Reklama

Papieski Janów

Niedziela częstochowska 45/2003

W sercach i w pamięci mieszkańców parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Janowie na długo pozostanie dzień 16 października br. Wjeżdżając od Częstochowy do Janowa każdy mógł na przydrożnych drzewach zauważyć wiele plakatów przypominających o Jubileuszu Pontyfikatu Jana Pawła II. Także wiele domów zostało przystrojonych przez mieszkańców. Kierując się ku kościołowi, uwagę zwracały flagi papieskie umieszczone wokół świątyni.
Centralnym punktem stała się Msza św. pod przewodnictwem proboszcza ks. Mirosława Siółko. Ksiądz Proboszcz w homilii podkreślił główny rys pontyfikatu Jana Pawła II od pierwszych chwil jego wyboru.
Mszę św. poprzedziło modlitewne czuwanie, podczas którego wierni wysłuchali proroczego wiersza Juliusza Słowackiego Pośród niesnasków - Pan Bóg uderza, a w czasie 15-minutowego bicia dzwonów zostali zachęceni do indywidualnego dziękczynienia Bogu za dar Papieża Polaka i jego 25-letniej posługi Kościołowi powszechnemu. Wykorzystując współczesną technikę medialną, usłyszeliśmy słowa oznajmiające wybór kard. Karola Wojtyły na kolejnego następcę św. Piotra. Po Mszy św. wielkim przeżyciem stała się modlitwa różańcowa z inscenizacją poszczególnych tajemnic światła, przygotowana przez młodzież naszej parafii pod kierunkiem prefekta ks. Bogumiła Kowalskiego i p. Kazimierza Wystalskiego.
Po modlitwie różańcowej wierni przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia z życia Ojca Świętego odtwarzane z płyt CD. Uroczystość Jubileuszu Pontyfikatu Jana Pawła II zakończyła się Apelem Jasnogórskim.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jak sobie radzić z duchową depresją?

2021-07-26 14:02

[ TEMATY ]

duchowość

depresja

o. Leon Knabit

Karol Porwich

Jest takie złośliwe powiedzenie, że ludzie dzisiejsi to się dzielą na tych, co siedzą w zakładach zamkniętych i na nieprzebadanych. To bardzo złośliwe i pesymistyczne spojrzenie na rzeczywistość. Tym niemniej faktem jest, że takich ludzi w 100% normalnych psychicznie to za dużo nie ma.

Bardzo wielu ludzi się skarży, że nie potrafią sobie ze sobą poradzić, że stresy, jakie są, problemy, kłopoty są czynnikiem, który potrafi zachwiać ich równowagę psychiczną i w takich skrajnych przypadkach mówi się, że popadają w depresję.

CZYTAJ DALEJ

Potrzeba nam świętych i trzeźwych ojców

2021-07-27 10:33

[ TEMATY ]

trzeźwość

ojciec

pixabay.com

Na potrzebę trzeźwości we wszystkich obszarach życia społecznego, zwłaszcza w rodzinach zwracał uwagę bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej i przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Konferencji Episkopatu Polski. Wygłosił on homilię podczas 17. Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość Narodu w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. Szczególną rolę w wychowaniu do trzeźwości – jak mówił kaznodzieja – mają ojcowie.

Kaznodzieja wielokrotnie odnosił się do słów bł. ks. Bronisława Markiewicza „Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie”. Podkreślił, że w tym stwierdzeniu wcale nie ma przesady.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję