Reklama

Niedziela Przemyska

Przeworsk

Rodziny niepełnosprawnym

Z zapartym tchem obserwowaliśmy, jak pies ratownik znalazł zaginioną osobę, jak sprowadził do niej ratownika i aportował....Na szczęście to tylko akcja pozorowana, ale psy i ratownicy ze Stowarzyszenia Ratowników Cywilnych z Psami STORAT w Rzeszowie mają już na swoim koncie wiele uratowanych ludzkich istnień.

Pojazdy wojskowe były prawdziwe i pojedynek karateków nie na żarty, a do tego zacięty mecz na stadionie z dogrywką i karnymi. Prawie jak między Polską a Szwajcarią, bo poziom meczu, jak zapewnił sędzia główny, był bardzo wysoki, a i Festiwal Piosenki Uśmiechniętej z udziałem solistów z zaprzyjaźnionych WTZ w Białobrzegach i SDS w Rakszawie i zespołu wokalno - instrumentalnego z WTZ w Przeworsku prawie jak w Opolu, bo i jury było profesjonalne, a wykonawcy dali z siebie wszystko!

Oprócz tego aukcja obrazów, gadżetów sportowych znanych sportowców, kiermasz rękodzieła, konkurencje sportowe dla dzieci i osób niepełnosprawnych z nagrodami, pokaz zumby, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, przejażdżki konikami, lody, loteria fantowa, zaprzyjaźniony osiołek - to atrakcje, które były udziałem uczestników Pikniku Rodzinnego na rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Impreza odbyła się 26 czerca 2016r. w Zielonej Dolinie koło klasztoru Ojców Bernardynów w Przeworsku. Uatrakcyjnili ją członkowie Klubu Motocyklowego HORDA Łańcut, którzy rozegrali mecz z uczestnikami WTZ w Przeworsku i członkami ich rodzin, Stowarzyszenie Ratowników Cywilnych z psami STORAT, żołnierze z Jednostki Wojskowej w Jarosławiu, Przeworski Klub Karate, instruktor Barbara Sowińska wraz z grupą tancerek zumby, Firma BART- FUN.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Organizację pikniku wsparli również liczni sponsorzy, wolontariusze z 5 DH "Żywioły" i Stowarzyszenia GLORIA oraz rodzice uczestników WTZ. Wszyscy pracowali charytatywnie lub udostępniali swoje urządzenia organizatorom nieodpłatnie - BARDZO DZIĘKUJEMY.

Reklama

Zwieńczeniem wieczoru był wspaniały koncert zespołu Outsider Blues. Artyści zafundowali nam prawdziwą ucztę duchową, kończąc występ "Modlitwą" Tadeusza Nalepy.

"Bóg jest tu, Bóg jest tam"... - słowami tej znanej piosenki religijnej rozpoczęliśmy piknik, i obecność Bożej Opatrzności odczuliśmy wyraźnie, bo pogoda sprzyjała nam do końca, mimo groźnych zapowiedzi.

2016-07-04 08:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Razem lepiej

Niedziela sandomierska 37/2016, str. 7

[ TEMATY ]

piknik

Archiwum autora

Przy muzyce zespołu Amaris bawili się dobrze wszyscy

Przy muzyce zespołu Amaris bawili się dobrze wszyscy

Środowiskowy Dom Samopomocy we współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Ośrodku Caritas Diecezji Sandomierskiej w Rudniku nad Sanem 28 sierpnia zorganizował piknik integracyjny pod hasłem „Razem lepiej”. Przedsięwzięcie wsparte było środkami pochodzącymi z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Organizatorzy działali w ramach projektu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”, którego celem jest integracja takich osób i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym. Jak zaznacza ks. Tomasz Szostek, współorganizator przedsięwzięcia: – Nie zabrakło wspólnych gier, zabaw i tańców, nie zabrakło również grillowanych przysmaków. Sporym zainteresowaniem cieszył się maraton zumby, grill przy muzyce, malowanie twarzy dla najmłodszych, balonowe zwierzaki oraz wiele konkurencji sportowych. Najbardziej wytrwali tancerze oraz sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ponadto uczestniczący w pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji: zjeżdżalni, byka rodeo, megapiłkarzyków, a także twistera. Częścią pikniku był również głośny wjazd lokalnych motocyklistów, który wzbudził w zgromadzonych sporo entuzjazmu. Osoby nas odwiedzające w tym dniu mogły się świetnie bawić przy muzyce zespołu Amaris, który poprowadził dyskotekę i rozbawił tłum. Podopieczni placówek Caritas zaprezentowali swoje wyroby rękodzielnicze. Piknik miał na celu prowadzenie kampanii informacyjnej służącej podniesieniu świadomości społecznej nt. zaburzeń psychicznych i potrzeby tolerancji wobec osób nimi dotkniętych, ale także wzrostu umiejętności życiowych i społecznych takich osób oraz zapewnienia im i ich rodzinom kontaktu z lokalną społecznością. Piknik był również doskonałą okazją do integracji całych rodzin, które licznie przybyły na zaproszenie nie tylko z Rudnika, ale i okolicznych miejscowości – wylicza odpowiedzialny za placówki Caritas Diecezji Sandomierskiej w Rudniku nad Sanem.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

O myśli teologicznej Benedykta XVI

2023-01-31 19:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Teologia Polityczna

Już jutro - 1 lutego - pierwszy z pięciu wykładów on-line o teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. prof. Jerzego Szymika.

Otwierający specjalny cykl rozważań pt. „Mozarteum: synteza teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. Jerzego Szymika” – śląskiego kapłana, profesora nauk teologicznych, poety i publicysty - wykład „Teologia. Czym jest?” to unikalna okazja do bliższego poznania i zrozumienia intelektualnego dziedzictwa zmarłego niedawno Papieża. Organizatorem wykładów jest Teologia Polityczna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję