Reklama

Niedziela Kielecka

Szli „W pokoju Chrystusa”

Pod takim hasłem z Wiślicy 6 sierpnia wyruszyła 41. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy przeszli ponad 200 km, a do Częstochowy dotarli 13 sierpnia.

Niedziela kielecka 34/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

TER

Z Wiślicy wyruszyło blisko 800 pielgrzymów

Z Wiślicy wyruszyło blisko 800 pielgrzymów

W czasie rekolekcji w drodze każdego dnia pielgrzymi m.in.: odmawiali Różaniec, śpiewali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu, uczestniczyli w Eucharystii i słuchali konferencji głoszonych przez kapłanów. Pasterz diecezji bp Jan Piotrowski również kilkakrotnie głosił homilie do pielgrzymów, m.in. w Wiślicy i Kielcach.

Podczas Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę bp Jan wiele miejsca poświęcił Maryi, która „jest naszą przewodniczką na drogach wiary”. Przypomniał, że nikt tak jak „Maryja nie prowadzi do źródeł łaski, miłości i pokoju”. Biskup podkreślił, że „Bóg jest tak wielki, że nie liczy na nasze zasługi, ale na nasze otwarte serce, na naszą miłość i zawsze jest gotowy nas nawiedzić, jeśli tylko człowiek Mu na to pozwoli”. Dodał, że „dziś Bóg uczy nas przez Maryję, abyśmy nieśli Jezusa tam, gdzie On chce być w ludzkim życiu, na naszych pielgrzymkowych drogach i w relacjach między braćmi i siostrami”. Do pielgrzymów powiedział: – Na dwustukilometrowy szlak wyruszamy kierowani łaską wiary i chęcią jej umocnienia. Pójdziemy z Maryją posłani „w pokoju Chrystusa”. Przypominał, że trwa wojna na Ukrainie, i dlatego mocniej rozumiemy, jaką wartość ma pokój. Kończąc homilię, mówił: – Jako pielgrzymi wyruszamy z Wiślicy na Jasną Górę, aby świadectwem wiary, trudu i modlitwy przedstawić Jasnogórskiej Pani Królowej Polski intencje naszej diecezji, jej rodzin i małżeństw, dzieci i młodzieży, chorych i cierpiących, osób konsekrowanych i tych, którzy potrzebują siły, żeby odpowiedzieć na powołanie do kapłaństwa czy życia zakonnego. A także prosić o zgodę i pojednanie w życiu rodzinnym i społecznym.

Z mężem pielgrzymowaliśmy do Częstochowy po raz szósty, a dzieci nasze po raz drugi. Szliśmy, żeby się pomodlić, żeby Bogu podziękować za to, co w naszym życiu przez cały rok się wydarzyło, żeby prosić o nowe dary, opiekę, zdrowie dla całej rodziny. Modliliśmy się także w intencjach powierzonych nam przez znajomych. Nasze pielgrzymowanie było również po to, aby pobyć ze sobą, wyciszyć się, pewne sprawy sobie poukładać, przemyśleć, odpocząć od codzienności, zgiełku, spraw codziennych, rutynowych, a bardziej skupić się na życiu duchowym. Warto chodzić na pielgrzymkę, co potwierdzają nawet nasi chłopcy, polecam wszystkim, żeby się wybrali nawet tak jak my całymi rodzinami, dlatego, że możemy naprawdę ze sobą być, wspólnie się pomodlić i to jest czas dla nas i dla Boga.

Agnieszka i Marcin Kowalikowie z parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Kielcach; pielgrzymowali z dziećmi Wiktorem i Szymonem

2022-08-16 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bez maski

Niedziela toruńska 35/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Krzysztof Świertok/Biuro Prasowe Jasnej Góry

Do domu Matki przychodzi się z radością

Do domu Matki przychodzi się z radością

Z uśmiechem na twarzy i wdzięcznością w sercu przed tron Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze dotarła Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej.

Po dwóch latach wędrowania jedynie w formie sztafetowej pielgrzymka powróciła do swojego pierwotnego charakteru. Z Torunia pątnicy wyruszyli po raz 44., a Ziemia Lubawska wędrowała 42. raz. Zwieńczeniem pielgrzymowania była wspólna Eucharystia dla wszystkich grup diecezjalnych w Bazylice Jasnogórskiej, której 12 sierpnia przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

"A przed maturą pojedziemy na Jasną Górę"

2023-01-31 23:21

Adobe Stock

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza wszystkich maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej o tym wydarzeniu opowiada ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka jest doskonałą okazją, aby prosić o opiekę Matkę Bożą na czas pisania egzaminu dojrzałości. - Przez jakiś czas słychać było powiedzenie: „Chcesz zdać maturę, jedź na Jasną Górę”. My nie traktujemy pielgrzymki jako jakiegoś amuletu, który ma pomóc maturzystom w zdaniu matury, bo wszystko zależy od tego, ile pracy włożą w przygotowanie. Nie mam jednak wątpliwości, że Boże wsparcie oraz opieka Matki Bożej jest w tym czasie potrzebna - zaznacza ks. Rozpędowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję