Reklama

Niedziela Przemyska

Bóg Miłosierdzia

Niedziela małopolska 17/2019, str. 1

[ TEMATY ]

Niedziela Miłosierdzia

B. M. Sztajner/Niedziela

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego otwarte są wszystkie możliwe zdroje łask. Warto zrobić krok wiary i przekroczyć bramy miłosierdzia

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego otwarte są wszystkie możliwe zdroje łask. Warto zrobić krok wiary i przekroczyć bramy miłosierdzia

Przyczyną twoich upadków jest to, że za wiele liczysz sama na siebie, a za mało się opierasz na mnie. Ale niech cię to nie zasmuca tak nadmiernie, masz do czynienia z Bogiem miłosierdzia, nędza twoja nie wyczerpie go, przecież nie określiłem liczby przebaczenia” (Dz.1488) – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny. Po raz kolejny, przeżywając w II niedzielę wielkanocną święto Miłosierdzia Bożego, możemy zatrzymać się i zagłębić w największą Bożą tajemnicę, o której przez polską zakonnicę przypomniał światu Chrystus.

Reklama

To okazja, by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Komunię Świętą, oraz – zgodnie z obietnicą Pana Jezusa – otrzymać całkowite odpuszczenie win i kar. „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699) – usłyszała św. S. Faustyna z ust Chrystusa. Ks. prof. Ignacy Różycki na stronie internetowej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia tłumaczy, że „odpuszczenie win i kar” jest największą łaską, jaka tylko jest możliwa. „To łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win” – czytamy. Warunkami niezbędnymi do otrzymania tej łaski jest przyjęta Komunia Święta w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po dobrze odprawionej spowiedzi (tzn. bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w postawie ufności wobec Boga oraz czynnej miłości bliźniego.

Duchowość Miłosierdzia Bożego, którego czcicielem był św. Jan Paweł II, to nie tylko jeden dzień w roku, ale niezwykłe duchowe dziedzictwo, przekazane chrześcijanom i całemu światu. Dlatego dzięki świętu, które od 2000 r. obchodzimy w całym Kościele jako nową formę kultu Miłosierdzia Bożego, rozpowszechniła się np. Koronka do Bożego Miłosierdzia (w tym także dzieł związanych z tą modlitwą; w bieżącym numerze piszemy m.in. o Kołach Koronkowych czy Namiocie Miłosierdzia).

Owocnym „przedłużeniem” święta Miłosierdzia Bożego może być również lektura Dzienniczka św. Siostry Faustyny lub innych wartościowych książek na temat orędzia, które na nasze czasy przekazał Pan Jezus. Odsyłamy także Czytelnika do lektury bloga patronki ŚDM w Krakowie: www.faustyna2016blog.pl, gdzie można odkryć, jak żyć miłosierdziem dzisiaj.

2019-04-24 09:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: siostry z Łagiewnik radzą jak przeżyć Święto Miłosierdzia

W najbliższą niedzielę po raz kolejne obchodzone będzie Święto Miłosierdzia. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia radzą na swojej stronie internetowej jak je przeżyć.

Jak zauważają, inny wygląd Niedzieli Bożego Miłosierdzia w czasie pandemii oraz niemożność sakramentalnej spowiedzi i fizycznego uczestniczenia w Eucharystii sprawia, że rodzi się wiele pytań. „Jak owocnie przeżywać tę Niedzielę Miłosierdzia? Czy otrzymamy łaski obiecane przez Jezusa na to święto?” - wymieniają.

CZYTAJ DALEJ

Ideologia LGBT – czy to mają być wartości unijne?

2021-09-16 11:57

[ TEMATY ]

LGBT

ideologia

Adobe Stock

Szef Stowarzyszenia „Family Day – Brońmy naszych dzieci” krytykuje wideo o raporcie o stanie UE.

Wideo zapowiadające przemówienie Przewodniczącej Komisji UE Ursuli Von der Leyen o stanie Unii, to reklama pro LGBT pozbawiona jakiegokolwiek odniesienia do narodów i rodziny. „Tęczowe flagi i dwóch mężczyzn z dziewczynką z napisem ‘Defending our values’ - jeśli takie są wartości, które chce bronić Unia, to Europa będzie słabsza i bardziej podzielona”. Neurochirurg Massimo Gandolfini, szef Stowarzyszenia „Family Day – Brońmy naszych dzieci”, nie ma wątpliwości co do zapowiadanych treści raportu o stanie Unii.

CZYTAJ DALEJ

Bilans podróży do Budapesztu: znak nadziei i odrodzenia po pandemii

2021-09-16 19:55

[ TEMATY ]

Węgrzy

kongres eucharystyczny

Franciszek na Węgrzech

Vatican News

Papieska podróż, a w szczególności wspólna modlitwa na zakończenie Kongresu Eucharystycznego, była dla nas Węgrów znakiem nadziei i odrodzenia. Tak zakończoną wczoraj podróż apostolską na Węgry i Słowację komentuje sekretarz generalny węgierskiego episkopatu. Podkreśla on, że cytując po węgiersku pierwsze słowa hymnu narodowego, Ojciec Święty przywołał tysiącletnie chrześcijańskie korzenie tego kraju i zachęcił do rozwoju tego dziedzictwa jako daru braterstwa dla świata.

Wspominając papieską wizytę, ks. Tamás Tóth zauważa, że dla Węgrów była to okazja, by ukazać światu prawdziwe oblicze ich kraju, „aby wszyscy mogli zobaczyć, jacy jesteśmy naprawdę jako naród i Kościół”. Przyznaje on, że niekiedy czyta się o Węgrach wiadomości, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. „Mogliśmy pokazać, że Kościół na Węgrzech jest żywy, dynamiczny i gotowy wyjść na zewnątrz, jak o tym mówi Ojciec Święty, by żyć w świecie jako chrześcijanie i bracia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję