Reklama

Niedziela Łódzka

Szczególne uprawnienia

O ile o miłosierdziu może mówić każdy kapłan, o tyle w konfesjonale misjonarze miłosierdzia mają szczególne uprawnienia – wyjaśnia o. Micheasz Okoński, misjonarz miłosierdzia archidiecezji łódzkiej.

2023-03-15 08:28

Niedziela łódzka 12/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Misjonarz Miłosierdzia

Ks. Paweł Kłys

Warto zadbać o ten sakrament w czasie Wielkiego Postu

Warto zadbać o ten sakrament w czasie Wielkiego Postu

Posługę misjonarzy miłosierdzia ustanowił papież Franciszek w 2016 r. Pośród 1000 kapłanów na całym świecie, w Polsce pełni ją blisko 100 Polaków. Również w archidiecezji łódzkiej są szafarze sakramentu pojednania, którym przysługują szczególne prawa.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 12/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Misja pełna miłosierdzia

Niedziela sosnowiecka 50/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Misjonarz Miłosierdzia

Ks. Przemysław Lech

Bp Grzegorz Kaszak i ks. Paweł Nowak z dekretem Misjonarza Miłosierdzia

Bp Grzegorz Kaszak i ks. Paweł Nowak z dekretem Misjonarza Miłosierdzia

Biskup Grzegorz Kaszak wręczył penitencjarzowi diecezjalnemu ks. kan. Pawłowi Nowakowi dekret Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, ustanawiający go Misjonarzem Miłosierdzia.

Ojciec Święty Franciszek, otrzymując świadectwa wielu łask otrzymanych przez wiernych w Roku Miłosierdzia, zdecydował się przedłużyć misję Misjonarzy Miłosierdzia. Taką posługą został obdarzony ks. Paweł Nowak, który jest penitencjarzem diecezjalnym w diecezji sosnowieckiej od dwunastu lat – opowiada dyrektor Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej, ks. Przemysław Lech.

CZYTAJ DALEJ

Konieczne jest codzienne przebywanie w Bożej bliskości

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 5, 31-47.

Czwartek, 23 marca 2023. WIELKI POST

CZYTAJ DALEJ

Kielce: ponad 8 ton żywności zebrali wolontariusze Caritas kieleckiej

2023-03-23 20:47

[ TEMATY ]

Kielce

Caritas kielecka

Robert Karp

Ponad 8 ton żywności, która pomoże najuboższym w godnym przeżyciu świąt wielkanocnych, zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej podczas przedświątecznej zbiórki żywności.

Trafi ona do potrzebujących – rodzin wielodzietnych, ubogich, chorych, samotnych, jeszcze przed świętami, a część produktów wzbogaci paczki przygotowywane na śniadanie wielkanocne dla bezdomnych i wykluczonych społecznie, które odbędzie się w Wielką Sobotę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję