Reklama

Niedziela Sandomierska

Tarnobrzeg

Najlepsi z najlepszych

Kapituła konkursu „Ośmiu wspaniałych 2021” wyłoniła najwspanialszych nastolatków wśród uczniów.

Niedziela sandomierska 7/2022, str. II

[ TEMATY ]

konkurs

UM Tarnobrzeg

Kapituła wybrała najlepszych uczniów

Kapituła wybrała najlepszych uczniów

Konkurs „Ośmiu wspaniałych”, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników. W tym roku o ten zaszczytny tytuł starało się 12 młodych uczniów tarnobrzeskich szkół. Laureatką wytypowaną głosem Kapituły Konkursowej do reprezentowania Tarnobrzega w eliminacjach ogólnopolskich konkursu wspaniałych została Aleksandra Dudek, uczennica drugiej klasy LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Ola bierze udział w projekcie międzynarodowej wymiany Erasmus Culture Shadow Learning Cookbook. Jest także finalistką programu stypendialnego Future Leaders Exchange. Wspomniany program jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Ponadto realizuje swój własny projekt społeczny „Jestem” w ramach Vital Voices Chapter Poland, którego celem jest m.in. promowanie wiedzy – głównie wśród rówieśników – na temat problemów psychologicznych, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania. W roku 2018 została wyróżniona odznaką Jachowicza za filantropię przyznawaną przez Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu. Ola działa na rzecz innych w ramach grupy wolontariackiej „Miasto Aniołów”. Bierze udział w zbiórkach żywności i kiermaszach, pomaga starszym osobom, bierze udział w akcjach czytania dzieciom oraz pełni rolę opiekuna i instruktora podczas wakacyjnych obozów sportowych dla dzieci, udziela się w zbiórkach dla zwierząt ze schroniska, działa na rzecz jednego z miejskich hospicjów. Cechuje ją wysoka kultura osobista, empatia, otwartość na potrzeby drugiego człowieka, optymizm i zaangażowanie.

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs i Msze św. na urodziny ks. Blachnickiego

[ TEMATY ]

oaza

konkurs

ks. Franciszek Blachnicki

Ruch Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej

Fragment oazowego plakatu zachęcającego do zamawiania Mszy św.

Fragment oazowego plakatu zachęcającego do zamawiania Mszy św.

Oaza świętuje urodziny swojego założyciela.

Ruch Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej będzie świętował 100. urodziny swojego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji ogłosił konkurs z nagrodami na prace traktujące o ks. Blachnickim. Zainteresowani mogli się zgłaszać mailowo do końca stycznia br.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Andrzejkowy Bal Seniora

2022-11-29 17:21

[ TEMATY ]

Caritas

Zielona Góra

Parafia Ducha Świętego

Andrzejkowy Bal Seniora

ks. Rafał Witkowski

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zorganizował wieczorem 29 listopada 2022 r. z okazji Święta św. Andrzeja w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze „Andrzejkowy Bal Seniora”.

Jak mówi Sylwia Grzyb, Koordynator ds. Parafialnych Zespołów Caritas, idea wspólnego świętowania wzięła się stąd, iż w diecezji prężnie funkcjonuje kilkanaście Klubów Seniora, które chcą się wspólnie spotykać i działać. W Andrzejkowej Gali udział wzięli seniorzy z Klubów Seniora z zielonogórskich parafii: Ducha Świętego, Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i Miłosierdzia Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję