Reklama

Droga do świętości

Wszystko zaczęło się od kajaków – przyznają ludzie, którzy towarzysząc na szlaku ks. Karolowi Wojtyle, rozeznawali swoją życiową drogę.

Kajakowe wyprawy ks. Wojtyły obrosły legendą. Były nie tylko formą miłego spędzania czasu pośród dzieła stworzenia, ale także okazją do formowania serc i umysłów młodych Polaków. Ksiądz Wojtyła doskonale wiedział, że „to podczas kajakowych spływów na Mazurach, Warmii, Pomorzu oraz w czasie pieszych wędrówek po Tatrach, Beskidach i Bieszczadach młode serca mogły otworzyć się ze swoimi problemami przed kapłanem – duszpasterzem”, o czym przypomina kard. Stanisław Dziwisz. Ten czas pomógł młodym wówczas ludziom w dojrzewaniu i kształtowaniu postawy wzajemnego szacunku.

W książce Kajaki ze Świętym, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Diecezji Radomskiej AVE, uczestnicy wypraw z ks. Wojtyłą dzielą się swoimi spostrzeżeniami i depozytem mądrości, który im pozostawił. Ich świadectwa są nie tylko wdzięcznym wspomnieniem kajakowych i pieszych wypraw z Wujkiem – jak go zwykli nazywać – lecz inspiracją dla nas do tego, jak lepiej i mądrzej żyć. Zebrane przez ks. Leszka Domagałę świadectwa ukazują, jak znaleźć własną drogę do osiągnięcia świętości, jak żyć, aby w każdym naszym działaniu pozostać wiernym Chrystusowi.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej z nich zamieszczone zostały wspomnienia ludzi, z którymi spotykał się i wędrował przyszły papież. W drugiej części znajdziemy osobiste wspomnienia Jana Pawła II.

Kajaki ze Świętym to niezwykle ciekawa pozycja przybliżająca w sposób nietuzinkowy postać św. Jana Pawła II.

Kajaki ze Świętym
Red. ks. Leszek Domagała
Wydawnictwo Diecezji Radomskiej AVE
Liczba stron: 280 + 32

2022-02-08 12:01

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Karol Porwich/Niedziela

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już sprawcy, ale trzeba pomóc osobom, które skrzywdził

2022-11-28 10:02

[ TEMATY ]

ks. Piotr Studnicki

Episkopat News

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Delegaci diecezji bielsko-żywieckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej oraz pelplińskiej proszą o kontakt osoby, które zostały skrzywdzone przez ks. Eugeniusza Surgenta. Komunikaty w tej sprawie zostały odczytane w parafiach, w których niegdyś posługiwał duchowny na terenie tych trzech diecezji.

– Ogrom krzywdy wyrządzonej przez ks. Eugeniusza Surgenta szokuje i przeraża, ale tym bardziej w tym momencie powinniśmy myśleć o osobach skrzywdzonych. Sprawca już nie żyje, nie można przeprowadzić procesu karnego, ale pokrzywdzeni przez niego do dziś noszą w sobie bolesne skutki jego przestępstw. Należy im pomóc. Dlatego ważna jest inicjatywa diecezji, na terenie których duchowny przed laty pracował i odczytanie w parafiach, w których posługiwał ks. Surgent komunikatów skierowanych do skrzywdzonych – podkreśla ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Młodzi o polskości - zbliża się Kongres Młodzieży Polonijnej

2022-11-29 15:10

Karol Porwich/Niedziela

Kongres Młodzieży Polonijnej odbędzie się 3 grudnia w formie online pod hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna. Czy polskość ma sens?”. Wezmą w nim udział młodzi ludzie mieszkający poza granicami kraju, m.in. z Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Australii i USA.

Do wzięcia udziału w Kongresie zachęca delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński. „Pokażemy piękne postaci patriotów, Polek, które służyły ojczyźnie. To Natalia Tułasiewicz i Wanda Malczewska. Będą świadectwa młodych, którzy żyją poza granicami Polski, a czują się i są Polakami. Będziemy śpiewać, modlić się, także za ojczyznę” – informuje bp Turzyński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję