Reklama

Wiadomości

Nowe dowody osobiste

Od 2 sierpnia do obiegu trafią nowe dowody osobiste.

Polska musi dostosować zawartość tych dokumentów do unijnych standardów.

– Najważniejsze zmiany to zawarte w warstwie elektronicznej dowodu odciski palców i odręczny podpis posiadacza dokumentu.

– Warstwa elektroniczna pozwoli na jeszcze więcej możliwości, jeśli chodzi o korzystanie z usług administracji on-line.

Reklama

– Wniosku o nowy rodzaj dowodu nie można złożyć przez internet, bo uzyskanie go wiąże się z koniecznością zostawienia odcisków palców i podpisu w siedzibie urzędu.

– Nie trzeba wymieniać aktualnych dowodów. Dotychczasowymi możemy się posługiwać do czasu, aż minie ich ważność. Nowe będą wydawane osobom, których dokumenty tracą ważność po 2 sierpnia 2021 r., i kończącym 18 lat. Wymiana wszystkich dowodów na nowe potrwa 10 lat.

2021-07-20 10:22

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cyfryzacja KPRM: mObywatel pełnoprawnym dokumentem!

[ TEMATY ]

Dowód osobisty

Adobe.Stock

Blisko 8 milionów Polaków korzysta już z aplikacji mObywatel. To aplikacja, która powstała, aby każdy mógł mieć cyfrowe wersje dokumentów w swoim telefonie.

Pozwala ona potwierdzić swoją tożsamość, okazać prawo jazdy, sprawdzić wystawione e-recepty. Jednak w obecnym stanie prawnym zawarte w nim dokumenty nie są w pełni zrównane z analogicznymi dokumentami wydanymi i funkcjonującymi w formie tradycyjnej. Czas to zmienić. Właśnie do wykazu Prac Rady Ministrów został przekazany projekt ustawy o aplikacji mObywatel- poinformował Adam Andruszkiewicz Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera.

CZYTAJ DALEJ

Naprawdę cudowny

Przez minione 190 lat Cudowny Medalik stał się narzędziem licznych Boskich interwencji – uzdrowień, ocaleń i nawróceń.

W lipcu, listopadzie i grudniu 1830 r. w Paryżu Najświętsza Maryja Panna objawiła się Katarzynie Labouré – skromnej seminarzystce ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytki). Głównym przesłaniem był objawiony 27 listopada medalik z Jej orędziem. Stał się on narzędziem licznych uzdrowień, ocaleń czy nawróceń – co uczyniło go w oczach wiernych cudownym w działaniu. W krótkim czasie przylgnęła do niego nazwa „Cudowny Medalik”. Minione 190 lat jego istnienia jest naznaczone niezliczonymi Boskimi interwencjami.

CZYTAJ DALEJ

Zostało mało czasu. Pomagają ciężko choremu Oliwierowi

2022-11-30 20:57

[ TEMATY ]

kiermasz

akcja charytatywna

SMA

Agnieszka Smaza

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Wierni kilku parafii diecezji pomogli ciężko choremu Oliwierowi Komanowi z Wadowic.

W parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie odbył się kiermasz ciast oraz haftowanych obrazów z motywami religijnymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję