Reklama

Niedziela Częstochowska

Razem tworzymy historię

Kościół św. Marii Magdaleny w Radomsku, od wieków wpisany jest w krajobraz miasta i regionu, dobrze znany wszystkim jako „kościółek”. Jednak dopiero dekret erygujący z dnia 4 marca 1957, wydany przez Bp. Zdzisława Golińskiego, zapoczątkowuje istnienie nowej parafii.

[ TEMATY ]

relikwie

ks. Michał Zimny

Dnia 4 marca 2017 roku wspólnota parafialna św. Marii Magdaleny w Radomsku, obchodziła jubileusz 60-lecia jej powstania. Dla parafii św. Marii Magdaleny w Radomsku była to świetna okazja by okazać wdzięczność Bogu, za dar jej powstania. Z tej okazji w sobotni wieczór, mszę św. Jubileuszową odprawił J.E. ks. Abp. Wacław Depo w asyście zaproszonych kapłanów. Uroczystość ta połączona była z wprowadzeniem relikwii św. małżonków Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciatka Jezus. To drugie relikwie obok św. Joanny Beretty Molla , które znajdują się w parafialnym kościele, które świadczą o potrzebie ogromnej modlitwy za małżeństwa, za rodziny.

We mszy św. udział wzięli licznie zaproszeni goście, przedstawiciele władz parlamentarnych, powiatu, miasta, dyrektorzy szkół, wraz z pocztami sztandarowymi, których placówki znajdują się na terenie parafii. Obecni byli także przedstawiciele cech rzemiosła, policji, Miejskiego domu kultury a także licznie zgromadzeni wierni. Oprawę muzyczną zapewniła schola ewangelizacyjna „Ichtis” i schola Liturgiczna „ Domine Jesu”, która także przed mszą zaprezentowała koncert pieśni.

ks. Michał Zimny

Reklama

W czasie homilii abp Depo podkreślił, że świętość każdego z nas zależy przede wszystkim od osobistej współpracy z Bogiem. – Świętość nie jest przypisana ani do rodu królewskiego, ani do pozycji społecznej. Świętość zależy przede wszystkim od osobistej współpracy z łaską Boga i tę łaskę otrzymuje się nie tylko dla siebie, ale także dla innych.– mówił Metropolita.

Na zakończenie Mszy św. wszyscy mogli ucałować relikwie św. Małżonków, następnie podsumowano konkurs plastyczny, który ogłoszono z racji na jubileusz parafii. Podano wyniki konkursu plastycznego oraz wręczono nagrody laureatom.

Ksiądz proboszcz Piotr Hernoga odebrał od zaproszonych gości liczne gratulacje z okazji jubileuszu i życzenia dalszego pięknego rozwoju naszej wspólnoty.

2017-03-13 14:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lisów: bp Piotrowski wprowadził otrzymane z Bari relikwie św. Mikołaja

[ TEMATY ]

relikwie

św. Mikołaj

bp Jan Piotrowski

TER

Św. Mikołaj, patron kościoła

Św. Mikołaj, patron kościoła

Do kościoła św. Mikołaja w Lisowie bp Jan Piotrowski wprowadził dzisiaj uroczyście relikwie św. Mikołaja sprowadzone z sanktuarium w Bari. Z 327. parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Polsce, tylko nieliczne posiadają jego relikwie.

Wniesiono je procesjonalnie do kościoła w asyście strażaków. Proboszcz ks. Czesław Krzyszkowski przypomniał starania o relikwie i za pomoc w tym zakresie podziękował bp. Janowi Piotrowskiemu oraz kanclerzowi Kurii w Kielcach, ks. Adamowi Perzowi.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Rok 2022 będzie we Wrocławiu rokiem Edyty Stein [św. Teresy Benedykty od Krzyża]

2021-09-16 20:56

Tomasz Lewandowski

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Rada Miejska Wrocławia przyjęła rezolucję w sprawie ustanowienia roku 2022 rokiem Edyty Stein. Przyszły rok stanowić będzie okazję do przypomnienia zarówno jej dorobku intelektualnego i tragicznego życiorysu, jak i dramatycznej historii Wrocławia oraz Europy, w tym Holokaustu, którego Stein była ofiarą. Będzie także okazją do rozwijania dialogu między narodami i religiami oraz upowszechniania wielokulturowego dorobku Europy.

- Za jej wyborem na patronkę 2022 przemawia jej chrzest i komunia święta, których setna rocznica przypada na początek przyszłego roku. A za parę dni jest również 130. rocznica jej urodzin. Częściej przekazuje się nam obraz zakonnicy – filozofki, a była to również bardzo aktywna kobieta, bliska naszym współczesnym – mówi Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję