Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Do dojrzałego życia

W czasie pandemii wszystko inaczej wygląda. Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej mimo to zaprasza młodzież do przybycia na rekolekcje.

Niedziela sosnowiecka 7/2022, str. I

[ TEMATY ]

rekolekcje

Ruch Światło‑Życie

Paulina Baj-Maj

Rekolekcje mają doprowadzić młodych do dojrzałego życia duchowego

Rekolekcje mają doprowadzić młodych do dojrzałego życia duchowego

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki wskazał trzy etapy dochodzenia do dojrzałości chrześcijańskiej: ewangelizacja, katechumenat oraz mistagogia i diakonia. Celem rekolekcji, jak i formacji w ciągu roku jest doprowadzenie chrześcijanina do dojrzałego życia duchowego.

W czasie ferii od 21 do 27 lutego odbywać się będą rekolekcje oazowe dla młodzieży w miejscowości Suche k. Poronina. Rekolekcje przeznaczone są dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Ruszyły także zapisy na rekolekcje organizowane przez Domowy Kościół Diecezji Sosnowieckiej. Ciekawą propozycją jest przeżycie Triduum Paschalnego w formie rekolekcji dla członków Domowego Kościoła – młodzieży i rodzin w Domu Rekolekcyjnym w Bańskiej Wyżnej w terminie od 14 do 17 kwietnia. Podczas spotkań diakonia wychowawcza zajmuje się dziećmi od 3 roku życia do 12 lat. Diakonia ta pełni rolę wspomagającą rodziców w opiece nad dziećmi, by mogli oni jak najpełniej korzystać z programu rekolekcji.

Na przełomie kwietnia i maja (od 29 kwietnia do 3 maja) w Olsztynie k. Częstochowy w Ośrodku Rekolekcyjnym „Święta Puszcza” planowane są rekolekcje Oazy Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin I stopnia. Mają one za cel pogłębienie rozumienia istoty, celu, duchowości i metody Domowego Kościoła jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Na połowę lipca w „Świętej Puszczy” zaplanowano Oazę Rodzin I stopnia. Natomiast Oaza Modlitwy ma odbyć się od 18 do 20 marca w Częstochowie. Więcej o planowanych rekolekcjach – na stronie Facebook oraz www.sosnowiec.oaza.pl .

„Rekolekcji nie wystarczy tylko wysłuchać, wziąć w nich udział, być na nich obecnym, ale trzeba je odprawić, tzn. wysłuchane nauki trzeba przemyśleć, przemodlić, przedyskutować, zastosować do siebie, wprowadzić w czyn. Trzeba odejść od codziennego życia, codziennych kłopotów i trosk, aby poświęcić czas Bogu, spojrzeć w Jego świetle na swoje życie osobiste, małżeńskie, rodzinne, ustawić to życie w Nim i według Niego” („Domowy Kościół. List do wspólnot rodzinnych”).

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katowice: rekolekcje dla ministrantów na motywach "Hobbita"

[ TEMATY ]

rekolekcje

Katowice

W Bielsku, Rybniku, Brennej oraz Kalnej udało się zorganizować 23 turnusy rekolekcji dla ministrantów. Wzięło w nich udział 784 chłopców, którym posługiwało 148 animatorów, w tym klerycy śląskiego seminarium. W tym roku tematyka rekolekcji oparta została o motywy obecne w książce J.R.R. Tolkiena "Hobbit".

Ks. Cezariusz Wala, diecezjalny moderator Liturgicznej Służby Ołtarza podkreśla, że w tym roku nastąpiła pewna zmiana w formie i treściach rekolekcji ministranckich. – Dotychczasowe tematy na rekolekcjach wakacyjnych ministrantów były tworzone w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego – stwierdza.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Zostało mało czasu. Pomagają ciężko choremu Oliwierowi

2022-11-30 20:57

[ TEMATY ]

kiermasz

akcja charytatywna

SMA

Agnieszka Smaza

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Wierni kilku parafii diecezji pomogli ciężko choremu Oliwierowi Komanowi z Wadowic.

W parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie odbył się kiermasz ciast oraz haftowanych obrazów z motywami religijnymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję