Reklama

Niedziela Podlaska

Nowy etap

W Drohiczynie odbył się zjazd diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej połączony z wyborami do zarządu i diecezjalnej komisji rewizyjnej na kadencję 2022-24.

Niedziela podlaska 1/2022, str. VI

[ TEMATY ]

KSM

Drohiczyn

Archiwum KSM DD

Wybrano nowy zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

Wybrano nowy zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

Spotkanie 16 grudnia rozpoczęło się o godz. 18 w auli Nadbużańskiego Ośrodka Ewangelizacji w Drohiczynie. Zjazd diecezjalny to najważniejsze spotkanie w ciągu całego roku, ponieważ z jednej strony następuje podsumowanie całorocznej pracy, a z drugiej wybory, które wpływają na kształt stowarzyszenia w jego przyszłości.

Ustępujący zarząd, aby otrzymać absolutorium od zjazdu diecezjalnego musiał przedstawić sprawozdanie z rocznej działalności stowarzyszenia. Prezes Mateusz Stefaniuk przedstawił i omówił cały miniony rok kalendarzowy, podczas którego w naszym stowarzyszeniu miały miejsce wydarzenia religijne, kulturalne, patriotyczne, formacyjne, ogólnopolskie czy też integracyjne. Zostało także przedstawione sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia do 30 listopada 2021 r. Zastępca prezesa KSM druhna Kamila Dębska w imieniu zarządu zaprezentowała przybyłej młodzieży z całej naszej diecezji sprawozdanie z działalności zarządu, który angażował się na różnych płaszczyznach życia diecezjalnego i ogólnopolskiego.

Po przedstawieniu sprawozdań ustępujący zarząd na wniosek druhny Natalii Rybaczuk – przewodniczącej diecezjalnej komisji rewizyjnej otrzymał absolutorium, które zostało przyznane jednomyślnie przez osoby uprawnione do głosowania.

Po otrzymaniu absolutorium zjazd diecezjalny wybrał komisję skrutacyjną, która czuwała nad przebiegiem i poprawnością wyborów. W skład tej komisji wchodzili: Mateusz Stefaniuk – przewodniczący, Kamila Dębska – członek i Anna Żuromska – członek.

Wybory zostały przeprowadzone w trzech turach. W pierwszej turze wyłoniono kandydatów na prezesa. Wybrane osoby tj. Natalia Beata Zielińska – Sterdyń, Natalia Rybaczuk – Sarnaki i Barbara Kuchta – Ostrożany zaprezentowały się przed osobami przybyłymi na zjazd diecezjalny oraz odpowiedziały na zadane im pytania, które odnosiły się do przyszłości Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w kontekście pracy z młodymi, nowych pomysłów oraz ich zaangażowania na rzecz oddziałów w parafii i diecezji. Po autoprezentacji i przedstawieniu nastąpiło głosowanie. Każdy KSM-owicz uprawniony do głosowania, a także księża asystenci parafialni mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli, którzy przez kolejne dwa lata będą reprezentować nasze stowarzyszenie na arenie diecezji oraz kraju. Tajne głosowanie wyłoniło potencjalnych kandydatów, spośród których bp Piotr Sawczuk powoła prezesa na kolejną, dwuletnią kadencję KSM DD.

Reklama

W drugiej turze wyłoniono zarząd w skład którego weszli: Joanna Lewandowska – Bielsk Podlaski parafia Miłosierdzia Bożego, Viktoriia Yastyniak – Łochów, Magda Kochańska – Siemiatycze parafia WNMP i Patrycja Królik – Prostyń. Diecezjalna komisja rewizyjna została wybrana w III turze, a w jej skład weszli: Katarzyna Kupa – przewodniczący – Skrzeszew, Klaudia Bachurzewska – zastępca przewodniczącego – Brańsk i Rafał Wierak – członek komisji rewizyjnej – Siemiatycze parafia WNMP.

Następnie przedstawiciele KSM podziękowali tym, którzy zakończyli swoją posługę w zarządzie KSM DD, tj. Mateuszowi Stefaniukowi, Kamili Dębskiej i Annie Żuromskiej. Nowo wybranym życzymy wytrwałości w działaniu, aby słowo „gotów” zawsze było w ich sercach.

2021-12-28 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pokolenie Z

Niedziela częstochowska 38/2022, str. I

[ TEMATY ]

KSM

KSM parafii św. Stanisława Kostki w Częstochowie

Młodzi też zaglądają do papierowego wydania Niedzieli

Młodzi też zaglądają do papierowego wydania Niedzieli

Generacja Z – to społeczeństwo, które palcem w telefonie umie klikać szybciej niż mrugnąć okiem.

To osoby urodzone po 1996 r., wychowane w czasach powszechnego dostępu do internetu. W Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pytamy, czy dziś umieją się też odnaleźć w papierowej rzeczywistości.

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

2022-12-03 15:03

[ TEMATY ]

nagroda

Biały Kruk

Biały Kruk

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

Program spotkania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję