Reklama

Niedziela Wrocławska

WROCŁAW

Protesty przeciwko nagrodzie

Pikiety przeciwko przyznaniu specjalnej nagrody dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przeprowadziły różne organizacje i środowiska polityczne.

Niedziela wrocławska 27/2021, str. III

[ TEMATY ]

protest

Grzegorz Kryszczuk/Niedziela

Protestujący pod ratuszem zapowiedzieli podjęcie zdecydowanych kroków, aby odebrać przyznaną nagrodę

Protestujący pod ratuszem zapowiedzieli podjęcie zdecydowanych kroków, aby
odebrać przyznaną nagrodę

Swój sprzeciw wyraziło Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. – Szanujemy prawo do wyrażania swoich przekonań, do zabierania głosu w dyskusji na różne tematy, ale nie ma zgody na formę, którą zaprezentował Strajk Kobiet. Uczono mnie, że nagroda jest wyróżnieniem i prestiżem dla organizacji lub osoby, za znaczące dokonania w różnych dziedzinach życia – powiedziała Ewelina Kondziela, przewodnicząca Dolnośląskiego Okręgu Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i prezes Fundacji Studium Culturae Ecclesiae. – Decyzja o przyznaniu Nagrody Wrocławia Marcie Lempart jest skandaliczna. Z jej inspiracji odbywały się protesty skrajnej lewicy. Dochodziło do aktów profanacji wrocławskich pomników, naruszane były mury świątyń, piętnowano osoby gromadzące się na niedzielnych Mszach św. – przypomniał Krzysztof Tuduj, wrocławski poseł na Sejm RP. – Dzisiaj wyrażamy nasz sprzeciw i łączymy się z wszystkimi wrocławianami, którzy ten haniebny gest Rady Miasta przeżywają negatywnie. Zapamiętamy nazwiska radnych, którzy to przegłosowali. Jako Konfederacja będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby tę nagrodę jak najszybciej zabrać z rąk Marty Lempart – dodał poseł Tuduj.

2021-06-29 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Natalia Niemen o wykorzystaniu hitu ojca przez KOD

Natalia Niemen nie kryje oburzenia tym, że KOD wykorzystał na swoich politycznych manifestacjach 12 grudnia utwór jej ojca „Dziwny jest ten świat”. Spotkało ją to samo, co zespół Lombard i Ludola i tak samo jak oni protestuje. Za co wielu ją ostro atakuje.

CZYTAJ DALEJ

Czas dla kobiet [Zaproszenie]

2022-11-28 19:58

Magdalena Pijewska/Archiwum Niedzieli

Czas kobiet dla kobiet nadchodzi. To już 10 grudnia u sióstr elżbietanek adwentowy dzień skupienia, na który są zaproszone wszystkie panie (te młodsze i starsze).

Ideę dnia skupienia zdradza na łamach „Niedzieli Wrocławskiej” s. Maria Czepiel CSSE. - Taki czas dla kobiet jest potrzebny samym paniom, ale także Kościołowi. Czas między nami kobietami, ale i z Jezusem, po to, abyśmy odkryły, jak jesteśmy piękne wewnętrznie i z pragnieniem, aby to nasze bogactwo stało się udziałem całego Kościoła - mówi s. Maria i dodaje: - Pan Bóg pragnie odnowy Kościoła, tak jak to uczynił od początku Jego istnienia, czyniąc kobiety zwiastunkami Jego Zmartwychwstania.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: aborcja jest zbrodnią

2022-11-28 17:27

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aborcja jest zbrodnią; czy słuszne jest wynajęcie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? - oświadczył papież Franciszek w wywiadzie dla pisma "America", wydawanego przez jezuitów w USA. Dodał też, że Kościół nie może czynić z aborcji kwestii "politycznej" i musi zachować podejście duszpasterskie.

Podczas rozmowy papież odniósł się do kwestii aborcji, która - jak podkreślono w zadanym mu pytaniu - jest w USA mocno upolityczniona.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję