Reklama

Niedziela Lubelska

Na wzór Chrystusa

W archikatedrze lubelskiej świętowano złoty jubileusz kapłaństwa.

Niedziela lubelska 26/2021, str. I

[ TEMATY ]

jubileusze kapłańskie

Katarzyna Artymiak

Pamiątkowe zdjęcie złotych jubilatów

Pamiątkowe zdjęcie złotych jubilatów

Przed 50 laty Chrystus zaprosił was, abyście pracowali w Jego winnicy, abyście rozdawali Jego słowo i Jego przebaczenie; abyście dawali świadectwo miłości, która nie zna granic – powiedział abp Stanisław Budzik do złotych jubilatów. Metropolita wraz nimi oraz biskupami: Ryszardem Karpińskim, Mieczysławem Cisło, Józefem Wróblem i Adamem Babem sprawował Mszę św. za „czas świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa, czas głoszenia Słowa Bożego, sprawowania sakramentów i prowadzenia wiernych drogami zbawienia”. Jubilaci, którzy przyjęli święcenia prezbiteratu 13 czerwca 1971 r. z rąk bp. Piotra Kałwy, zgromadzili się na dziękczynnej modlitwie 15 czerwca br. Wśród nich byli proboszczowie, którzy tworzyli wspólnoty parafialne i budowali kościoły, rektor seminarium duchownego czy pracownicy naukowi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Reklama

– Po tylu latach przynosicie przed ołtarz złoto waszej wiary, nadziei i miłości; kadziło ustawicznie składanej Ofiary Mszy św., ale także ofiary waszego kapłańskiego życia; mirrę cierpienia i kapłańskiego trudu, może także niezrozumienia i walki ze słabościami – powiedział abp Budzik. – Pan Jezus oczekuje od nas czegoś więcej. Powołał nas ze świata, ale chce nas uczynić uczniami, którzy za normę postępowania nie będą brać wzorców z tego świata, ale postępowanie Ojca, który jest w niebie – nauczał. W homilii wezwał jubilatów do naśladowania Chrystusa w Jego bezgranicznej, przebaczającej miłości. – Świętość człowieka polega na pełnieniu przykazania miłości Boga i bliźniego. Jakże pięknie wyglądałby świat, w którym wszyscy ludzie zwyciężaliby zło dobrem. Najtrudniejszą miłością jest przebaczenie – podkreślił, przywołując świadectwo bł. ks. Zygmunta Pisarskiego, męczennika z czasów II wojny światowej.

W imieniu jubilatów podziękowania złożył ks. Tadeusz Nowak, emerytowany proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Świdniku. Jak podkreślił, „wdzięczność jest jedną z cnót uszlachetniających serca ludzi, a równocześnie jest pewnego rodzaju spłaceniem długu, jaki zaciągnęło się u osób, które dla sprawy Bożej bez reszty oddały swoje talenty i zaangażowanie”.

2021-06-22 14:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W służbie Bogu i człowiekowi

Niedziela podlaska 24/2021, str. VI

[ TEMATY ]

jubileusze kapłańskie

Monika Kanabrodzka/Niedziela

Mszy św. w intencji jubilata przewodniczy bp Piotr Sawczuk

Mszy św. w intencji jubilata przewodniczy bp Piotr Sawczuk

Słowa Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” wciąż towarzyszą ks. prał. Czesławowi Mazurkowi.

Z racji przeżywanego jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskich Mszy św. 20 czerwca przewodniczył bp Piotr Sawczuk. Homilię wygłosił bp Antoni Dydycz.

CZYTAJ DALEJ

San Marino zalegalizowało aborcję...

2021-09-27 14:18

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Republika San Marino, będąca enklawą na terytorium Włoch, zalegalizowała aborcję. We wczorajszym referendum poparło ją 77,3 proc. głosujących. Do urn poszło jedynie 41 proc. uprawnionych.

Aborcja będzie legalnie dostępna do 12. tygodnia ciąży, a po upływie tego terminu - w przypadku zagrożenia życia matki lub poważnej wady rozwojowej płodu.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: jesteście kobietami, które poszły za Jezusem z Galilei!

2021-09-28 09:41

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jesteście siostrami zakonnymi, dziewicami konsekrowanymi, wdowami konsekrowanymi, dlatego, że zafascynował was Jezus, ale ta pierwsza fascynacja - ona jest łatwa do przysłonięcia rozmaitymi rzeczami. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję