Reklama

Niedziela Wrocławska

Grand Prix dla chóru Gloria Salvatori

W Skarbimierzu, za sprawą VI Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej, rozbrzmiewała przepiękna muzyka. Pieśni pokutne i pasyjne wyśpiewywało ponad 300 osób.

Dla chóru Gloria Salvatori, który był debiutantem w zmaganiach konkursowych, był to szczególny konkurs - wróciliśmy z ....GRAND PRIX przeglądu.

Podczas konkursu wykonaliśmy utwory:

1. Anima Christi, Marco Frisina

Reklama

2. Ubi caritas, Ola Gjeilo

3. Lacrimosa (Requiem, KV626), W.A.Mozart

Lacrimosa W.A.Mozarta została wybrana przez jurorów do koncertu galowego. To było wspaniałe przeżycie i muzyczne i duchowe. Przegląd wspaniale zorganizowany i przepięknie poprowadzony. Zwieńczeniem spotkania była uroczysta msza św. w rozświetlonym wiosennym słońcem kościele parafii pw.Św. Stanisława Biskupa i Męczennika wzbogacona przepiękną homilią i śpiewem laureatów przeglądu.

Chór Gloria Salvatori istnieje od wielu lat przy parafii Najświętszego Zbawiciela na Wojszycach we Wrocławiu dzięki wsparciu i opiece księdza proboszcza Stanisława Krzemienia. Większość osób śpiewających w tym zespole ma za sobą wiele lat aktywności chóralnej. Obecny skład chóru ukształtował się przed pięciu laty. Tworzą go głównie chórzyści z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z Ołtaszyna i Najświętszego Zbawiciela z Wojszyc., ale są w nim przedstawiciele i innych parafii.

Od trzech lat kierownikiem artystycznym chóru Gloria Salvatori jest Marta Moczulska.

Do najważniejszych w swoich doświadczeniach chór zalicza koncert z zespołem LUMEN - zaśpiewano „Pop-oratorium Miłosierdzie Boże” pod dyrekcją kompozytora Zbigniewa Małkowicza oraz koncert uświetniający obchody 35-lecia Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, który odbył się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

2017-04-04 11:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Limanowa: Koncert w hołdzie koronatorowi Limanowskiej Piety

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 19 czerwca w niedzielę o godzinie 17:00 w limanowskiej bazylice. Wraz z Chórem CANTICUM IUBILAEUM wystąpi świętująca w tym roku 60 - lecie istnienia Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. Chór i Orkiestrę poprowadzą dyrygenci Marek Michalik i Stanisław Strączek. Połączone zespoły wykonają ciekawy repertuar, który będzie hołdem dla Świętego Jana Pawła II - dwukrotnego koronatora Piety Limanowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Być solą, czyli co zrobić by nasze życie miało smak?

2023-02-03 14:50

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważania

s. Amata CSFN

W języku hebrajskim adama – znaczy „gleba, ziemia”. Jesteśmy synami Adama – synami ziemi stworzonymi przez Boga. My mamy być solą tej ziemi. Ziemia potrzebuje świadków, którzy będą przemieniać świat. Jezus z ufnością powierza nam życiowe zadanie – być solą ziemi i światłem świata. W takim duchu Ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, proponuje odczytać Ewangelię na niedzielę 5 lutego.

Jeśli sól utraci swój smak

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję