Reklama

Niedziela Legnicka

Krzeszów

Spotkanie Rodziny Radia Maryja

Tradycyjne już sanktuarium maryjne w Krzeszowie jest miejscem styczniowego świątecznego spotkania Rodziny Radia Maryja.

Niedziela legnicka 7/2022, str. II

[ TEMATY ]

Krzeszów

Rodzina Radia Maryja

EPB

To już 13. świąteczne spotkanie Rodziny Radia Maryja w sanktuarium

To już 13. świąteczne spotkanie Rodziny Radia Maryja w sanktuarium

Tym razem odbyło się ono 16 stycznia. Najpierw wszyscy uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej w krzeszowskiej bazylice, a następnie w spotkaniu w miejscowym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym. Gościem z Radia Maryja był redemptorysta o. Dawid Wilczyński, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił kazanie. Natomiast w centrum, uczestnicy mieli okazję obejrzeć sztukę, o błogosławionym kard. Stefanie Wyszyńskim.

– To już 13. spotkanie w Krzeszowie. Jak zwykle odbywają się one dzięki pomocy wielu ludzi, za co składam im serdeczne podziękowanie. W tym roku wielką radość i podziękowania kieruję pod adresem Teatru Historii, który przyjechał do nas ze Śląska ze sztuką o kard. Wyszyńskim. Za to Bogu dziękuję. Cieszymy się też Polakami z Mińska, z zespołu „Wspólna wędrówka”. których sytuacja polityczna w kraju sprawiła, że musieli tu zostać. Dziś śpiewali nam kolędy. Chcemy im pomóc i także uświadomić ich los i naszych rodaków na Białorusi, także naszym parafianom i rodakom – mówił o spotkaniu kustosz ks. Marian Kopko.

W spotkaniu uczestniczyli także parlamentarzyści z Dolnego Śląska. – Jestem tu po raz kolejny. Dziś było to szczególnie mocne spotkanie z Maryją i w sanktuarium i w Ewangelii i z radiem. Zawsze jestem pod wrażeniem tego, co tu się dzieje w Krzeszowie i tego jak ks. kustosz łączy ludzi – mówiła pani wiceminister Marzena Machałek. /epb

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Józef – mistrz ludzkich wyborów

Niedziela legnicka 13/2019, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Krzeszów

rzemieślnicy

Ks. Waldemar Wesołowski

Uczestnicy pielgrzymki do Krzeszowa wzięli udział we Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Józefa

Uczestnicy pielgrzymki do Krzeszowa wzięli udział we Mszy św. odprawionej
w kościele pw. św. Józefa

Ponad 250 osób z Dolnego Śląska przyjechało 19 marca do Krzeszowa na doroczną pielgrzymkę rzemieślników. Członkom cechów i izb rzemieślniczych towarzyszyli duszpasterze oraz uczniowie szkół zawodowych i poczty sztandarowe

Do Krzeszowa przybyły także osoby noszące imię Józef i Józefa oraz przedstawiciele Bractwa św. Józefa i księża – członkowie Kapituły Krzeszowskiej, aby oddać cześć swojemu patronowi – św. Józefowi.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: trzeba wierzyć w Kościół Chrystusowy

2022-11-26 21:40

[ TEMATY ]

adwent

Gniezno

prymas Polski

abp Wojciech Polak

Episkopat News

„Trzeba wierzyć w Kościół Chrystusowy. Trudna to dziś wiara. Dla wielu bardzo trudna. Może także dlatego, że do końca nie rozumiemy, czym jest Kościół Chrystusa, że tak naprawdę nie jest tylko nasz, lecz należy do Niego” - mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. z nieszporami sprawowanej 26 listopada w katedrze gnieźnieńskiej na rozpoczęcie Adwentu.

Nawiązując do rozpoczynającego się wraz z Adwentem nowego roku duszpasterskiego, który ma służyć obudzeniu i umocnieniu wiary w Kościół pojmowany jako dzieło Boga abp Polak powtórzył za papieżem Franciszkiem, że: „nie jesteśmy chrześcijanami dla naszych zasług lub tylko dlatego, że wyznajmy pewne credo, ale dlatego, że w chrzcie została nam dana żywa woda Ducha Świętego, która czyni nas umiłowanymi dziećmi Boga i braćmi między sobą”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję