Reklama

Niedziela plus

Skrótem z diecezji

„Pokój mój daję wam”

Niezwykły koncert uwielbienia pod hasłem: „Pokój mój daję wam” odbył się na siedleckiej scenie.

Niedziela Plus 26/2022, str. IX

[ TEMATY ]

Siedlce

www.diecezja.siedlce.pl

Białostocki zespół Schola Adonai

Białostocki zespół Schola Adonai

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie podzielone było na dwie części. W pierwszej – koncertowej wystąpił białostocki zespół Schola Adonai prowadzony przez Piotra Kurstaka. Ze sceny można było usłyszeć utwory dość dobrze znane. Ważnym elementem tego spotkania było głoszenie Dobrej Nowiny, które poprowadził ks. Tomasz Bieliński, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Siedlcach.

W czasie koncertu był także czas na świadectwo życia członka Scholi Adonai oraz na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. W czasie adoracji w sposób szczególny modlono się o dar pokoju w ludzkich sercach, w naszych rodzinach, Ojczyźnie, a także dla dotkniętej wojną Ukrainy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na koniec bp Grzegorz Suchodolski pozdrowił zebranych i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej, siedleckie parafie św. Jana Pawła II i św. Józefa oraz Wspólnota Jednego Ducha.

2022-06-21 13:48

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy wiecie, że…

...w Międzyrzecu Podlaskim (diec. siedlecka) Bractwo Różańcowe istnieje od XVII wieku?

Październik to miesiąc Maryi. To dobry czas na zbudowanie lub odnowienie relacji z Maryją, a Różaniec to nasza z Nią modlitwa. „Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą Różańca” – mówiła s. Łucja. W wielu parafiach w całej Polsce październik jest bardzo ważnym miesiącem dla bractw różańcowych i kół Żywego Różańca zarówno dorosłych, jak i dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Bp Adrian Put: Świadectwo chrześcijan jako ludzi dążących do jedności jest bardzo szczególne

2026-01-20 09:15

[ TEMATY ]

Gorzów Wielkopolski

Nabożeństwo ekumeniczne

Karolina Krasowska

Gorzów Wlkp. katedra, polsko-niemieckie nabożeństwo ekumeniczne

Gorzów Wlkp. katedra, polsko-niemieckie nabożeństwo ekumeniczne

W gorzowskiej katedrze 19 stycznia odbyło się polsko-niemieckie nabożeństwo ekumeniczne. Modlitwie o jedność chrześcijan przewodniczył bp Adrian Put.

18 stycznia rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Główne nabożeństwa ekumeniczne w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaplanowano w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Nabożeństwo ekumeniczne w Gorzowie Wlkp. zostało odprawione w poniedziałek 19 stycznia. Przewodniczył mu bp Adrian Put, a homilię wygłosił ks. Olech Dresler. Wikariusz gorzowskiej parafii greckokatolickiej, zauważył w homilii, że jedność chrześcijan zaczyna się od nawróconego serca, od wewnętrznej przemiany, które pozwalają, by Boże światło przenikało nasze relacje. - Możemy różnić się w liturgii, tradycji czy teologii, ale gdy razem pochylamy się nad cierpieniem człowieka - wtedy naprawdę świeci światło Chrystusa - mówił kaznodzieja. - Widzimy to bardzo konkretnie tam, gdzie chrześcijanie różnych wyznań: wspólnie pomagają uchodźcom, prowadzą dzieła charytatywne, towarzyszą chorym i samotnym, modlą się o pokój w miejscach naznaczonych wojną. Tam światło Ewangelii staje się widzialne i tam rodzi się jedność serc - zauważył. 
CZYTAJ DALEJ

Bp Suchodolski: Pola Lednickie są znakiem otwartości Kościoła na młode pokolenie

„Genesis” – to hasło XXX Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 6 czerwca br. na Polach Lednickich. „Pola Lednickie są znakiem otwartości Kościoła na młode pokolenie” – przyznał bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 20 stycznia w Sekretariacie KEP.

„Mówić o Lednicy to mówić o żywym Kościele, który otwiera swoje ramiona” – wskazał bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży i przewodniczący Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich. Podkreślił, że „Pola Lednickie są znakiem otwartości Kościoła na młode pokolenie”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję