Reklama

Niedziela w Warszawie

Wielki Post z klerykami WMSD

Spojrzenie Chrystusa

Może i Ciebie, drogi Przyjacielu, spotkało ujmujące spojrzenie Jezusa. Nie bój się za Nim pójść, nie odwracaj swojego wzroku, zaufaj i podejmij decyzję.

2023-03-15 08:28

Niedziela warszawska 12/2023, str. V

[ TEMATY ]

Wielki Post

Wikipedia

Powołanie pierwszych uczniów (fragment), Luis Borrassá

Powołanie pierwszych uczniów (fragment), Luis Borrassá

Każdy powołany doświadczył na sobie miłosiernego spojrzenia Chrystusa. Gdyby nie ono, nikt z nas nie ośmieliłby się „wejść na skałę zbyt dla nas wysoką” (Ps 61).

Zawsze ujmuje mnie Ewangelia o powołaniu pierwszych uczniów. Jezus przechodzi obok Jeziora Galilejskiego i dostrzega dwóch braci – Piotra i Andrzeja. Zatrzymuje na nich swój wzrok i powołuje ich, a oni natychmiast zostawiają swoją pracę i idą za Nim. Następnie idzie nieco dalej i sytuacja się powtarza, tym razem wobec Jakuba i Jana.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 12/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież na Wielki Post: całe stworzenie potrzebuje naszego nawrócenia

[ TEMATY ]

Wielki Post

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Przyjmując w konkretach naszego życia zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią, ukierunkujemy Jego przemieniającą moc także na całe stworzenie” – stwierdził Ojciec Święty w swoim orędziu na rozpoczynający się w tym roku 6 marca Wielki Post. Opatrzył je cytatem z Listu św. Pawła do Rzymian: „Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych” (Rz 8, 19).

Na wstępie Franciszek zaznaczył, że tajemnica zbawienia obejmuje także historię i całe stworzenie. Przypomniał, że stanowiąca szczyt roku liturgicznego celebracja Triduum Paschalnego męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa zaprasza nas do stawania się na wzór obrazu Chrystusa (por. Rz 8, 29), co jest bezcennym darem miłosierdzia Bożego. Bowiem jeśli człowiek żyje jak dziecko Boga, czyni dobro także stworzeniu, współpracując w jego odkupieniu. Jednak w tym świecie harmonia płynąca z Odkupienia jest wciąż zagrożona przez negatywną moc grzechu i śmierci. Wówczas często zachowujemy się destrukcyjnie nie tylko wobec nas samych, ale także w stosunku do bliźnich i do innych stworzeń i zwycięża logika wszystkiego i natychmiast, oraz mieć coraz więcej.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy jest już za późno

2023-03-24 19:06

[ TEMATY ]

rozważanie

Materiał prasowy

Co zrobić - Jak się zachować w sytuacji, którą możemy z różnych względów określić słowami: "jest już za późno". Taką sytuację bardzo bliską naszemu doświadczeniu przedstawia Ewangelia. Łazarz umarł - Jezus przybył za późno.

Odnajdźmy siebie w tej Ewangelii. Może przeżywasz sytuację i sądzisz że już nic nie da się zmienić, że już jest za późno. A może Jezus chce Cie wydobyć z najgorszych sytuacji z najciemniejszego grobu w którym nie widzisz sensu.

CZYTAJ DALEJ

Bolesławiec: drugie Okno Życia w diecezji legnickiej

2023-03-26 20:39

[ TEMATY ]

okno życia

Okno Zycia

Diecezja Legnicka

Uczestnicząc w otwarciu Okna Życia, uczestniczymy w bożym planie zbawienia – powiedział bp Andrzej Siemieniewski, który poświęcił bolesławieckie Okno Życia, drugie w diecezji legnickiej.

Uroczystość miała miejsce podczas obchodów Dnia Świętości Życia. Okno mieści się w klasztorze sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa przy ul. Zgorzeleckiej. Miejsce nie jest przypadkowe. – Nasza założycielka św. Maria de Mattias wiedziała doskonale jaka jest wartość ludzkiego życia. Była obrończynią życia. Życie człowieka jest święte, jest darem Boga, to za ludzkie życie Jezus przelał swoją krew. Zatem Okno Życia wpisuje się w charyzmat naszego zgromadzenia – powiedziała siostra prowincjalna Ewa Kleps.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję