Reklama

Niedziela Lubelska

Dar Eucharystii

Eucharystia jest sakramentem miłości i wzywa do miłości bliźniego.

Niedziela lubelska 24/2021, str. I

[ TEMATY ]

procesja Bożego Ciała

Paweł Wysoki

Ulicami Lublina przeszły procesje Bożego Ciała

Ulicami Lublina przeszły procesje Bożego Ciała

Za Jezusem w Najświętszym Sakramencie szła rzesza wiernych, osoby życia konsekrowanego, kapłani i biskupi. – Niech udział w Eucharystii i w procesji umocni naszą wiarę. Niech będzie dziękczynieniem, że Bóg ocalił nasze życie i zdrowie, że cały kraj i świat powraca po tym niezwykle trudnym doświadczeniu pandemii – powiedział abp Stanisław Budzik.

Reklama

Metropolita przewodniczył Mszy św. na placu katedralnym. Wraz z nim eucharystyczną ofiarę składali biskupi: Ryszard Karpiński, Mieczysław Cisło i Adam Bab, a także kilkudziesięciu kapłanów z rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Mirosławem Kalinowskim i rektorem Metropolitalnego Seminarium Duchownego ks. Jarosławem Marczewskim. Wśród uczestników manifestacji wiary wyróżniali się członkowie Senatu KUL, rzemieślnicy w tradycyjnych strojach, chór archikatedralny, a także dziewczynki w bieli.

W homilii abp Stanisław Budzik nawiązał do hasła roku „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Jak podkreślił, celem refleksji jest odkrycie piękna Eucharystii i dostrzeżenie jej zbawiennych skutków. – W Liturgii decyduje się przyszłość wiary i Kościoła – przypomniał za papieżem Benedyktem XVI. – Eucharystia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. Całe życie duchowe chrześcijanina toczy się wokół Ołtarza, na którym jest sprawowana Najświętsza Ofiara. Zjednoczenie z Chrystusem w Komunii św. jest najgłębszą formą spotkania człowieka z Bogiem – podkreślił.

Pasterz zwrócił uwagę, że człowiek, słaby i grzeszny, nie jest godny, by przyjmować Boga do serca, ale dzięki śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa może korzystać z uzdrawiającej mocy Eucharystii. – Wszyscy potrzebujemy duchowej terapii, bo jesteśmy narażeni na działanie i kuszenie złego – powiedział. – Chrystus przychodzi do nas pod postacią Chleba. Daje się nam za pokarm, włącza się w nasz krwiobieg, aby przeniknąć nasze ciało, ducha, myśli i uczucia. Ci, którzy posilają się Ciałem Chrystusa, powinni docierać do tych, którzy są głodni Boga i głodni chleba, którzy z trudnością wiążą koniec z końcem, którzy zagubili się na drodze życia. Eucharystia jest sakramentem miłości i wzywa do miłości bliźniego. Nie może kochać Boga ten, kto nie miłuje człowieka – nauczał.

2021-06-08 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Nycz: Dla Prymasa Tysiąclecia priorytetem była godność człowieka

Ulicami Starego Miasta przeszła procesja Bożego Ciała, którą poprowadzili biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek i warszawscy biskupi pomocniczy.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w tym roku, podobnie jak rok temu, w archidiecezji warszawskiej nie odbyła się centralna procesja Bożego Ciała.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwy za zmarłych

Niedziela

CZYTAJ DALEJ

#AdwentowyGambit odc. 9 - Modlitwa

2021-12-06 05:30

s. Agnieszka Bednarczyk FMA

Zapraszamy do obejrzenia dziewiątego odcinka "Adwentowego Gambitu". Począwszy od 28 listopada, kiedy to przypada I Niedziela Adwentu, aż do 24 grudnia na godz. 6:00 na kanale YouTube „Niedziela Wrocławska” każdego dnia dodawany będzie jeden odcinek.

Adwentowy Gambit - odcinek 9 - Modlitwa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję