Reklama

Jednym zdaniem


Edycja zielonogórsko-gorzowska 39/2003

14 września w Łagowie zakończyły się rekolekcje dla alumnów pierwszego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, które poprowadził ks. dr Andrzej Oczachowski.

12 września utworami romantyków filharmonicy zielonogórscy zainaugurowali nowy sezon artystyczny 2003\\2004. Jako solista wystąpił wybitny polski pianista Karol Radziwnowicz. W programie koncertu znalazły się: poemat Z czeskich pól i gajów B. Smetany, Fantazja Polska i Polonez Es-dur F. Chopina, Suita z czasów Holberga E. Griega oraz preludia F. Liszta.

W dniach 12-14 września odbyły się w Paradyżu doroczne rekolekcje dla liderów i przedstawicieli parafialnych grup „Przyjaciół Paradyża”.

13 września w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie nowego krajowego asystenta Akcji Katolickiej bp. Mariusza Leszczyńskiego z prezesami DIAK i księżmi asystentami diecezjalnymi. Nowy asystent krajowy został powołany przez Konferencję Episkopatu Polski na posiedzeniu, które miało miejsce 14 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu.

14 września odbyła się XV Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Rokitna. Uroczystej Mszy św. dla nauczycieli i wychowawców przewodniczył bp Adam Dyczkowski. W programie pielgrzymi znalazły się dwa wykłady. Doc. dr hab. Grażyna Miłkowska-Olejniczak mówiła na temat: „O chrześcijańską tożsamość nauczyciela tu i teraz”, a s. Maria Piętak USK wygłosiła wykład pt. „Św. Urszula Ledóchowska - przewodnik współczesnych wychowawców”.

17 września Mszą św. w kaplicy sióstr elżbietanek w Zielonej Górze rozpoczęło nowy rok swojej działalności Duszpasterstwo Służby Zdrowia. Po Mszy św. Janina Piotrowska wygłosiła wykład pt. „Doświadczenie śmierci w aspekcie służby medycznej”.

Grodzisk Mazowiecki: jutro Msza św. w intencji 5-letniego Dawida

2019-07-23 13:17

lk / Grodzisk Mazowiecki (KAI)

Parafia Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim zaprasza w środę 24 lipca o godz. 19.00 na Mszę św. w intencji zmarłego tragicznie Dawida Żukowskiego. Ciało 5-latka znaleźli funkcjonariusze Policji w sobotę przy autostradzie A2 niedaleko Pruszkowa. Chłopiec zginął od ciosów zadanych ostrym narzędziem prawdopodobnie przez ojca, który niedługo potem popełnił samobójstwo.

screenshot/TVN
Ciało dziecka odnaleziono w sobotę w okolicach węzła Pruszków

Msza święta jest odpowiedzią wspólnoty parafialnej i wychowawczyń chłopca na oświadczenie jego matki, w którym m.in. poprosiła o modlitwę. – Okażmy nasze wsparcie rodzinie chłopca oraz pomódlmy się, aby dobry Bóg przyjął Dawidka do siebie – proszą duchowni.

Dawid Żukowski zaginął w środę 10 lipca. Jego ciało zostało odnalezione w sobotę 20 lipca wczesnym popołudniem przy zbiorniku retencyjnym blisko ekranów akustycznych wzdłuż autostrady A2 przy węźle Pruszków. Według prokuratury chłopiec zginął od wielu ciosów zadanych ostrym narzędziem, prawdopodobnie przez jego ojca, który po ukryciu zwłok 5-latka odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg relacji Skierniewice – Warszawa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Bp Jacek Kiciński w Taizé

2019-07-23 16:20

vaticannews.va / Taizé (KAI)

W minionym tygodniu wspólnotę z Taizé odwiedził wrocławski biskup pomocnicy Jacek Kiciński. Towarzyszyła mu grupa młodych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Tomasz Lewandowski
Bp Jacek Kiciński

Bp Kiciński spotkał się z młodzieżą obecną na wzgórzu, uczestniczył w spotkaniu regionalnym Polaków, wieczorami spowiadał, a rano przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej wraz z wszystkimi kapłanami obecnymi w Taizé.

Natomiast ludzie młodzi spotykali się ze swoimi rówieśnikami, zapraszając ich po Bożym Narodzeniu na spotkanie europejskie do Wrocławia. „Gdy się powie komuś, zwłaszcza z Zachodu – Polska, to od razu przychodzi im na myśl: kraj katolicki - mówi Jan Dańczak. - Szanują nas za naszą tradycję. Polska ma już dobrą markę po Światowych Dniach Młodzieży. Gdy słyszą, że następne Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé odbędzie się w Polsce, to reakcje są jak najbardziej pozytywne. Wszyscy oczekują naszej gościnności, jedzenia, polskiej serdeczności”.

Właśnie do odkrywania w Bogu źródła gościnności zapraszają w ciągu tego lata bracia z Taizé. Jak podkreśla brat Alois, przekracza ona wszelkie granice i przechodzi ponad nimi ucząc nas zaufania do ludzi, których Bóg stawia na naszych drogach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem