Reklama

Niedziela Świdnicka

Przystanek Niepodległość

To przedsięwzięcie już od sześciu lat przyciąga patriotów i osoby, które chcą wymieniać poglądy na temat Polski i którym leży na sercu dobro naszego kraju. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Polanicy-Zdroju i przebiegało pod hasłem „Nie ma Polski bez krzyża”.

2021-09-13 18:30

Niedziela świdnicka 38/2021, str. IV

[ TEMATY ]

patriotyzm

Marek Zygmunt

Msza św. przy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju Sokołówce

Msza św. przy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju Sokołówce

Honorowym patronatem spotkanie objęli: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i biskup świdnicki bp Marek Mendyk. Odbyło się ono na kilka dni przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia, co zdeterminowało tematykę wykładów i paneli dyskusyjnych.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 38/2021 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Kościół a patriotyzm i nacjonalizm

[ TEMATY ]

patriotyzm

bp Krzysztof Nitkiewicz

Bożena Sztajner

Prezentacja książki „Naród-Ojczyzna-Patriotyzm. Kompendium nauczania Kościoła katolickiego” odbyła się dziś w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. W prezentacji Kompendium udział wzięli prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne ks. dr hab. Grzegorz Sokołowski, redaktor naukowy Kompendium dr hab. Sławomir Sowiński z Instytutu Politologii UKSW oraz Michał Drozdek, ekspert katolickiej nauki społecznej. Spotkanie poprowadził prezes KAI Marcin Przeciszewski.

Ks. Grzegorz Sokołowski wskazał, że inspiracją do przygotowania publikacji były głosy sugerujące ścisły związek Kościoła i nacjonalizmu, mimo listu episkopatu Polski o patriotyzmie z 2017 roku. Wskazał, że Kompendium w antologii tekstów z nauczania Kościoła (m.in. 47 wypowiedzi papieży, 5 dokumentów Konferencji Episkopatu Polski) zawiera trzy teksty, które do tej pory nie były tłumaczone na język polski. Oprócz samych wątków dotyczących kwestii narodu czy patriotyzmu postarano się uwzględnić cały kontekst fragmentów, a każdy dokument poprzedzony jest wprowadzeniem w historyczne okoliczności powstania. Indeks rzeczowy zawiera prawie 300 haseł.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

KGHM i amerykańska firma NuScale podpisały porozumienie ws. budowy małych reaktorów jądrowych

2021-09-23 17:05

[ TEMATY ]

KGHM

NuScale

reaktor jądrowy

technologia SMR

PAP

Dyrektor generalny NuScale John Hopkins podczas konferencji prasowej i podpisania porozumienia z KHGH Polska Miedź S.A.

Dyrektor generalny NuScale John Hopkins podczas konferencji prasowej i podpisania porozumienia z KHGH Polska Miedź S.A.

KGHM i amerykańska firma NuScale podpisały porozumienie ws. budowy małych reaktorów jądrowych. Jak oświadczył prezes KGHM Marcin Chludziński, chodzi o co najmniej cztery jednostki NuScale, o mocy 77 MWe każda.

„KGHM jest drugim największym konsumentem prądu w Polsce. Zmieniające się ceny wymuszają na biznesie energochłonnym poszukiwań stabilnych i bezpiecznych ekonomicznie źródeł energii. Stąd współpraca z NuScale” - dodał Chludziński. Pierwsze jednostki miałyby powstać w perspektywie 2029 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję