Reklama

Niedziela plus

Ełk

Modlimy się za was

Biskup Jerzy Mazur odwiedził uchodźców z Ukrainy.

Niedziela Plus 12/2022, str. XI

Ksiądz biskup spotkał się 8 marca z matkami i dziećmi z Ukrainy w dwóch ośrodkach Caritas – w Domu świętej Rodziny w Orzyszu oraz Domu Samotnej Matki w Ełku. – Jesteśmy szczęśliwi, że możemy was gościć w naszym Domu świętej Rodziny w Orzyszu. Modlimy się za was i za waszą ojczyznę, za wszystkich, którzy przyjechali do Polski, a szczególnie za tych, którzy przebywają w naszej diecezji. To, co możemy wam dać, to otwarte serca, otwarte drzwi naszych domów – powiedział ordynariusz ełcki.

– W Orzyszu mamy ośrodek przygotowany dla 70 osób, w Ełku, w centrali Caritas, jesteśmy w stanie przyjąć 40 osób, a w Augustowie w Domu Księży Emerytów możemy zapewnić schronienie 40 osobom – powiedział KAI ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor ełckiej Caritas.

W akcję włączyła się również parafia Maksymiliana M. Kolbego w Wiartlu. – W Domu Rekolekcyjnym im. św. Jana Vianneya przygotowanych jest 60 miejsc dla dzieci, które już na dniach dotrą do placówki. W samym Wiartlu schronienie wraz z godziwą pracą znajdzie 20 osób – zaznaczył ks. Wojciech Kuprewicz, proboszcz parafii.

W piątek 4 marca wyruszył pierwszy transport z pomocą humanitarną organizowaną przez Caritas Diecezji Ełckiej dla dotkniętej wojną Ukrainy. Po nim były następne. Pomocą ogarnięto Kamieniec Podolski oraz Borysław.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Prof. M. Melnyk: Zrozumieć Papieża. Rytuały, symbole, gesty…

2022-12-03 08:00

[ TEMATY ]

Ukraina

Franciszek

wojna na Ukrainie

Grzegorz Gałązka

„Papieskie słowa i obrzędy związane z wojną rosyjsko-ukraińską są nierozłączne. Papież często więcej komunikuje przez obrzęd, gest i symbole religijne niżeli przez tekst werbalny. Papież wojnę przeżywa w sakralnej przestrzeni znaków i symboli. Papieskie myśli można «widzieć» na kilku poziomach komunikacyjnych” – pisze prof. Marek Melnyk w artykule pt. „Zrozumieć Papieża. Rytuały, symbole, gesty…”.

Teolog i religioznawca, zajmujący się historią Kościoła greckokatolickiego i dialogiem polsko-ukraińskim z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zaznacza: „Gdybyśmy wyraźnie oddzielili papieskie słowa i symbole, przez które mówi o wojnie na ziemi ukraińskiej, to jego przekaz zawiera wyraźne potępienie wojny jako uobecnienie zła w zbawionym świecie. Papież nieustannie przypomina, że zło jest a nie powinno być. Papież jest zrozumiały bez słów. Jego komunikat wykracza poza to, co można zwerbalizować, uchwycić pojęciami, wypowiedzieć, napisać. Papież chce być zrozumiany przez mowę gestu, symbolu, misterium”.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się z Patrickiem Kellym, przywódcą Rycerzy Kolumba

2022-12-03 12:47

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

kard. Kazimierz Nycz

Rycerze Kolumba

Metropolita warszawski rozmawiał w piątek z przywódcą międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba o pomocy Ukrainie. Rozmowa dotyczyła reakcji Kościoła i narodu polskiego na kryzys humanitarny związany z wojną za naszą wschodnią granicą.

Najwyższy Rycerz zaoferował wsparcie archidiecezji warszawskiej we wszelkich jej przedsięwzięciach dotyczących pomocy osobom poszkodowanym przez wojnę. Kelly zadeklarował, że organizacja zamierza wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to potrzebne oraz podkreślił ważną rolę współpracy ludzi dobrej woli z Polski i Ukrainy przy wsparciu katolików ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję