Reklama

Peregrynacja Obrazu Miłosierdzia Bożego i relikwii św. Faustyny w diecezji włocławskiej

Czas miłosierdzia

Boleszczyn

Od 15 do 19 października Chrystus Miłosierny w wizerunku peregrynującym po diecezji włocławskiej wraz z relikwiami św. Faustyny przebywał w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie. Powitanie nastąpiło w środowe popołudnie przy przydrożnym krzyżu, gdzie na Wizerunek i relikwie oczekiwali liczni wierni wraz z głoszącym nauki rekolekcyjne ks. Waldemarem Karasińskim, wspólnie odmawiając Różaniec. Około godz. 16.00 nadjechał samochód-kaplica. Obraz i relikwie przywiózł proboszcz parafii w Boleszczynie - ks. Henryk Krawczyk wraz z dziekanem dekanatu dobrskiego - ks. kan. Zygmuntem Chromińskim. Wkrótce przy dźwiękach orkiestry ruszyła uroczysta procesja, której przybycia oczekiwał przed kościołem bp Stanisław Gębicki i księża z dekanatu dobrskiego.
Po wprowadzeniu Wizerunku do kościoła jako pierwszy słowa powitania wygłosił Ksiądz Proboszcz, a następnie przedstawiciele dorosłych, młodzieży i dzieci. Po Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem bp. S. Gębickiego odmówiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie rozpoczęło się modlitewne czuwanie kobiet.
Od czwartku do niedzieli każdy z wiernych mógł uczestniczyć w Mszy św., rozważać treści zawarte w naukach rekolekcyjnych, modlić się we wspólnocie i indywidualnie. Odmawiano Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec, modlono się w intencji Ojca Świętego, przystępowano do sakramentów świętych. Widoczne było zjednoczenie się ludzi, którzy pragnęli godnie przyjąć Chrystusa i prawdziwie schronić się w promieniach Jego Miłosierdzia. Dzięki żarliwości przekazu nauk rekolekcyjnych ks. W. Karasińskiego cała wspólnota wielbiła tajemnicę miłosierdzia, z wiarą, że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, powtarzając słowa: Jezu, ufam Tobie!
W czwartek odbyło się czuwanie modlitewne mężczyzn, w sobotę - dzieci i młodzieży. Natomiast w piątek po Mszy św. z nauką o godz. 17.00 procesyjnie udano się na cmentarz parafialny, by tam modlić się w intencji zmarłych parafian i duszpasterzy.
W niedzielę 19 października boleszczyńska parafia została zawierzona Miłosierdziu Bożemu; był to ostatni akord uroczystości pożegnalnej. W godzinach popołudniowych Obraz i relikwie pod opieką Księdza Proboszcza zostały odwiezione do Siedlątkowa, do parafii św. Marka Ewangelisty.

Barbara Sawic

Konin

„Jeśli ta parafia nie będzie spełniać czynów miłosierdzia, sama miłosierdzia nie dostąpi” - powiedział ks. Emilian Sigel SAC podczas jednej z nauk rekolekcyjnych głoszonych w dniach nawiedzenia parafii św. Wojciecha w Koninie przez obraz Miłosierdzia Bożego i relikwie św. Faustyny. „Chrystus potrzebuje was, by z waszą pomocą powiedzieć mieszkańcom tej parafii o swoim miłosierdziu. Jeśli wy im nie powiecie, nie dowiedzą się”.
Obraz Jezu, ufam Tobie oraz relikwie św. Faustyny wierni z konińskiej parafii św. Wojciecha powitali 24 września br. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. „Nie chciałbym, abyście przeżywali ten szczególny czas tylko w kategoriach estetycznych - zwrócił się do parafian w homilii ks. E. Sigel. - Nie chciałbym, abyście mówili, że były piękne kazania, śpiewy i modlitwy. Chciałbym, abyście te historyczne dni przeżyli naprawdę głęboko, by to nawiedzenie przemieniło wasze życie”.
Każdego dnia wierni gromadzili się nie tylko na Mszach św. Wspólnie odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego, wieczorami prowadzili czuwania, a o godz. 21.00 uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Z uwagą słuchali nauk rekolekcyjnych o św. Faustynie, o Koronce do Miłosierdzia Bożego, o obrazie Jezusa Miłosiernego. „To portret, który zamówił sam Chrystus - mówił Rekolekcjonista. - Na świecie wiele jest cudownych wizerunków, przez które na ludzkość spływają rozliczne łaski. Ale ten Wizerunek jest szczególny, bowiem powstał na specjalne zlecenie”.
Ostatniego dnia nawiedzenia, 28 września, podczas Mszy św. dokonano Aktu Zawierzenia parafii i rodzin Jezusowi Miłosiernemu. W ostatniej nauce Rekolekcjonista zwracał uwagę na to, że warunkiem dostąpienia Miłosierdzia Bożego jest czynienie miłosierdzia. Można to robić na trzy sposoby: spełniając czyny miłosierdzia, głosząc miłosierdzie i modląc się o miłosierdzie dla świata.

Aleksandra Polewska

Wywiad z ks. Emilianem Sigelem SAC zostanie wkrótce opublikowany na łamach Ładu Bożego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Bp Lechowicz po pożarze „polskiego kościoła” w Szkocji: serce krwawi

2021-07-29 17:34

[ TEMATY ]

Kościół

pożar

Szkocja

Twitter.com/@ArchdiocGlasgow

Zgliszcza kościoła św. Szymona w Glasgow

Zgliszcza kościoła św. Szymona w Glasgow

Serce krwawi – tymi słowami bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopat Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, a zarazem przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą, skomentował dla KAI niszczycielski pożar kościoła św. Szymona w Glasgow. Od zakończenia II wojny światowej ta zabytkowa świątynia była religijnym centrum tamtejszej Polonii.

– Mam serce zupełnie rozdarte i krwawiące, ponieważ miałem okazję kilka razy być w tym kościele, gdzie Polacy gromadzą się na Eucharystii. Od wielu lat mam bardzo dobry kontakt z ks. Marianem Łękawą, który od kilkudziesięciu lat pracuje w Glasgow i posługuje Polonii właśnie w tym kościele. W tym miejscu gromadzą się nasi rodacy nie tylko nabożeństwa w niedziele i święta, ale również wspólnoty i grupy prowadzące formację duchową, religijną – powiedział bp Lechowicz.

CZYTAJ DALEJ

Apel o uczczenie 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

2021-07-30 13:41

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Artur Stelmasiak

„Niech z pamięci o bohaterach zrodzi się podziw, z podziwu zaś pragnienie naśladowania, a to zaowocuje dobrym i szlachetnym życiem każdego z nas”, apeluje w przesłaniu z okazji 77. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego abp Józef Guzdek, metropolita białostocki-nominat, Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego. Abp Guzdek polecił kapelanom wojskowym, aby w rocznicę wybuchu Powstania rozbrzmiały dzwony kościołów i kaplic wojskowych w całym kraju.

Publikujemy tekst przesłania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję