Reklama

Wieczór poezji poświęcony Janowi Pawłowi II w Bielsku Podlaskim

Abba Pater!

Niedziela podlaska 48/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Abba Pater!” Te słowa były dla nas inspiracją do zorganizowania wieczorku poezji poświęconego życiu i twórczości Jana Pawła II. Członkowie bielskiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i osoby z nimi zaprzyjaźnione poświęciły maksymalną ilość czasu i energii, aby wieczór ten wypadł jak najlepiej. Tak więc 22 października br., w sali koncertowej bielskiej Szkoły Muzycznej o godz. 19.00 odbyło się nasze spotkanie. Wszyscy goście byli zaskoczeni formą jaką im zaproponowaliśmy. Zastała ich tam kawiarenka z drobnym poczęstunkiem i bardzo miłą atmosferą. Przygaszone światła, świece i jesienne dekoracje - wszystko to było dobrym początkiem, aby wieczór ten nabrał specyficznego charakteru. Osoby występujące (których łącznie było prawie dwadzieścia) nie prezentowały się na scenie, lecz zasiadały pomiędzy gośćmi. Cała forma sprawiała, iż występów słuchało się z przyjemnością. W czasie długich przygotowań, uczyliśmy się wielu nowych dla nas rzeczy. Odkrywaliśmy nowe talenty, które mogliśmy zaprezentować. Występy były bardzo urozmaicone. Wiersze przeplatano poezją śpiewaną i utworami instrumentalnymi. Nie chcieliśmy naszych słuchaczy znudzić, a wręcz przeciwnie - zainteresować i skłonić do refleksji.
Z opinii, które mogliśmy usłyszeć po części artystycznej, można chyba stwierdzić, iż efekt został osiągnięty. Ten wieczór był owocny nie tylko dla naszych gości, ale również dla nas samych - młodych artystów. Nasze starania zostały bardzo pozytywnie przyjęte, co dodaje nam ogromnego zapału i tylko czekamy na okazję, aby przygotować następny taki wieczór.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

2026-06-15 07:51

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił miejsca posługi nowo wyświęconych kapłanów oraz poinformował o księżach przechodzących na emeryturę. Dekrety zostały wręczone w sobotę, 13 czerwca, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej, po uroczystościach święceń prezbiteratu w siedleckiej katedrze.

ks. Karol Borkowski – wikariusz parafii bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej,
CZYTAJ DALEJ

Ks. Koprianiuk: w sierpniu może zabraknąć biletów lotniczych na Światowe Dni Młodzieży w Seulu

2026-06-21 07:23

[ TEMATY ]

Światowe Dni Dzieci

ŚDM w Korei

Vatican Media

Na Światowe Dni Młodzieży w Seulu w 2027 r. zapisało się ponad 4 tys. Polaków, a do końca czerwca liczba chętnych może przekroczyć 6 tys., co będzie wyzwaniem logistycznym - powiedział PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk. Przyznał, że w sierpniu może już zabraknąć biletów lotniczych.

W Polsce trwają przygotowania do 41. Światowych Dni Młodzieży (ŚDM), które odbędą się w sierpniu przyszłego roku w stolicy Korei Południowej. Wydarzenie będzie przebiegało pod hasłem „Odwagi! Ja zwyciężyłem świat!”. Słowa zostały zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana, a wypowiedział je Jezus do swoich uczniów.
CZYTAJ DALEJ

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa!

2026-06-21 22:55

archiwum organizatorów

W niedzielę 21 czerwca ulicami Krakowa przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany pod hasłem „Polska wymiera. W dzieciach nadzieja!”.

W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy miasta, przedstawiciele organizacji społecznych, rodzinnych, patriotycznych i konserwatywnych, a także osoby pragnące wyrazić swoje przywiązanie do wartości takich jak życie, rodzina oraz troska o przyszłe pokolenia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję