Reklama

Radziła Rada

Ks. Paweł Bejger
Edycja łomżyńska 41/2003

W niedzielę Środków Społecznego Przekazu (21 września br.) w Centrum Katolickim odbyło się spotkanie Rady Programowej Radia Nadzieja. Spotkanie zorganizował dyrektor programowy radia - ks. dr Dariusz Wizner. W obradach uczestniczył bp Stanisław oraz osoby powołane przez niego w skład Rady 6 stycznia br. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą. Ksiądz Dyrektor zaprezentował działalność radia, jego osobowy skład, program. Przypomniał o problemach, które pojawiają się w działalności rozgłośni. Jednym z podstawowych problemów na dziś radia jest jego „niesłyszalność” w diecezji. Spowodowane to jest tragicznym usytuowaniem anten na kominie „EMPEC-u”. Sprawę tę powinni już dawno rozwiązać technicy z Radia Maryja. Niestety, problem trwa już kolejny rok. Poszczególni członkowie Rady zaprezentowali swoje poglądy nt. działalności radia. Wyrazili radość, że radio rozwija się, i to w dobrym kierunku. Romuald Kozłowski zauważył, że w radiu powinno być więcej relacji z różnych wydarzeń w diecezji, tak religijnych, jak i świeckich. Dyrektor ks. Krzysztof Jurczak wyraził swój niepokój małym zainteresowaniem diecezjalnym radiem wśród duchownych. „Chcemy promować radio wśród wiernych, ale czekamy na jakiś krok ze strony proboszczów”. Ks. prał. Jan Sołowianiuk wyraził radość z działalności stacji, ale zaznaczył, że potrzeba w programie radiowym więcej audycji religijnych, a przede wszystkim „homilii w czasie Mszy św. transmitowanych przez radio”. Złożył także wszystkim pracownikom mediów życzenia z okazji ich święta.
Na zakończenie spotkania biskup Stanisław podsumował dwuletnią działalność radia diecezjalnego. Wyraził radość z tego, co już zostało osiągnięte i prosił o dalsze wysiłki w celu ulepszania audycji radiowych. Wieczorem tego dnia w parafii pw. Krzyża Świętego Ksiądz Biskup odprawił Mszę św. w intencji ludzi pracujących w mediach.

Pogrzeb śp. Marka Tarnowskiego – zamordowanego na plebanii kościoła św. Augustyna

2019-04-25 10:07

mag / Warszawa (KAI)

- Nagła śmierć naszego współbrata pokazuje nam jak ważne jest przygotowanie do spotkania z Chrystusem – podkreślił kard. Kazimierz Nycz w czasie pogrzebu śp. Marka Tarnowskiego, zamordowanego na plebanii kościoła św. Augustyna na stołecznym Muranowie.

Anna Druś/Archidiecezja Warszawska

Uroczystości odbyły się w kościele św. Feliksa z Kantalicjo na stołecznym Marysinie, gdzie zmarły należał do wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Liturgię, której przewodniczył metropolita warszawski koncelebrowało wielu kapłanów związanych ze wspólnotą.

– Nagła śmierć waszego współbrata pokazuje nam jak ważne jest przygotowanie na spotkanie z Chrystusem – powiedział kard. Kazimierz Nycz. - Ta spowiedź tuż przed śmiercią. Spowiedź na końcu Drogi Neokatechumenalnej, która szedł – to jest nauka dla nas wszystkich, byśmy nie tyle bali się śmierci nagłej, ile bali się śmierci nieprzygotowanej - podkreślił.

Kard. Nycz przestrzegł jednocześnie członków wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej przed sakralizacją zła i grzechu, nawet, gdy patrzymy na to, co się stało z perspektywy Zmartwychwstania. - Zło pozostaje złem. Gdybyśmy tą drogą poszli za daleko, bylibyśmy o krok od powiedzenia, że Pan Bóg tak chciał. A to przecież nie byłoby prawdą Po liturgii ciało zmarłego spoczęło na pobliskim cmentarzu.

W czwartek 11 kwietnia br. na plebanii kościoła pw. św. Augustyna na warszawskiej Woli napastnik zaatakował 64- letniego p. Marka Tarnowskiego, ojca jednego kapłanów archidiecezji warszawskiej, katechistę Drogi Neokatechumenalnej. Mężczyzna wychodził z plebanii, gdzie przystępował do sakramentu pokuty. W jego obronie stanął jeden z dyżurujących kapłanów. On również został zaatakowany przez napastnika.

Ciężko pobity Marek Tarnowski mimo reanimacji nie przeżył.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Sejm przyjął ustawę maturalną!

2019-04-25 18:34

wpolityce.pl

Sejm przyjął rządowy projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty i ustawy Prawo oświatowe. Projekt poparło 235 posłów, przeciw było 168. Zmiany mają pozwolić na spokojne przeprowadzenie matur.

Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem