Reklama

Aspekty

By usłyszeli Dobrą Nowinę

W Sławie odbyła się Stacja Jezus, czyli inicjatywa ewangelizacyjna na ogólnopolskim festiwalu hip hop Rap Stacja.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 29/2022, str. I

[ TEMATY ]

Stacja Jezus

Rap Stacja

Karolina Krasowska

W tym roku przestrzeń do ewangelizacji otworzyła się bezpośrednio na polu namiotowym Rap stacji

W tym roku przestrzeń do ewangelizacji otworzyła się bezpośrednio na polu namiotowym Rap stacji

W wydarzeniu wzięło udział ok. 30 ewangelizatorów z całej diecezji, w tym roku ewangelizacja odbyła się w dniach od 8 do 10 lipca bezpośrednio na terenie imprezy. Każde wyjście z Dobrą Nowiną na pole namiotowe festiwalu Rap Stacja było poprzedzone Mszą św. w kościele św. Michała Archanioła, był czas na modlitwę uwielbienia, a drugiego dnia także na świadectwa. – W tym roku otworzyła nam się przestrzeń bezpośrednio na polu namiotowym Rap Stacji, gdzie mamy swój namiot i przestrzeń do ewangelizacji, gdzie docieramy do młodych osób poprzez różne narzędzia ewangelizacyjne, jak diagramy światopoglądowe, znaki ewangelizacyjne, ale też poprzez podzielenie się posiłkiem. Chodzi o spotkanie z drugą osobą – nie idziemy nikogo nawracać, umoralniać – idziemy spotkać się z młodym człowiekiem, wysłuchać jego historii życia, podzielić się swoją, może się pomodlić czy doprowadzić do bardzo poważnej decyzji zerwania z grzechem albo zaproszenia Jezusa do swojego życia – mówi inicjator Stacji Jezus Patryk Sokalski. – Potrzebujemy być wysłuchani, często mamy wiele relacji, w rodzinie, z przyjaciółmi, a tak naprawdę nie mówimy o rzeczach, które są dla nas ważne, które nas bolą, które przeżywamy. Wczoraj miałem ok. ośmiu takich spotkań, gdzie ktoś dzielił się tym, że miesiąc temu stracił np. jednego z rodziców albo że jego przyjaciel popełnił pół roku temu samobójstwo, albo inną trudną historią życia. Kiedy autentycznie się tego człowieka wysłuchało, nie oceniając go przy tym, to on chciał wysłuchać co ja mam do powiedzenia – wtedy dzieliłem się tym, że znalazłem sens w Bogu, że w moich smutkach doświadczałem, że On jest ze mną. I to były ciekawe spotkania, które nie zawsze kończyły się modlitwą, ale były zanurzone we wzajemnym szacunku i wzajemnej otwartości na siebie – powiedział Michał Plust, jeden z ewangelizatorów. – Przyjechałam tutaj dzielić się doświadczeniem Jezusa, relacji z Nim, ponieważ doświadczam Jego obecności każdego dnia, miłości Bożej, której wcześniej nie doświadczałam, a zaczęłam doświadczać po rekolekcjach, które przeżyłam dziewięć lat temu. Przyjechałam, po to, żeby inni usłyszeli też Dobrą Nowinę i żeby ich życie też się zmieniało – powiedziała Kasia z Nowej Soli.

2022-07-12 12:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stacja Jezus w Sławie

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Sława

Stacja Jezus

Rap Stacja

Karolina Krasowska

Jednym z ewangelizatorów jest ks. Konrad Jasiewicz z parafii w Małomicach

Jednym z ewangelizatorów jest ks. Konrad Jasiewicz z parafii w Małomicach

W Sławie trwa Stacja Jezus, czyli inicjatywa ewangelizacyjna na ogólnopolskim festiwalu hip hop Rap Stacja.

CZYTAJ DALEJ

Barbara Stefańska: świętość Jana Pawła II bywa często mylona z nieomylnością w sprawach organizacyjnych

2023-01-26 13:55

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

PAP/Rafał Guz

Świętość Jana Pawła II bywa często mylona z nieomylnością w sprawach organizacyjnych, tymczasem święty to ten, w którym możemy dostrzec oblicze Boga – powiedziała sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy" Barbara Stefańska na konferencji połączonej z promocją dodatku do tygodników katolickich "Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę".

POBIERZ DODATEK W WERSJI PDF JAN PAWEŁ II ODKRYWAMY PRAWDĘ

CZYTAJ DALEJ

Nowi bracia kurkowi

2023-01-26 22:38

Archiwum MFS

Nowi bracia kurkowi w katedrze na Wawelu

Nowi bracia kurkowi w katedrze na Wawelu

    We wspomnienia św. Sebastiana męczennika, patrona krakowskiego Bractwa Kurkowego w katedrze na Wawelu została odprawiona Msza św. w ich intencji.

    Wspólnej modlitwie przewodniczył i homilię wygłosił ks. inf. Dariusz Raś – archiprezbiter kościoła Mariackiego, kapelan Towarzystwa Strzeleckiego „Bractwo Kurkowe”. Podczas Mszy św. pasowano ośmiu nowych braci kurkowych. Aktu pasowania dokonał obecnie panujący król kurkowy – Jan Grzegorz Pacut.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję