Reklama

Z Polski wyjdzie iskra...

2019-03-27 10:20

Stanisław Kramek
Niedziela Ogólnopolska 13/2019, str. 30

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z publikacją o św. Faustynie i Bożym Miłosierdziu pt. „Z Polski wyjdzie iskra...”. Jest to książka nietypowa, porusza bowiem temat z zupełnie innej strony, niż to czyniono dotychczas. Jej osią przewodnią są mianowicie patriotyzm św. Faustyny i aspekty patriotyczne w jej „Dzienniczku”. Książka zawiera zapis pięciu wywiadów z wyjątkowymi osobami, takimi jak m.in.: s. Elżbieta Siepak ZMBM, ks. prof. Andrzej Witko czy bp Jan Szkodoń, które odpowiadają na pytania dotyczące nie tylko Bożego Miłosierdzia, lecz także polskości na podstawie „Dzienniczka” św. Faustyny. Bez wątpienia jest to publikacja, którą każdy czciciel św. Faustyny powinien mieć w swoim księgozbiorze.

Znana sentencja głosi, że osoby, które zapominają historię, są skazane na jej powtarzanie. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem całkowicie i podkreślamy, że nie wolno ignorować dziedzictwa. Miłość do ojczyzny i patriotyzm św. Faustyny przejawiały się nadzieją i modlitwą, aby już nigdy nie doszło do rozlewu krwi i Polska była krajem bezpiecznym.

Wyznacznikiem życia św. Faustyny była miłość. Przede wszystkim miłość do Boga, ale także do Matki Najświętszej, Kościoła, bliźnich. Nie możemy zapomnieć także o innej wielkiej miłości Apostołki Bożego Miłosierdzia – o jej wielkiej miłości do ojczyzny, którą Boski Zbawiciel szczególnie umiłował. Głęboki patriotyzm s. Faustyny opierał się nie na jakimś tkliwym uczuciu, lecz na prawdziwej miłości, świadomej błędów i zła, które trawią nasz kraj. Za taką Polskę pokorna zakonnica żarliwie się modliła i ofiarowywała swoje cierpienia.

Reklama

Poznajmy patriotyzm i miłość do Ojczyzny św. Faustyny z książki „Z Polski wyjdzie iskra...”. Dzięki tej lekturze będziemy bardziej odpowiedzialnie kochać Ojczyznę i – na wzór św. Faustyny – stawać się prawdziwymi patriotami.

Patronat medialny nad książką objęły: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Opiekun”. Książka ma imprimatur, czyli została opracowana zgodnie z doktryną Kościoła oraz zatwierdzona do druku przez władze kościelne.

Osoby, które zadzwonią i poprawnie odpowiedzą na pytanie: Kto i kiedy ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego?, mają szansę otrzymać książkę „Z Polski wyjdzie iskra...”: tel. 536 604 056. Wydawnictwo Bonum Verbum, Zakrzów 42, 24-335 Łaziska. Książkę znajdziemy też w placówkach Poczty Polskiej.

I ja prawie zabiłem swoje dziecko - raper Tau o aborcji

2019-11-04 08:30

DK / niedziela.pl

- Czemu wydałaś bezwzględny werdykt, tak bez procesu i świadków? Siedzę niewinnie w tej celi śmierci, ciemnej i zimnej czekając na katów - rapuje Tau wcielając się w swoim najnowszym utworze w rolę dziecka będącego w łonie matki. Piosenka "Dziecko Króla", w którym udziela się także Ola Maciejewska, wokalistka zespołu "niemaGOtu", jest utworem promującym film "Nieplanowane".

fb.com/tau.bozon

Jednak jak wyznaje sam raper na swoim profilu FB - nie zawsze był tak uświadomiony w kwestii świętości życia. - I ja prawie zabiłem swoje dziecko - wyznaje kielecki raper. Sprawdź dlaczego kilka lat temu Tau myślał w ten sposób oraz co zmieniło jego spojrzenie:

Utwór "Dziecko Króla" jest zarazem pierwszym singlem i zapowiedzią kolejnej płyty kieleckiego rapera, która również pod tym samym tytułem ukaże się już w 2020 r.

Jak czytamy na kanale Bozon Records:

Najnowszy album Tau, to męskie spojrzenie na rzeczywistość, w której przenikają się sfery sacrum i profanum. Autor dotyka tych tajemnych sfer wnikając w głąb swojego ducha, a następnie podejmuje próbę wydobycia z nich treści, które nadadzą życiu sens. Korzysta przy tym ze swojej bogatej życiowej mądrości. Jest przecież mężem i ojcem, a przede wszystkim człowiekiem nawróconym z ciemności do światła i doskonale rozumie drogę jaką należy przejść by odzyskać godność Dziecka Króla. Celem tych wszystkich działań jest również przywrócenie ludziom wierzącym świadomości iż nie są zwykłymi ludźmi lecz posiadają Królewską Godność. Czwarta płyta Tau pt. ,,Dziecko Króla’’ ukaże się nakładem Bozon Records już w 2020 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Boliwia: wiele rodzin nie ma co włożyć do garnka

2019-11-17 20:18

Ks. Szymon Zurek (Vaticanews) / Santa Cruz del Sierra (KAI)

W Boliwii kontekst Światowego Dnia Ubogich w tym roku jest zupełnie wyjątkowy. Trwający trzy tygodnie kryzys rządowy, spowodował zwiększenie niepokoju w społeczeństwie i masowe protesty. W kraju rośnie bieda i wiele rodzin nie ma co jeść. W pomoc potrzebującym aktywnie włączają się Caritas i inne organizacje kościelne.

Galyna Andrushko/pl.fotolia.com

Pokojowy, ale jednak protest, blokady, niemożność realizowania codziennych obowiązków, podjęcia pracy: wszystko to przyczyniło się do tego, że w peryferyjnych dzielnicach np. dwumilionowego miasta Santa Cruz de la Sierra, wiele rodzin nie ma co włożyć do garnka. Należałoby właściwie wskazać, że Dzień Ubogich trwa w tutejszych parafiach od ponad dwóch tygodni. Sąsiedzi organizują między sobą tzw. „olla común” czyli wspólne gotowanie, mając na względzie przede wszystkim te rodziny, którym nie starcza pieniędzy na zakup żywności. "Jest to piękne świadectwo solidarności między sąsiadami, bez względu na wyznanie wiary czy przekonania polityczne" – uważa pracujący tam polski kapłan ks. Szymon Zurek.

W parafiach grupy Caritas rozeznawały w tych dniach konkretne potrzeby najbardziej potrzebujących rodzin, by móc przygotować na Niedzielę Ubogich obiady i zanieść je do dzielnic. Np. w parafii św. Franciszka z Asyżu przygotowano ponad 450 porcji obiadów. W całe to dzieło byli zaangażowani członkowie wszystkich grup parafialnych: katechiści, grupa młodzieżowa, grupy muzyczne, lektorzy, animatorzy Kościelnych Wspólnot Podstawowych, Legion Maryi.

Ks. Zurek podkreślił, że w tym szczególnie trudnym czasie dla Boliwijczyków, możliwość podzielenia się z najbardziej potrzebującymi braćmi i siostrami, jest piękną okazją do praktykowania przykazania miłości, przelania wiary, którą żyją, która im dała tyle siły w trudnych dniach kryzysu, w konkretny czyn miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem