Reklama

Z Polski wyjdzie iskra...

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z publikacją o św. Faustynie i Bożym Miłosierdziu pt. „Z Polski wyjdzie iskra...”. Jest to książka nietypowa, porusza bowiem temat z zupełnie innej strony, niż to czyniono dotychczas. Jej osią przewodnią są mianowicie patriotyzm św. Faustyny i aspekty patriotyczne w jej „Dzienniczku”. Książka zawiera zapis pięciu wywiadów z wyjątkowymi osobami, takimi jak m.in.: s. Elżbieta Siepak ZMBM, ks. prof. Andrzej Witko czy bp Jan Szkodoń, które odpowiadają na pytania dotyczące nie tylko Bożego Miłosierdzia, lecz także polskości na podstawie „Dzienniczka” św. Faustyny. Bez wątpienia jest to publikacja, którą każdy czciciel św. Faustyny powinien mieć w swoim księgozbiorze.

Znana sentencja głosi, że osoby, które zapominają historię, są skazane na jej powtarzanie. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem całkowicie i podkreślamy, że nie wolno ignorować dziedzictwa. Miłość do ojczyzny i patriotyzm św. Faustyny przejawiały się nadzieją i modlitwą, aby już nigdy nie doszło do rozlewu krwi i Polska była krajem bezpiecznym.

Wyznacznikiem życia św. Faustyny była miłość. Przede wszystkim miłość do Boga, ale także do Matki Najświętszej, Kościoła, bliźnich. Nie możemy zapomnieć także o innej wielkiej miłości Apostołki Bożego Miłosierdzia – o jej wielkiej miłości do ojczyzny, którą Boski Zbawiciel szczególnie umiłował. Głęboki patriotyzm s. Faustyny opierał się nie na jakimś tkliwym uczuciu, lecz na prawdziwej miłości, świadomej błędów i zła, które trawią nasz kraj. Za taką Polskę pokorna zakonnica żarliwie się modliła i ofiarowywała swoje cierpienia.

Reklama

Poznajmy patriotyzm i miłość do Ojczyzny św. Faustyny z książki „Z Polski wyjdzie iskra...”. Dzięki tej lekturze będziemy bardziej odpowiedzialnie kochać Ojczyznę i – na wzór św. Faustyny – stawać się prawdziwymi patriotami.

Patronat medialny nad książką objęły: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Opiekun”. Książka ma imprimatur, czyli została opracowana zgodnie z doktryną Kościoła oraz zatwierdzona do druku przez władze kościelne.

Osoby, które zadzwonią i poprawnie odpowiedzą na pytanie: Kto i kiedy ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego?, mają szansę otrzymać książkę „Z Polski wyjdzie iskra...”: tel. 536 604 056. Wydawnictwo Bonum Verbum, Zakrzów 42, 24-335 Łaziska. Książkę znajdziemy też w placówkach Poczty Polskiej.

2019-03-27 10:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MON: defilada odwołana ze względu na pandemię

2020-08-05 07:12

[ TEMATY ]

wojsko

Artur Stelmasiak

Planowana na 15 sierpnia defilada została odwołana ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem – poinformowało MON odpowiadając na pytania PAP. Defilada ma się odbyć w innym terminie.

"Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej" - odpowiedział resort we wtorek na pytania PAP o to, czy defilada odbędzie się mimo trwającej pandemii, a jeśli tak, to w jakich warunkach.

MON poinformowało, że decyzja zapadła na spotkaniu ministra obrony Mariusza Błaszczaka z prezydentem Andrzejem Dudą, przedstawicielami służb sanitarnych, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. "Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem" – podkreślił resort.

Pozostałe przygotowywane przez MON uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się zgodnie z planem. Defilada zostanie przeprowadzona w innym terminie, który pozwoli na zachowanie pełnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom" - zapowiedziało MON.(PAP)

CZYTAJ DALEJ

Kościoły na całym świecie apelują o rozbrojenie nuklearne

2020-08-05 17:33

[ TEMATY ]

Rozbrojenie nuklearne

wikipedia.org

W związku ze zbliżającą się 75. rocznicą zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki Kościoły na całym świecie apelują o rozbrojenie nuklearne.

Biskupi przypominają słowa Papieża Franciszka wypowiedziane podczas pielgrzymki do Japonii. Podkreślił wówczas, że niemoralne jest zarówno wykorzystanie energii atomowej w celach wojskowych, jak i samo posiadanie broni nuklearnej.

Biskupi Stanów Zjednoczonych zapewniają, że wraz z narodem japońskim opłakują niewinnych ludzi, którym odebrano życie oraz kolejne pokolenia, które wciąż doświadczają tragicznych skutków tych ataków. „W celu rozwiązania sporów między narodami zawsze szukajmy ścieżki pokoju i alternatywy dla wojny” – apeluje przewodniczący episkopatu USA abp Jose Gomez.

Z kolei biskupi Anglii, Walii i Szkocji uważają, że rocznica jest dobrą okazją, aby zastanowić się nad przyszłością arsenału nuklearnego Wielkiej Brytanii. Przywołują słowa Franciszka, który powiedział w Japonii, że „groźba wzajemnego zniszczenia i masowej zagłady jest całkowicie nie do pogodzenia z wysiłkami na rzecz budowania pokoju”. Podkreślają, że wielką niesprawiedliwością jest trwonienie ogromnych sum na podtrzymywanie arsenału podczas, gdy tak wielu ludzi na całym świecie cierpi głód. Wzywają do całkowitego pozbycia się broni jądrowej.

Również dwa największe Kościoły Niemiec, katolicki i ewangelicki zaapelowały do polityków o zaangażowanie w budowanie świata wolnego od broni nuklearnej. „Jest to ważne zwłaszcza teraz, gdy mamy do czynienia z fatalną deregulacją międzynarodowych umów dotyczących broni jądrowej i rośnie niebezpieczeństwo jej użycia” – napisali biskupi. Przypominają, że dla katolików i protestantów zarówno użycie broni jądrowej, jak i stosowanie jej jako strategicznego straszaka zawsze było niemoralne i nieodpowiedzialne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję