Reklama

Serwis

Spotkanie z Ojcem Leonem

Znany z różnych programów telewizyjnych i książek o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca, był gościem kolejnego Spotkania Interdyscyplinarnego zorganizowanego przez Duszpasterstwo Akademickie i Instytut Fizyki Politechniki Częstochowskiej. Spotkanie to było również punktem odbywających się w Częstochowie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ojciec Leon ze znaną sobie radością i prostotą mówił o „wujku Karolu”, czyli o obecnym Ojcu Świętym Janie Pawle II. Okazją do takich wspomnień stała się 25. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II.

Punkt Przygotowań do wyjazdu na TaizÉ

Rozpoczęły się już spotkania przygotowawcze do wyjazdu na kolejny etap Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię. Tym razem młodzi z Europy pod kierunkiem swoich wiernych przyjaciół - braci z Taizé, spotkają się w Hamburgu. Zostaną tam ugoszczeni przez parafie i rodziny. Młodzi będą się modlić o jedność i pokój na świecie. W archidiecezji częstochowskiej działają dwa punkty przygotowawcze: w Zawierciu - przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła (spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 19.15 i prowadzi je ks. Jan Lisiecki) i w Częstochowie - przy DA „Emaus” - ul. Brzeźnicka 59. Częstochowski punkt przygotowań zaprasza do wspólnej modlitwy w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Warunkiem wyjazdu do Hamburga jest uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych. W dniach 20 i 21 października br. gościł w Częstochowie br. Geoffroy z Taizé. Spotkał się on z młodymi animującymi spotkania modlitewne i zaprosił do wzięcia udziału w pielgrzymce do Hamburga.

Audycje Młodzieżowe w radiu „Fiat”

Reklama

W każdy piątek od godz. 21.30 zapraszamy młodych do współredagowania audycji w Radiu „Fiat”. Wieczorne rozmowy prowadzą na przemian młodzi z KSM i studenci. Podczas audycji podawane są ogłoszenia o inicjatywach związanych z duszpasterstwem młodych. Ponadto można włączyć się do dyskusji na tematy religijne. Co dwa tygodnie prowadzony jest cykl tzw. „rozmów serdecznych”, czyli rozmów o miłości, o chodzeniu ze sobą i o małżeństwie.

Wieczory Społeczne w DA

Od tego roku akademickiego wtorkowe wieczory w Duszpasterstwie Akademickim „Emaus” przy kościele św. Wojciecha odbywają się pod hasłem zaangażowania młodych w życie społeczne. Studenci uczestniczą w katechezach na temat katolickiej nauki społecznej oraz przygotowują spotkania z ludźmi, którym udaje się łączyć Ewangelię ze swoją działalnością publiczną. Celem tych spotkań jest przygotowanie katolików świeckich do działania w życiu gospodarczym, ekonomicznym i politycznym. Wtorkowe wieczory społeczne w DA „Emaus” rozpoczynają się od Mszy św. o godz. 19.00.

Przygotowania do „Stajenki ‘2004”

Zapadła już decyzja o zorganizowaniu w tym roku po raz kolejny Archidiecezjalnego Konkursu Kolęd „Stajenka ‘2004”. Rozpoczęły się już konkretne przygotowania. Finał konkursu w Częstochowie zostanie poprzedzony koncertami i eliminacjami w większych miastach archidiecezji: w Radomsku, Zawierciu, Myszkowie i Wieluniu. O szczegółach będziemy pisać w następnych numerach Niedzieli. Informacje już teraz można uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Młodych Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

[ TEMATY ]

biskup

Kościół

KEP

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

CZYTAJ DALEJ

"Rz": We wtorek koniec Naszej Klasy

2021-07-27 07:05

[ TEMATY ]

media

Użytkownicy popularnego przed laty serwisu rozstaną się z nim dziś o 23.59. Osoby korzystające z usług płatniczych serwisu mają niewiele czasu na odzyskanie pieniędzy - informuje we wtorkowym wydaniu "Rz".

"Serwis NK.pl zostanie zamknięty 27 lipca o godz. 23:59, ale sam adres strony pozostanie aktywny, bo pozostaną tu informacje o zamknięciu serwisu" - powiedział gazecie Skrzypek-Makowska, kierownik Komunikacji Zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska. Jak podkreśla, RASP jest wciąż otwarty na propozycje dotyczące marki Nasza Klasa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję