Reklama

Niedziela Kielecka

W poszukiwaniu swego powołania

W wakacje w ośrodku diecezji kieleckiej „Betania” w Rabce-Zdroju już od lat są organizowane rekolekcje powołaniowe dla mężczyzn od 18 roku życia. Tak też było i w tym roku.

Młodzi ludzie często stają przed dylematem: co robić w życiu? Kim zostać? Do czego zostałem powołany? Do kapłaństwa, małżeństwa? Jaką drogę życiową mam obrać, abym był spełniony?

Na przełomie lipca i sierpnia w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Diecezji Kieleckiej „Betania” w Rabce-Zdroju odbyły się rekolekcje powołaniowe, które zorganizowało koło powołaniowe QUO VADIS. Pierwszym przystankiem młodych ludzi w drodze na rekolekcje były Łagiewniki. Tam, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia modlili się i zawierzyli miłosiernemu Bogu sprawę powołań do kieleckiego seminarium. Odwiedzili też Centrum Jana Pawła II - wzoru kapłańskiej posługi, który ukazywał swoją postawą, jak z miłością oddawać się Bogu i iść do drugiego człowieka, by mu służyć.

Reklama

Na drugi dzień po przyjeździe do „Betanii” młodzieńcy poszli w góry. Celem ich wędrówki był Turbacz (1310 m n.p.m.) – Był to czas wspólnego przebywania ze sobą, modlitwy, ciszy i przezwyciężania swoich słabości – mówi alumn Marcel Musiał. Po całodziennej wędrówce młodzi ludzie spotkali się przy ognisku na terenie domu i podzielili się świadectwami życia i powołania.

Był to czas wspólnego przebywania ze sobą, modlitwy, ciszy i przezwyciężania swoich słabości.

Podziel się cytatem

Kolejnego dnia uczestnicy udali się do sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, której zawierzyli swoje życie i czas trudnych wyborów, które są przed nimi. Kiedy wrócili do ośrodka, czekał na nich wyjątkowy gość – abp Edward Nowak, który pracuje w Watykanie. Podczas spotkania opowiedział im o swoim życiu i posłudze za pontyfikatu aż sześciu papieży! To miłe spotkanie trwało długo, nie zabrakło radosnych chwil i wielu pytań do arcybiskupa.

Ostatniego dnia uczestnicy rekolekcji udali się do Wadowic, do rodzinnego miasta Jana Pawła II. Jak zgodnie podkreślają, rekolekcje były dla nich czasem osobistego spotkania z Jezusem, pytania Go, jaki ma plan na ich życie.

– Powołanie to marzenie Boga o człowieku, tylko w nim możemy odkryć, czym jest prawdziwe szczęście – zaznacza alumn Marcel.

2020-08-25 13:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Rojek: przyzywamy Bożego Ducha, by odnowił oblicze tej ziemi

[ TEMATY ]

rekolekcje

exodusmlodych.pl

Bp Marian Rojek podczas Exodusu Młodych

Bp Marian Rojek podczas Exodusu Młodych

Modlimy się na rekolekcjach ewangelizacyjnych, przyzywając Bożego Ducha, by odnowił oblicze tej ziemi, by przemienił nasze życie – mówił bp Marian Rojek w kazaniu podczas rekolekcji „Jezus na Wschodzie”. Odbywają się one na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, a głównym prowadzącym jest o. Antonello Cadeddu z Brazylii. Spotkanie zgromadziło ponad 4 tysiące osób.

- Jako młoda, bo zaledwie 25-letnia wspólnota wiernych Kościoła zamojsko-lubaczowskiego, modlimy się w tym hetmańskim grodzie, na ewangelizacyjnych rekolekcjach, przyzywając Bożego Ducha, by odnowił oblicze tej ziemi, by przemienił nasze życie, nasze myślenie, nasze słowa, by oczyścił pragnienia, by właściwie ustawił hierarchię wartości – mówił bp Marian Rojek, który przewodniczył Mszy św. na stadionie w Zamościu.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Zawieszono ruch lotniczy w La Palmie; ewakuacja ludności po nasileniu erupcji wulkanu

2021-09-24 20:28

[ TEMATY ]

Hiszpania

wybuch

wulkan

PAP

Władze Wysp Kanaryjskich nakazały w piątek zawieszenie ruchu powietrznego nad wyspą La Palma, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Nasilona erupcja doprowadziła do ogłoszenia ewakuacji kolejnych miejscowości na hiszpańskiej wyspie.

W opublikowanym w piątek po południu komunikacie rząd regionalny Wysp Kanaryjskich podał, że ruch lotniczy na wyspę został wstrzymany z powodu nasilenia się emisji gazów wydostających się z wulkanu. Sięgają one już wysokości 4500 metrów.

CZYTAJ DALEJ

„Kościół – dom i szkoła komunii” - jutro uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-24 19:14

[ TEMATY ]

synod

Lublin

Ks. Mieczysław Puzewicz

Lubelska katedra pw. Świętych Janów

Lubelska katedra pw. Świętych Janów

III Synod Archidiecezji Lubelskiej obradować będzie pod hasłem „Kościół – dom i szkoła komunii”. Uroczyste otwarcie synodu odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. o godz. 11.00 podczas Mszy św. w lubelskiej archikatedrze.

Synod diecezjalny jest najważniejszym ciałem doradczym biskupa. Jest zwoływany przez biskupa diecezji zwłaszcza wtedy, gdy chce się on poradzić swoich diecezjan oraz wsłuchać w głos Ducha Świętego, który przemawia przez wspólnotę Kościoła diecezjalnego. W czasie synodu analizuje się sytuację diecezji: codzienną wierność Ewangelii i jej aktualne głoszenie; wyzwania; sukcesy i problemy; weryfikacja istniejących struktur itd.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję