Reklama

Feniks dla „Dekalogu”

W ramach XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie nagrodę „Feniks 2018” w kategorii „muzyka chrześcijańska – muzyka nowoczesna” Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało autorom projektu „Dekalog”

Dekalog” to niezwykły międzynarodowy projekt. 10 przykazań Bożych w dziesięciu różnych muzycznych smakach. Ten album, to słowo jest muzyczną opowieścią o Bożych przykazaniach, dziełem 150 artystów z całego świata, których połączyła wizja pomocy potrzebującym w różnych zakątkach globu. Artystów – muzyków: wokalistów, kompozytorów oraz poetów – zainspirowały Dekalog, nauczanie św. Jana Pawła II i życie z Chrystusem. Efektem tego jest 12 utworów, które znalazły się na płycie o tym tytule. Dziesięć z nich odnosi się stricte do Dekalogu, pozostałe dwa to: Dekalog Prolog i kończące całość – Przykazanie Miłości. Wydawcą albumu jest Polskie Radio. Nagrody odebrali: zastępca dyrektora Agencji Muzycznej PR Elżbieta Janduła, dyrektor artystyczny projektu Marcin Pospieszalski oraz pomysłodawca projektu Radek Grabowski.

Marcin Pospieszalski – kompozytor, dyrektor artystyczny i producent muzyczny projektu tak skomentował przyznanie „Dekalogowi” nagrody: – Przede wszystkim chcę oddać chwałę Panu Bogu, bo to, że taki projekt doszedł do skutku, to jest tylko Jego łaska. Kiedy zaczynaliśmy 5 lat temu, był to jedynie szalony pomysł Radka (Grabowskiego – przyp. red.). To on wymyślił, by artyści z całego świata opowiedzieli o 10 przykazaniach. Po kilku latach mamy płytę i to wyróżnienie. Pan Bóg postawił na naszej drodze wspaniałych ludzi, przede wszystkim ks. Waldemara Cisło, Studio muzyczne Custom34, Agencję Polskiego Radia z Piotrem Iwickim. Podziękowania należą się wielu osobom, ale przede wszystkim, Panu Bogu.

Reklama

Projekt „Dekalog” jest przedsięwzięciem podjętym wspólnie z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, więc poza tym, że promuje wartości, które niosą ze sobą przykazania, dodatkowo ma na celu wsparcie konkretnych działań PKWP w zakresie pomocy humanitarnej i pastoralnej. Każdy z utworów jest „patronem” jednego z dzieł.

Wśród wykonawców utworów zawartych na płycie znaleźli się m.in.: Michał Lorenc, Michael Patrick Kelly, Tony Meléndez, Andrzej Lampert, Józef Skrzek, Luxtorpeda, Fr. Stan Fortuna, Levi Sakala, Natalia Niemen, Piotr Łukaszewski, Dariusz „Maleo” Malejonek, Al Bano Carrisi, Orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyr. Wojciecha Rajskiego oraz Polski Chór Kameralny pod dyr. Jana Łukaszewskiego.

Płyta jest dostępna w księgarniach, na Poczcie Polskiej i stronie internetowej projektu. Zakup krążka jest wsparciem projektów realizowanych w różnych miejscach na świecie, m.in. zakupu żywności dla rodzin w Aleppo i odbudowy domów w Damaszku, w Syrii, budowy studni w Sudanie i innych projektów pomocowych.

Feniks to doroczna nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, mająca za cel promowanie i wyróżnienie wartościowych publikacji, które pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie. Jest przyznawana od 1999 r. w wielu kategoriach, a od 4 lat także twórcom albumów współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Tygodnik Katolicki „Niedziela” objął patronat nad tą płytą „Dekalog”. Więcej o „Dekalogu” pisaliśmy na łamach „Niedzieli Młodych” nr 23/2015; nr 51/2015 oraz w „Niedzieli” ogólnopolskiej nr 7/2017.

2018-04-25 11:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uroczystości odpustowe w Świętej Annie

2021-07-23 08:14

[ TEMATY ]

dominikanki

Święta Anna

www.swanna.mniszki.dominikanie.pl

Kaplica św. Anny w klasztorze dominikanek

Kaplica św. Anny w klasztorze dominikanek

Siostry dominikanki z klasztoru w Świętej Annie zapraszają do udziału w uroczystościach odpustowych w dniach 25-26 lipca.

W niedzielę 25 lipca o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św. oraz zakończy się Nowenna do św. Anny. W poniedziałek 26 lipca o godz. 11.30 uroczystej Sumie odpustowej i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Pozostałe Msze św. tego dnia o godz.: 7, 8.30, 10 i 17 (zbiorowa).

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

2021-07-19 13:43

[ TEMATY ]

trydencka

Msza trydencka

Karol Porwich

Co ceniony benedyktyn o. Leon Knabit sądzi o dwóch formach odprawiania Mszy św. tzw. trydenckiej, czyli przedsoborowej i nowej, czyli posoborowej?

Msza św. do Soboru Watykańskiego II była odprawiana w rycie tak zwanym rzymskim klasycznym. Ale to nie był jedyny ryt, o tym warto pamiętać, był ryt dominikański, ryt mozarabski, Kościoły wschodnie miały swój ryt i dbano o to, by było zachowane to, co jest istotne: mianowicie liturgia czytań, liturgia… to się rozmaicie nazywało: liturgia katechumenów itd.

CZYTAJ DALEJ

Słowacja: Na papieskiej Mszy w Preszowie może być nawet 50 tys. wiernych

2021-07-23 19:06

[ TEMATY ]

Msza św.

Słowacja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na Mszy św. w obrządku wschodnim, którą celebrować będzie papież Franciszek we wrześniu w Preszowie, na wschodzie Słowacji, może być nawet 50 tys. wiernych - prognozowali w piątek przedstawiciele Kościoła i tego słowackiego miasta. Przed 26 laty do Preszowa pielgrzymował św. Jan Paweł II.

Wizyta Franciszka ma szczególne znaczenie dla grekokatolików, ponieważ papież będzie przewodniczyć liturgii w ważnym dniu, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego - powiedział greckokatolicki metropolita Preszowa, arcybiskup Jan Babjak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję