Reklama

Ufajcie Bogu

Drodzy Współpracownicy Prawdy Tygodnika Katolickiego Niedziela, wierni Czytelnicy tego „głosu Kościoła i Ojczyzny”!

Niedziela Ogólnopolska 15/2023, str. 3

[ TEMATY ]

abp Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bracia i Siostry w Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, żyjącym w tajemnicy wiary Kościoła!

Przeżywamy kolejną Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego – jako dar wiary, a jednocześnie zaproszenie do odkrycia przebogatego światła idącego od Chrystusa, który rozświetla naszą trudną codzienność. To On „zwycięską mocą prawdy i miłości” położył kres złu i śmierci. I nadał tym samym nową interpretację sensu ludzkim drogom ku wieczności. „Nie powinniśmy pozwolić – uczył nas św. Jan Paweł II – by to światło zgasło; przeciwnie – musi być ono coraz mocniejsze w nas każdego dnia i tym samym być dla świata radosnym głoszeniem Bożego orędzia”. Wierzymy, że św. Jan Paweł II, który przeszedł przez bramę śmierci w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia – 2 kwietnia 2005 r., mówi teraz do nas w nowy sposób: „ufajcie w Boże Miłosierdzie nad światem i nad każdym człowiekiem”. Dlatego z pewnością przebacza nam każdą tzw. operację specjalną manipulacji i kłamstw co do jego osoby i pontyfikatu. Przyjmijmy więc ofiarowany nam przez Jezusa Zmartwychwstałego dar miłości miłosiernej i nadziei, która sięga poza kres ziemskiego życia. Alleluja!

Na obfite owoce pokoju i nadziei w Zmartwychwstałym z serca błogosławię –
Abp Wacław Depo - Metropolita Częstochowski

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-04-03 10:10

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa. Osoby konsekrowane znakiem nadziei

Arcybiskup Wacław Depo: – Jesteśmy, aby potwierdzić prymat wiary w Boga, który jest zawsze pierwszy w porządku miłości i potwierdzić, że Bóg nie jest nigdy konkurentem dla naszej wolności

Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z okazji święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji również świętem Matki Bożej Gromnicznej, przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, i ks. Ryszard Selejdak, rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Jezu, pokazuj mi każdego dnia, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 6, 22-29.

Poniedziałek, 15 kwietnia

CZYTAJ DALEJ

Zaszczytna funkcja

2024-04-16 13:48

Mateusz Góra

    W Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej w Ciężkowicach odbyła się IV sesja Kursu Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego.

To już przedostatnie spotkanie przyszłych ceremoniarzy w Ciężkowicach. Na kwietniowej sesji kandydaci na ceremoniarzy uczyli się, czym jest funkcja lektora, zgłębiali swoją wiedzę na temat śpiewu w liturgii, a także poznali funkcję komentatora. Ponadto prelegenci przybliżyli lektorom rolę ceremoniarza, także rys historyczny tej funkcji, jej zadania i znaczenie w trakcie liturgii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję