Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bielsko-Biała

Spotkanie strażników Szlaków Papieskich

Niedziela bielsko-żywiecka 16/2019, str. III

[ TEMATY ]

spotkanie

A. Omyliński

Podczas spotkania z abp. Markiem Jedraszewskim

Podczas spotkania z abp. Markiem Jedraszewskim

Delegacje z naszej diecezji wzięły udział w dorocznym spotkaniu miłośników Szlaków Papieskich w Krakowie. – Spotykamy się, jak co roku, w historycznej kaplicy arcybiskupów krakowskich, związanej z wieloletnią obecnością, pracą i modlitwą św. Jana Pawła II. Przybywamy jednak w czasie trudnym, naznaczonym zagrożeniami dla wiary i Kościoła, z jakimi nie spotkaliśmy się do tej pory – zauważył opiekun duchowy Szlaków Papieskich ks. Stefan Misiniec, prosząc o modlitwę o pogłębienie wiary i obronę wartości chrześcijańskich.

Reklama

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył abp. Marek Jędraszewski. – Jesteście strażnikami Papieskich Szlaków – szczególnego fragmentu polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami papieskiego ducha, z tamtych także niełatwych czasów, po to, żeby tego ducha nie tylko strzec, ale i przekazywać go innym – zapewnił Arcybiskup, który patronuje honorowo fundacji. Mszę św. poprzedziło zapalenie zniczy pod pomnikiem św. Jana Pawła II na dziedzińcu Kurii. Na uroczystości nie zabrakło delegacji Koła PTTK im. św. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce, przedstawicieli z Bielska-Białej i innych stron diecezji. Przyjechał również ks. Władysław Nowobilski – emerytowany proboszcz z Ciśca. O oprawę muzyczną zadbał zespół góralski Słopnicki Zbyrcok.

Prezes Fundacji Szlaki Papieskie Urszula Własiuk przypomniała, że ks. Karol Wojtyła wędrował ze studentami szlakami górskimi, ucząc ich swoim przykładem, że są drogami do Boga. – W dzisiejszej dobie zgiełku Szlaki Papieskie spełniają rolę bezpiecznej oazy, a trwałość gór i ludzka zapobiegliwość i pamięć zabezpiecza ich istnienie – podkreśliła Urszula Własiuk. Poprosiła o pomoc w oznakowaniu Szlaków Papieskich w Beskidzie Śląskim, zwłaszcza w paśmie baraniogórskim i Czantorii (kontakty na: www.szlaki papieskie.pl). Spotkanie było również okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych.

2019-04-16 18:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie „Jezus na lodowisku”

[ TEMATY ]

spotkanie

„Pan natomiast jest prawdziwym Bogiem, jest Bogiem żywym i Królem wiecznym” (Jer 10 10) – słowa z Księgi Jeremiasza, będące hasłem przewodnim tegorocznego spotkania „Jezus na lodowisku”, niechaj stanowią najpiękniejsze zaproszenie do udziału w tym, dobrze znanym już nie tylko nowotarżanom, modlitewnym wydarzeniu.

W tym roku będzie to jednocześnie przygotowanie do niedzielnej (9.06) uroczystości Zesłania Ducha Świętego i 40. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

V Bolesławiecki Marsz dla Życia i Rodziny

2021-09-19 19:32

ks. Waldemar Wesołowski

Ulicami Bolesławca przeszedł V Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Po kilkuletniej przerwie to wydarzenie powróciło na ulice miasta. Bolesławiecki marsz był jedynym, jaki odbył się na terenie diecezji legnickiej. Odbył się w łączności z marszem ogólnopolskim, jaki odbył się w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję