Reklama

Niedziela Lubelska

Dar serca

Kościół jest miejscem, w którym każdy człowiek otrzymuje pomoc.

Niedziela lubelska 9/2022, str. I

Caritas

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 1991 r. pomaga chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym. W działalności koncentruje się na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Każdego roku pomocą obejmuje kilkadziesiąt tysięcy osób. – Realizując przykazanie miłości Boga i bliźniego, karmimy, ubieramy, przywracamy godność dziecka Bożego – zapewnia ks. Paweł Tomaszewski, dyrektor CAL. Równocześnie zwraca się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie działalności charytatywnej.

Każdy podatnik, przekazując 1% podatku dochodowego na lubelską Caritas, może realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób bezdomnych i ubogich. Środki gromadzone w ramach tej akcji zostaną wykorzystane m.in. na prowadzenie Dziennego Ośrodka dla Osób Bezdomnych i Ubogich, w którym znajduje się świetlica, łaźnia, punkt pomocy medycznej oraz stołówka „Anielska Przystań”.

Można przekazać równowartość 1% na rachunek bankowy Caritas (46 1240 1503 1111 0000 1752 8351) lub zostać ambasadorem kampanii, informując krewnych i znajomych o możliwości niesienia pomocy za pośrednictwem lubelskiej Caritas. – Bardzo dziękujemy darczyńcom za życzliwość, za każdy dar, za każdą złotówkę, która za pośrednictwem Caritas trafia do potrzebujących – podkreśla ksiądz dyrektor.

Dobra nie można zmierzyć, ale skalę pomocy niesionej przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej w pewnym stopniu obrazują liczby. W ubiegłym roku na wakacyjny wypoczynek wyjechało ponad 200 dzieci z ubogich rodzin; 103 osoby niepełnosprawne wzięły udział we wczasorekolekcjach. Niemal 500 osób wypożyczyło specjalistyczne łóżka, materace odleżynowe, wózki inwalidzkie czy koncentratory tlenu. Na święta Bożego Narodzenia ponad 3 tys. osób otrzymało paczki z żywnością. W „Anielskiej Przystani” wydano ponad 50 tys. ciepłych obiadów; codzienne korzysta z niej ponad 200 osób. W dziennym ośrodku dla bezdomnych wsparcie znalazło ponad 330 osób. A to tylko niewielki wycinek codziennej pracy tych, którzy bezinteresownie niosą pomoc bliźnim.

Więcej na www.lublin.caritas.pl

2022-02-22 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek: aborcja jest zbrodnią

2022-11-28 17:27

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aborcja jest zbrodnią; czy słuszne jest wynajęcie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? - oświadczył papież Franciszek w wywiadzie dla pisma "America", wydawanego przez jezuitów w USA. Dodał też, że Kościół nie może czynić z aborcji kwestii "politycznej" i musi zachować podejście duszpasterskie.

Podczas rozmowy papież odniósł się do kwestii aborcji, która - jak podkreślono w zadanym mu pytaniu - jest w USA mocno upolityczniona.

CZYTAJ DALEJ

Izaak - Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-29 09:23

[ TEMATY ]

Biblia

adwent

Bp Piotr Przyborek

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert charytatywno-integracyjny dla dzieci

2022-11-29 07:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

W najbliższą sobotę w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert z okazji Dnia Świętego Mikołaja. Udział weźmie w nim 5 tys. dzieci z niepełnosprawnościami i pochodzących z najuboższych rodzin województwa łódzkiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję