Reklama

Świat

Franciszek podbił serca Polaków

Na wstępie szef watykańskiego dziennika zauważał, że swymi prostymi gestami i słowami Papież Franciszek podbił serca wielu ludzi, nie tylko młodych, zebranych w Krakowie na Światowym Dniu Młodzieży, ale także licznych Polaków. Rzeczywistość obaliła pesymistyczne prognozy publikowane w przeddzień wizyty na pewno nie bezinteresownie w różnych mediach. 1050 rocznica chrztu Polski, pamięć o Holokauście i Światowe Dni Młodzieży splotły się ze sobą dzięki bardzo jasnemu wspólnemu motywowi miłosierdzia. Stanowiąc istotę Ewangelii i centrum misyjnego przepowiadania Papieża Bergoglio, wątek ten pojawił się wyraźnie we wspaniałej i skromnej Drodze Krzyżowej, w której wzięło udział niemal sześćset tysięcy młodych ludzi, a następnie podczas wizyty w miejscach, gdzie są czczeni wielcy świadkowie miłosierdzia: siostra Faustyna Kowalska i Karol Wojtyła.Giovanni Maria Vian przypomniał niektóre ważne tematy poruszone podczas spotkania z duchowieństwem, podkreślając papieską zachętę, by polski Kościół otwierał się na misję głoszenia radości Ewangelii. Koniecznym warunkiem jest tu nieustanne poszukiwanie Chrystusa i wychowywanie serca, a także zapisywanie Księgi Ewangelii czynami miłosierdzia, zarówno co do duszy jak i co do ciała, jak to zostało w sposób oryginalny przedstawione podczas Drogi Krzyżowej na Błoniach – stwierdził w swoim komentarzu redaktor naczelny "L’Osservatore Romano".

st (KAI) / Watykan

2016-07-30 18:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejne grupy pielgrzymów ŚDM docierają do Legnicy

[ TEMATY ]

Legnica

ŚDM w Krakowie

Monika Łukaszów

Od godzin porannych sztab ŚDM i wolontariusze legnickiego Campusu, przyjmują kolejne grupy pielgrzymów, które w drodze na spotkanie z papieżem Franciszkiem, zatrzymują się w naszym mieście.

W ramach trwających od dziś tzw. „dni w diecezjach” wraz z młodzieżą naszej diecezji uczestniczyć będą we wspólnych Mszach św., spotkaniach, nabożeństwach i koncertach, by w poniedziałek rano specjalnym pociągiem wyjechać do Krakowa. Wszyscy pielgrzymi, którzy przyjechali do Legnicy pięć kolejnych dni spędzą u miejscowych rodzin. Wraz z wolontariuszami i rodzinami gości z zagranicy witał bp Marek Mendyk, który nie krył zadowolenia ze spotkania młodych chrześcijan z całego świata. Szczególnie tutaj w piastowskiej Legnicy.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zmienia letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum ekologiczne

2023-02-03 11:01

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zlecił przebudować letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum edukacji ekologicznej i rolnictwa. Władze Państwa Watykańskiego poinformowały 2 lutego, że przebudowa ogrodów i budynków nad jeziorem Albano będzie się odbywać w najbliższych miesiącach.

55-hektarowy kompleks służył papieżom jako letnia rezydencja od początku XVII wieku. Oprócz dwóch pałaców i terenów parkowych obejmuje również grunty rolne i zabudowania gospodarcze.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do władz Sudanu Południowego: przybywam jako pielgrzym pojednania

2023-02-03 18:00

[ TEMATY ]

Sudan Południowy

papież Franciszek

PAP/CIRO FUSCO

Papież Franciszek i prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir

Papież Franciszek i prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir

„Przybywam jako pielgrzym pojednania marząc o towarzyszeniu wam w waszej drodze pokoju, drodze uciążliwej, której nie można już jednak odkładać na później” - stwierdził papież Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w stolicy Sudanu Południowego – Dżubie.

Ojciec Święty podkreślił także ekumeniczny charakter swej pielgrzymki, odbywanej wspólnie z arcybiskupem Canterbury, Justinem Welby oraz moderatorem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji, Iainem Greenshieldsem. Zaznaczył, że jest ona reakcją na „krzyk całego ludu, który z wielką godnością opłakuje doświadczaną przemoc, nieustanny brak bezpieczeństwa, dotykające go ubóstwo i szalejące klęski żywiołowe”. Życzył, aby na tej ziemi zakiełkował „pokój, który będzie owocował, niczym ziarna, będące w ziemi zalążkiem życia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję