Reklama

Niedziela Łódzka

Przystanek Jezus

To ogólnopolska ewangelizacyjna inicjatywa, która ma miejsce od roku 1999.

Niedziela łódzka 29/2021, str. I

[ TEMATY ]

Przystanek Jezus

Archiwum Stowarzyszenia w Służbie Nowej Ewangelizacji

Tegoroczne spotkanie odbędzie się od 26 lipca do 1 sierpnia w Makowicach k. Płotów w województwie zachodniopomorskim

Tegoroczne spotkanie odbędzie się od 26 lipca do 1 sierpnia w Makowicach k. Płotów w województwie zachodniopomorskim

Przystanek Jezus jest obrazem Kościoła, który jest otwarty dla każdego i nie czeka, aż ludzie do niego przyjdą. Kościół wychodzi, żeby szukać tych, dla których Bóg, Ewangelia i relacja z Jezusem utraciły znaczenie – mówi br. Mateusz Warda. Podczas festiwalu Przystanek Woodstock (obecnie Pol’and’Rock) odbywa się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus organizowana już po raz 21. przez Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza z Porszewic z archidiecezji łódzkiej. Ewangelizatorzy: osoby świeckie, konsekrowane i duchowne poprzez spotkania, indywidualne rozmowy i wspólne modlitwy dzielą się z uczestnikami festiwalu słowem Bożym.

– Wspólnota św. Tymoteusza jest wspólnotą życia apostolskiego dla mężczyzn, którą założył śp. ks. Artur Godnarski. Została ona powołana z myślą o ewangelizacji wśród ludzi młodych. To właśnie z tej idei narodziła się wspólnota osób konsekrowanych, której członkowie chcą całkowicie poświęcić się służbie Bogu w dziele głoszenia Ewangelii. Równolegle do tego dzieła powstało Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza, które zajmuje się prowadzeniem rekolekcji ewangelizacyjnych dla młodzieży w szkołach, parafiach, rekolekcji dla kleryków w seminariach duchownych oraz rekolekcji i warsztatów ewangelizacyjnych dla księży, a także wspólnot. Prowadzimy również Młodzieżowe Centrum Formacji, które zajmuje się przygotowaniem przyszłych ewangelizatorów, oraz Dom Wspólnoty św. Tymoteusza, do którego trafiają osoby uzależnione i bezdomne, potrzebujące wsparcia materialnego i duchowego – podkreśla br. Mateusz Warda.

Sztandarowym projektem stowarzyszenia jest wspomniana Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus. Już od kilku tygodni ewangelizatorzy przygotowują się do spotkania w Płotach. Swój udział zapowiedział bp Edward Dajczak – przystankowy ojciec i inicjator ewangelizacji na Przystanku Jezus, który poprowadzi trzydniowe rekolekcje dla ewangelizatorów. Wydarzenie zostało również objęte patronatem Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski.

Reklama

Arcybiskup Grzegorz Ryś mówił o Przystanku Jezus, że jest to „wydarzenie ewangeliczne, które łączy wiele wspólnot i ma ono również charakter ekumeniczny i międzynarodowy, a na Przystanek przyjeżdżają ludzie, którzy chcą się dzielić swoim doświadczeniem wiary, swoją relacją z Jezusem”.

Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w Przystanku Jezus na żywo, będą mogli uczestniczyć w nim za pośrednictwem Radia Profeto.pl. Organizatorzy zachęcają także do wsparcia finansowego i włączenia się w zbiórkę na portalu: www.udasie.pl/ przystanek-jezus-na-polandrock-festival .

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przystanek Jezus: Zostań ewangelizatorem Festiwalu Pol’and’Rock

Ewangelizatorzy po raz kolejny wyjdą na pole Festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock), aby dzielić się z młodymi ludźmi prawdą, że Jezus żyje i może zmieniać ludzkie życie.

W kontekście skutków, jakie wywołała wśród młodych pandemia, ewangelizacyjne spotkania w realu są okazją, by dotrzeć z przesłaniem Dobrej Nowiny do tych, którzy potrzebują ją usłyszeć.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Zostało mało czasu. Pomagają ciężko choremu Oliwierowi

2022-11-30 20:57

[ TEMATY ]

kiermasz

akcja charytatywna

SMA

Agnieszka Smaza

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Wierni kilku parafii diecezji pomogli ciężko choremu Oliwierowi Komanowi z Wadowic.

W parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie odbył się kiermasz ciast oraz haftowanych obrazów z motywami religijnymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję