniec

Wisła

Czerwińsk

Karol Porwich

Wierni parafii Czerwińsk nad Wisłą w diecezji płockiej przez cztery miesiące w roku biorą udział w modlitwie różańcowej na rzece Wiśle. Podczas 10-kilometrowego rejsu mają pięć stacji, przy każdej odmawiając jedną dziesiątkę różańca. Najbliższy różaniec na Wiśle odbędzie się w niedzielę 11 października.

Na 10-kilometrowy rejs po Wiśle wierni parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Czerwińsku nad Wisłą wyruszają od czterech lat, od czerwca do października, w jedną z niedziel danego miesiąca. Tradycję wodnego pielgrzymowania wprowadzili księża salezjanie z czerwińskiego sanktuarium, gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Pocieszenia. Parafia położona jest nad Wisłą, stąd wśród jej mieszkańców jest wielu wodniaków, posiadających motorówki, drewniane pychówki i inne łodzie.

CZYTAJ DALEJ

Inicjatywa, która wesprze budowę Muzeum bł. ks. Popiełuszki w Okopach

2021-10-19 21:46

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Andrzej Chojnacki

Bardzo się cieszę, że mogliśmy wyjść z inicjatywą narodowej zbiórki na rzecz budowy Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki w jego rodzinnych Okopach – powiedział Family News Service Bogdan Romaniuk, przewodniczący rady programowej Fundacji im. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro”. W dniu 37. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Popiełuszki odbyło się w Warszawie spotkanie, na którym przedstawiono numizmat, z którego dochody pomogą pokryć część kosztów budowy muzeum.

Spotkanie miało miejsce w siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Poprowadził je Krzysztof Ziemiec. Uczestniczyli w nim: brat ks. Jerzego – Józef Popiełuszko, wiceprezes fundacji im ks. Jerzego Popiełuszki „Dobro”; Marek Popiełuszko – prezes fundacji, przewodniczący rady programowej fundacji Bogdan Romaniuk, wiceprezes Poczty Krzysztof Falkowski; prezes IPN dr Karol Nawrocki, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

CZYTAJ DALEJ

Ile razy w ciągu dnia mogę przyjąć Ciało Chrystusa?

2021-10-20 12:55

[ TEMATY ]

duchowość

Eucharystia

Msza św.

Adobe Stock

Ile razy tak naprawdę można przystępować do Komunii św. w ciągu jednego dnia? Czy nie moglibyśmy przyjmować Jezusa tyle razy, ile chcemy?

Zwykle spotykam ludzi, którzy mają dokładnie odwrotny problem i trzeba ich namawiać, żeby przynajmniej w okresie świątecznym wyspowiadali się i przyjęli Komunię św. Dobrze jest nosić w sobie pragnienie tak częstego przystępowania do Komunii św. Przypomnę jednak tę znaną pewnie zasadę, że możemy tylko dwa razy przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję