Reklama

Polityka

5 powodów, dla których PiS zgniotło na wsi PSL

[ TEMATY ]

wybory

fotolia.com

Prawo i Sprawiedliwość zgniotło na wsi PSL, o ponad pięć długości, 46 do 9 procent.

Pisząc te słowa nie wiem jeszcze, czy PSL ostatecznie wejdzie do Sejmu, ale jedno jest pewne - polska wieś wybrała Prawo i Sprawiedliwość i odwróciła się od PSL. Z wzajemnością. Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, tym bardziej, że byłem odpowiedzialny za wiejski przekaz kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Myślę, że zgnietliśmy PSL na wsi z pięciu zasadniczych powodów. Po pierwsze dlatego, że mówimy prawdę o sytuacji na polskiej wsi, podczas gdy PSL uprawia od lat obłudną, oderwaną od realiów propagandę. Opowiadali o tym, że eksport rolny wzrósł o 20 procent, a my mówiliśmy, ze w tym samym czasie dochody rolników spadły o 11 procent i należą do najniższych w Europie. Polski rolnik zarabia na godzinę 8 razy mniej, niż rolnik duński.

Po drugie - Prawo i Sprawiedliwość twardo broni polskiej ziemi, a na wsi bardzo silna jest obawa przed jej wykupieniem. Obawa ta ma realne podstawy, są twarde dowody na grabież ziemi w Polsce, na nielegalna wyprzedaż ziemi państwowej na tzw. słupy. PSL to ignorowało i bagatelizowało, wieś zrozumiała, ze realna ochronę może jej zapewnić tylko Prawo i Sprawiedliwość.

Reklama

Po trzecie - polska wieś bardzo dobrze odebrała zaangażowanie Prawa i Sprawiedliwości, a zwłaszcza Jarosława Kaczyńskiego, w obronę rolników z Pyrzyc, aresztowanych i poddanych brutalnej represji. Ta sprawa do reszty zdruzgotała zaufanie do PSL i na nic spóźniona pokazówka z poręczeniem, zresztą odrzuconym, ministra Sawickiego. Aresztowanie rolników, obrońców polskiej ziemi, stało się w państwie współrządzonym przez PSL i wieś to zapamiętała przy wyborach. Po czwarte - Prawo i Sprawiedliwość często pojawiało się na wsi, wielokrotnie jeździł na wieś Jarosław Kaczyński, Beata Szydła gościła wielokrotnie w zagrodach rolniczych, okazywała zainteresowanie sprawom wsi, a PSL-u tam nie było, chyba, że na dożynkach. Rolnicy i mieszkańcy wsi zrozumieli, ze prawdziwą troskę o ich sprawy wykazuje Prawo i Sprawiedliwość, a PSL się od nich odwróciło. W tej sytuacji wieś odwróciła się od PSL.

I po piąte - polska wieś jest cierpliwa, ale nie zniosła już tej skali korupcji, nepotyzmu i afer, ciągnących się za PSL i dlatego postawiła na jedyną siłę, która chce i może to przerwać, postawiła na Prawo i Sprawiedliwość. Bardzo za to dziękujemy rolnikom i mieszkańcom polskiej wsi.

2015-10-27 08:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski: udział w wyborach wyrazem naszej odpowiedzialności za Polskę

[ TEMATY ]

wybory

MONIKA RYBCZYŃSKA/BP KEP

„Wybory to nie tylko nasz obowiązek i nasze prawo, to szansa dla każdego z nas, obywateli, do podjęcia konkretnej odpowiedzialności za Polskę” – powiedział Prymas Polski dziennikarzom po oddaniu głosu w odbywających się dziś wyborach parlamentarnych.

Abp Wojciech Polak głosował po 9.00 rano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8 w Gnieźnie. Pytany przez dziennikarzy o znaczenie i wagę wyborów do parlamentu przyznał, że to wybory „naszej decyzji i naszej odpowiedzialności za Polskę”.

CZYTAJ DALEJ

„Jesteś księdzem, więc musisz być wrogiem” – 70 lat od procesu kurii krakowskiej

2023-01-27 07:13

[ TEMATY ]

rocznica

Adobe Stock

Stare Miasto w Krakowie

Stare Miasto w Krakowie

70 lat temu, 27 stycznia 1953 r., komunistyczni sędziowie wydali wyrok w procesie pokazowym duchownych kurii krakowskiej. Zapadły wyroki śmierci, dożywocia i długoletnich kar więzienia. Było to jedno z najbardziej brutalnych uderzeń w Kościół katolicki w okresie stalinowskim.

W 1948 r. dyktatura komunistyczna likwidowała ostatnie niezależne od jej wpływów środowiska polityczne. Po zniszczeniu Polskiego Stronnictwa Ludowego i przymusowym zjednoczeniu Polskiej Partii Socjalistycznej z Polską Partią Robotniczą oraz niemal całkowitym rozbiciu zbrojnego podziemia antykomunistycznego jedyną niezależną siłą społeczną pozostawał Kościół. Stopniowo eliminowano religię z nauczania szkolnego. Władze w coraz bardziej otwarty sposób łamały postanowienia porozumienia zawartego z episkopatem w 1950 r. Wciąż jednak nie przystępowano do otwartego i brutalnego ataku wobec najważniejszych przedstawicieli Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Paryż: ataki na trzy kościoły w ciągu tygodnia

2023-01-27 14:36

[ TEMATY ]

Francja

Adobe.Stock

W ciągu tygodnia w Paryżu doszło do ataków na trzy kościoły katolickie. Każdą ze świątyń próbowano podpalić. Najnowszym przykładem takich działań jest uszkodzenie ogniem lewej strony portalu kościoła św. Wawrzyńca w nocy z 24 na 25 stycznia. Sprawca tego czynu, 47-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji, który wezwał na miejsce straż pożarną.

Wcześniej, 17 i 22 stycznia dwukrotnie oblano łatwopalnym płynem drzwi kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję