Reklama

Niedziela Świdnicka

Sygnał Miłosierdzia 2020

W Nowej Rudzie-Słupcu po raz trzeci wybrzmiały śpiewy uwielbienia. Koncert miał na celu szerzenie wiary wśród młodzieży.

Niedziela świdnicka 40/2020, str. I

[ TEMATY ]

koncert

Sygnał Miłosierdzia

FB Sygnał Miłosierdzia

Wielka scena i nowoczesne światła dodawały splendoru artystom

Wielka scena i nowoczesne światła dodawały splendoru artystom

Na jednej scenie, wspólnie, w jedności przez dźwięki muzyki chrześcijańskiej blisko 100 osób wychwalało Boga. Tradycyjnie koncert miał być uwieńczeniem czerwcowej uroczystości Bożego Ciała, ale organizatorzy uczynili wszystko, aby to muzyczne wydarzenie w trudnym czasie pandemii, mimo przesunięcia terminu na 20 września, mogło się w ogóle odbyć.

Trzygodzinny koncert

Sygnał Miłosierdzia to inicjatywa inspirowana corocznym rzeszowskim koncertem „Jednego Serca”. Pomysł narodził się przed kilkoma laty w głowach lokalnej młodzieży i ks. kan. Krzysztofa Iwaniszyna, miejscowego proboszcza. – Wierzymy, że przez muzykę, świadectwo, wspólnotę i słowo każdy mógł doświadczyć mocy Jezusa. Niech fala uwielbienia Boga rozlewa się po naszej diecezji i całym kraju, bo Bóg jest godzien wszelkiej chwały – podkreślali organizatorzy.

Reklama

Przygotowania do tegorocznego koncertu były mocno utrudnione. Artyści pracowali w małych grupach, by na dzień przed koncertem spotkać się na próbie generalnej. Wśród artystów byli amatorzy, ale również profesjonalni muzycy. Efektem ich pracy był ponad trzygodzinny koncert. Artyści podzieleni byli na dwie sekcje: wokalną, którą prowadził Dominik Kozłowski, dyrygent, kompozytor i muzyk, oraz instrumentalną prowadzoną przez Kacpra Birulę, dyrygenta, skrzypka i kompozytora.

Siła Jezusa

Ważnym punktem koncertu była adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Iwaniszyn.

Prawie 100 osób wzięło udział w koncercie Sygnał Miłosierdzia.

Podziel się cytatem

– Jeśli chcemy, aby coś zostało mądrze i dobrze zbudowane, a taką budowlą jest życie, to nie da się tego zrobić bez Pana Boga – powiedział obecny na wydarzeniu bp Marek Mendyk. Koncert miał na celu szerzenie wiary zwłaszcza wśród młodzieży. – Głęboko liczymy, że dzięki niemu wzmocni się wiara, choćby jednego człowieka – podkreśliła solistka Agnieszka Bartkiewicz.

Pomoc sponsorów

Tegoroczny koncert mógł się odbyć, dzięki otrzymanej dotacji i zaangażowaniu sponsorów, m.in. dzięki Kopalniom Surowców Skalnych Bartnica i Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Efekty wsparcia widoczne były w pełnowymiarowej scenie z podestami dla chóru, potężnym telebimie, a na scenie – w światłach i ekranach z wizualizacjami. Koncert już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Nowej Rudy i całej diecezji świdnickiej. Organizatorzy planują kolejną edycję w przyszłym roku.

2020-09-30 11:18

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent elekt śpiewał z Arką Noego

[ TEMATY ]

prezydent

koncert

Artur Stelmasiak

Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach Dnia Dziękczynienia, które odbywają się w Świątyni Opatrzności Bożej. Po Mszy św. prezydent elekt wziął udział w koncercie Arki Noego.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: pomóżmy Europie w odkryciu oblicza Jezusa

2021-09-23 18:12

[ TEMATY ]

Jezus Chrystus

Europa

papież Franciszek

PAP

„Pomóżmy dzisiejszej Europie chorej na znużenie w odkryciu na nowo wiecznie młodego oblicza Jezusa i Jego Oblubienicy” –zaapelował Ojciec Święty do uczestników jubileuszowej sesji plenarnej Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Istnieje ona od 50 lat. Papież sprawował wraz z nimi Eucharystię w bazylice watykańskiej. W obradach tego gremium bierze udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Franciszek zauważył, że chrześcijanom w Europie grozi pewne poczucie samozadowolenia, „podczas gdy wokół nas świątynie pustoszeją, a Jezus staje się coraz bardziej zapominany”. Dodał, że istniejące w ludzkim sercu wrodzone pragnienie Boga, „próbuje ugasić lekka, lecz dławiąca dyktatura konsumpcjonizmu”. Wskazał, że jedną z przyczyn tego stanu jest utrata „posmaku bezinteresowności”. „Może to być także nasz problem: skoncentrowanie się na różnych stanowiskach w Kościele, na debatach, programach i strategiach, a stracenie z oczu prawdziwego programu, programu Ewangelii: energii miłości, żaru bezinteresowności. Wyjściem z problemów i zamknięć jest zawsze dar darmo dany” – stwierdził Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie branży sakralnej po raz 22. w Targach Kielce!

2021-09-24 13:32

[ TEMATY ]

książka

targi

Kielce

SacroExpo

T.D.

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Ofiaromaty, bezdotykowe kropielnice i szeroki wachlarz stuł i ornatów od najlepszych polskich producentów. To wszystko czekać będzie na gości XXII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Od 27 do 29 września hale Targów Kielce wypełni wszystko to, co niezbędne w życiu kościoła.

Hale wystawiennicze Targów Kielce na trzy dni zamieniają się w miejsce spotkania

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję