Reklama

Niedziela Legnicka

Ministranci na pontonach

[ TEMATY ]

ministrant

BFV Studio B. Fiałkowski

W sobotę 16 kwietnia z inicjatywy Żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej Commando zorganizowany został spływ pontonowy dla członków Służby Liturgicznej z czterech bolesławieckich parafii.

W sumie w spływie wzięło udział ponad 80 młodych ludzi, pełniących rozmaite funkcje liturgiczne w swoich macierzystych parafiach. Opiekę duszpasterską nad całą grupą piastował ks. ppor. rez. Sławomir Dębowiak z parafii św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu.

BFV Studio B. Fiałkowski

W sobotni ranek dwa autokary wyruszyły w kierunku Przejęsławia, gdzie rozpoczął się spływ pontonami. Najpierw żołnierze 62. Kompanii Commando pod dowództwem swojego prezesa Bogdana Fiałkowskiego podzielili całą grupę na mniejsze zespoły. Następnie przeprowadzili instruktaż oraz podali treść regulaminów wszystkim uczestnikom, podając najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Każdy otrzymał kapok ratunkowy i został przydzielony do jednego z pontonów pod opieką żołnierzy. Po czym rozpoczął się ponad godzinny spływ po spokojnych nurtach Bobru.

Reklama

Gdy cała grupa dopłynęła do Kliczkowa rozpoczęto wspólne biwakowanie przygotowane przez żołnierzy. Każdy uczestnik mógł skosztować najlepszej na świecie żołnierskiej grochówki, myśliwskiego bigosu oraz przygotowanych słodkości. Po odpoczynku i posiłku uczestnicy przeszli do przygotowanych stanowisk strzeleckich, gdzie odbyły sie zawody ze strzelania z broni krótkiej i długiej oraz na zaaranżowanej rzutni granatów ćwiczebnych. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi upominkami.

Serdeczne podziękowania dla prezesa Bogdana Fiałkowskiego oraz wszystkich żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej Commando, którzy zorganizowali spływ pontonowy dla członków Służby Liturgicznej. Słowa wdzięczności należą się także ks. ppor. rez. Sławomirowi Dębowiakowi, który sprawował opiekę duszpasterską. To z jego inicjatywy grupa modliła się za swoich rodziców oraz w intencji żołnierzy, prosząc o błogosławieństwo Boże dla domowych Kościołów.

2016-04-23 09:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wokół ołtarza i z ludźmi

Niedziela bielsko-żywiecka 8/2016, str. 4-5

[ TEMATY ]

ministrant

Monika Jaworska

Grupa ministranto´w z całej diecezji z ks. Sławomirem Zawada? na 25. kursie animatoro´w

Grupa ministranto´w z całej diecezji z ks. Sławomirem Zawada? na 25. kursie animatoro´w

Posługują wokół ołtarza. Modlą się. Formują. Ale też grają w piłkę i... spotykają się po latach. Służba liturgiczna aktywnie udziela się w każdej parafii naszej diecezji. Ministrant, z łac. „ministrare”, to ten, który „służy”. W marcu grupa lektorów ukończy kurs, który pozwoli im zostać animatorami i ceremoniarzami

Mówię to szczerze i z radością, że w naszej diecezji ministranci są aktywni. Nam się chce działać, ponieważ mamy Kościół w sercu. Trzeba Bogu dziękować, że bielsko-żywiecki Kościół jest tak żywy – chwali ministrantów diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej ks. dr Sławomir Zawada. Od 1997 r. ks. Zawada prowadzi Duszpasterstwo Służby Liturgicznej (DSL), które organizuje ministrantom różne kursy, rekolekcje, wyjazdy, a także zajęcia sportowe. Jest to czas na modlitwę, formację, ale i na zabawę. – Aktywność naszych ministrantów ma też przełożenie na powołania. Najwięcej osób wstępuje do seminarium właśnie na południu Polski. A są takie diecezje, które w tym roku nie mają żadnego kandydata na pierwszy rok – zauważa duszpasterz, podkreślając że DSL stanowi „akcję powołaniową” dla ministrantów: – Prowadzę Duszpasterstwo już prawie 20 lat. I czasem spotykam się z księżmi, którzy wspominają: „A myśmy u księdza byli na kursie animatora...”. Cieszę się, że zostali kapłanami.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję