Reklama

Lwówek Śląski

Dzień Skupienia Rycerstwa Niepokalanej

Halina Michasiów
Edycja legnicka 41/2003

„Różaniec jest modlitwą najmilszą Matce Bożej” - to zdanie św. Maksymiliana Kolbego oraz przeżywany obecnie w Kościele Rok Różańca Świętego sprawiły, że dzień skupienia wspólnot MI zorganizowany w kościele Ojców Franciszkanów we Lwówku Śląskim poświęcony był w szczególny sposób modlitwie różańcowej. W zgłębianiu treści tajemnic różańcowych pomagali nam: o. Krystian Żmuda - asystent Rycerstwa Niepokalanej prowincji krakowskiej Ojców Franciszkanów, o. Piotr M. Lenart - redaktor Rycerza Niepokalanej i Informatora MI oraz Siostry Mniejsze Maryi Niepokalanej. Wraz z nami ten szczególny dzień przeżywali przedstawiciele wspólnot rycerskich z Bolesławca, Głogówka, Lubania, Kowar, Pieńska, Szklarskiej Poręby i Wrocławia wraz z kapłanami. Nasze modlitewne czuwanie rozpoczęło się o godz. 12.00 odśpiewaniem hymnu Rycerstwa oraz modlitwą „Anioł Pański”. Następnie wszystkich przybyłych gości powitał nasz asystent kościelny o. Robert Dziuda. Kolejnym punktem programu była konferencja o. Krystiana Żmudy, który przybliżył zebranym historię Różańca, jego głębię oraz przytoczył myśli wielkich świętych na temat tej modlitwy. O godz. 13.00 wierni zebrali się w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, gdzie Rycerze Niepokalanej z Głogówka wraz z o. Krystianem poprowadzili rozważania tajemnic radosnych różańca, po czym nastąpiła przerwa na wspólny posiłek w refektarzu klasztornym. O godz. 15.00 uczestnicy Dnia Skupienia ponownie zebrali się w kościele, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzoną przez MI ze Szklarskiej Poręby. Następnie o. Piotr Lenart wygłosił konferencję na temat wartość różańca jako modlitwy kontemplacyjnej. W kaplicy Matki Bożej Rycerze Niepokalanej z Wrocławia wraz ze swym asystentem kościelnym o. Mieczysławem Pośpiechem przewodzili rozważaniom tajemnic światła.
S. Teresa Michałek mówiła o modlitwie różańcowej w życiu św. Maksymiliana. Po tej konferencji w kaplicy Matki Bożej rozważaliśmy tajemnice bolesne. O godz. 17.30 odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył o. Krystian Żmuda. W homilii mówił o ogromnej mocy i skuteczności modlitwy różańcowej. Po Mszy św. odbyło się Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył o. Piotr Lenart. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiliśmy chwalebną część Różańca. Wyruszyliśmy następnie na ulice Lwówka w procesji z Najświętszym Sakramentem i z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Modlitewne czuwanie zakończył Apel Jasnogórski, po którym nastąpił czas pożegnań i powrotu do swoich domów. Wszyscy uczestnicy Dnia Skupienia otrzymali pamiątkowe znaczki z wizerunkiem Matki Bożej i św. Maksymiliana.
Słowa podziękowania kierujemy do Ojców Franciszkanów i Sióstr Mniejszych Maryi Niepokalanej, którzy chętnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli do nas, aby przewodzić naszym modlitwom i dzielić się z nami refleksjami na temat różańca.

Prezes MI we Lwówku Śl.

Ks. Marek Dziewiecki: Uczciwość nie znosi tabu!

2019-04-24 17:24

Salve TV

- Ponieważ kochamy się w naszym małżeństwie, to zwierzamy się przede wszystkim sobie nawzajem. Wymagamy od siebie bezwzględnej uczciwości. Nie mamy tematów tabu - mówi ks. Marek Dziewiecki.

SALVE TV

- Jeśli któreś z małżonków zaczyna kłamać i manipulować, to drugi ma prawo zapytać wprost, o co chodzi - to jest uczciwość małżeńska. Jeśli dojdzie do zdrady i wyjdzie to na jaw, to oszukany małżonek ma święte prawo do zaglądania do telefonu, maila i porównywania bilingów, czyli sprawdzania uczciwości małżonka aż do przywrócenia zaufania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Sejm przyjął ustawę maturalną!

2019-04-25 18:34

wpolityce.pl

Sejm przyjął rządowy projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty i ustawy Prawo oświatowe. Projekt poparło 235 posłów, przeciw było 168. Zmiany mają pozwolić na spokojne przeprowadzenie matur.

Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem