Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Pierwsze ustalenia

W Brzeziej Łące zostały ustalone szczegóły tegorocznej 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.

W tym roku Piesza Pielgrzymka Wrocławska wyruszy w pełnym składzie, tak jak przed pandemią – powiedział ks. Tomasz Płukarski na początku spotkania. Kolejną nowością będzie nocleg w Częstochowie. Tym razem ostatniego dnia pielgrzymi będą nocować w Częstochowie Kawodrzy, a nie na Zaciszu.

W składzie przewodników poszczególnych grup nastąpiły drobne zmiany. Grupę V – oleśnicką poprowadzi ks. Przemysław Pulnik, wikariusz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Natomiast grupę XIV – Milicz, Góra, Głębowice poprowadzi ks. Mateusz Mielnik, wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

Pierwszym punktem zebrania było podsumowanie ostatniego spotkania, które było realizacją trwającego w Kościele synodu. Wszystkie informacje zostały zebrane przez Adriannę Kwiatkowską i Grzegorza Dzwonkowskiego, którzy aktywnie działają w sekretariacie synodu oraz w organizacji pieszej pielgrzymki.

Reklama

Wiemy też, że hasło tegorocznej pielgrzymki będzie związane z hasłem roku duszpasterskiego: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Temat ten bardzo mocno łączy się z obecną sytuacją wojenną na Ukrainie i potrzebą pokoju na świecie i w życiu rodzinnym.

Pielgrzymka rozpocznie się 2 sierpnia o godz. 6 Eucharystią w katedrze wrocławskiej. Drugiego dnia będzie odprawiona Msza św. przy ołtarzu polowym przy bazylice trzebnickiej. Trzeciego dnia w Karwińcu i w pozostałe dni: Siemysłów, Kluczbork, św. Anna, las za Dąbrową, las w Cisiach. Homilie podczas Eucharystii głosił będzie bp Jacek Kiciński.

Pielgrzymki dotrą na Jasną Górę 10 sierpnia, a Msza św. zaplanowana jest na godz. 11.

2022-03-22 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. bp Jacek Kiciński pisze z pielgrzymki

[ TEMATY ]

Piesza Pielgrzymka Wrocławska

pixabay, projekt A. Bugała

O. bp Jacek Kiciński, pielgrzym:

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję