Reklama

Niedziela Sosnowiecka

U św. Józefa Kaliskiego

W 1. sobotę marca odbyła się I Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” do narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Z naszej diecezji przybyła największa grupa pątników.

Niedziela sosnowiecka 12/2022, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Apostolat Margaretka

TZ

Na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem

Na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem

Z diecezji sosnowieckiej przybyło 150 osób wraz z duszpasterzami: ks. Przemysławem Długajem z Wolbromia, ks. Danielem Bunią z Siewierza i ks. Tomaszem Zmarzłym z Dąbrowy Górniczej. W pielgrzymce do Kalisza wzięły dział wspólnoty „Margaretek” z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Czeladzi, Wolbromia, Siewierza i Tagoszyc.

Pielgrzymka rozpoczęła się modlitwą różańcową wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po niej konferencję „Bohaterstwo polskich kapłanów” wygłosił krajowy opiekun „Margaretek” ks. Bogusław Nagel. – W Kaliszu znajduje się Kaplica Męczeństwa i Wdzięczności z Izbą Pamięci z nazwiskami zamordowanych kapłanów i kleryków. To była okazja, aby pokazać wspaniałych księży na przestrzeni dziejów, a są to m.in. o. Augustyn Kordecki, który przygotowywał się do kapłaństwa w Kaliszu, księża, którzy oddali swoje życie w Dachau, było ich wielu, a wśród nich bł. Wincenty Frelichowski. Mówiliśmy o wielkiej roli kapłanów w walce o niepodległość, mając na uwadze Cud nad Wisłą, Powstanie Warszawskie. Tutaj można wskazać na bohaterską walkę, obronę i towarzyszenie żołnierzom przez ks. Ignacego Skorupkę. Dzisiaj towarzyszyła nam także intencja modlitwy o pokój – powiedział krajowy opiekun Apostolatu „Margaretka”.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl. W homilii wskazał, że modlitwa za księży jest wyrazem szacunku i miłości do kapłanów, a przez to także wyrazem troski o Kościół. – Dziękuję, że czujecie też, jak ważni są księża dla naszych wspólnot, jak ważni są nasi przewodnicy, duchowi pasterze. Dziękuję, że to dostrzeżenie ważności pasterza przekładacie teraz na modlitwę za nich. Ta modlitwa jest bardzo ważna – mówił biskup kaliski. Zawierzył on Apostolat z całej Polski św. Józefowi Kaliskiemu. Pielgrzymkę zakończyło nabożeństwo do św. Józefa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

– Zapraszamy wszystkich modlących się za kapłanów na 4 czerwca do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej do Dąbrowy Górniczej – zachęca ks. Tomasz Zmarzły.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna

W pierwszą sobotę października (2.10) w diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie spotkają się osoby zaangażowane w tzw. Żywy Różaniec oraz zrzeszone w Apostolacie Margaretka.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki - w nawiązaniu do niedawnej beatyfikacji - będą słowa kard. Stefana Wyszyńskiego „Wszystko postawiłem na Maryję”.

CZYTAJ DALEJ

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - Polska - Arabia Saudyjska 2:0

2022-11-26 16:11

[ TEMATY ]

sport

piłka nożna

PAP/EPA/Ronald Wittek

W porównaniu ze zremisowanym we wtorek 0:0 spotkaniem z Meksykiem w pierwszym składzie trener Czesław Michniewicz nie wystawił Jakuba Kamińskiego, Sebastiana Szymańskiego i Nicoli Zalewskiego. W ich miejsce wybiegli Arkadiusz Milik, Przemysław Frankowski i Krystian Bielik (cała trójka weszła z ławki rezerwowych w inauguracyjnym spotkaniu).

Po raz 136. w reprezentacji wystąpił jej kapitan Robert Lewandowski, a po raz 101. - Kamil Glik. Natomiast dla Grzegorza Krychowiaka był to 96. mecz w kadrze narodowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję