Reklama

Niecodzienny mecz

Niedziela łowicka 25/2004

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu 13 maja o godz. 15.00 odbył się niecodzienny mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich w składzie: Maciej Dowbor, Tomasz Kalczyński, Adam Wolski, Marek Nowakowski, Maciej Robakiewicz, Dariusz Piskorz, Robert Cichoń, Wiesław Tupaczewski, Robert Tarnachowicz, Maciej Kubica, a reprezentacją WSD w Łowiczu w składzie: Bernat Sylwester, Piotr Rudnicki, Witold Górski, Paweł Wiktor Wiktorowski, Łukasz Paszkowski, Karol Chrapulski, Tomasz Tomasik, Roman Sękalski, Tomasz Sikorski, Bogdan Skóra, Norbert Gajewski, Grzegorz Słomiński, Łukasz Antczak, Tomasz Muszyński. Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach. Tuż przed samym rozpoczęciem przestał padać deszcz. Był to spektakl zaciętej sportowej walki, padło aż 5 bramek. Po pierwszej połowie wynik był remisowy i nic nie wskazywało na festiwal bramek w drugiej. Końcowy wynik to 4: 1 dla seminarium. Trzema bramkami popisał się Paweł Wiktor Wiktorowski, czwartą strzelił Piotr Rudnicki. Dla drużyny gości bramkę strzelił Tomasz Kalczyński. Dziękuję naszym gościom za bardzo ciekawe spotkanie sportowe i możliwość przyjaznej i sympatycznej rozmowy po meczu. Mecz był pożegnalnym dla 6 naszych najstarszych kolegów diakonów. Dziękuję im bardzo za piękny przykład dojrzałości na boisku i w życiu, przez całe 6 lat. Składam im także serdeczne życzenia wielu łask Bożych w rozpoczynającym się dla nich kapłaństwie. Pragnę również podziękować wszystkim kibicom, którzy przybyli z pobliskich parafii i dopingowali naszą drużynę. Dziękuję też Radiu Plus za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

O. Bartoszewski o kard. Wyszyńskim: to był człowiek wiary, nadziei i miłości

2021-09-18 23:53

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasa Stefana Wyszyńskiego

O. Bartoszewski o kard. Wyszyńskim: to był człowiek wiary, nadziei i miłości Prymas Tysiąclecia wszystko, co spotykało go w życiu, postrzegał w świetle Opatrzności Bożej – powiedział w wywiadzie dla „Echa Katolickiego” o. Gabriel Bartoszewski OFMCap, promotor sprawiedliwości, a następnie wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego.

O. Bartoszewski wyjaśnił, że na „positio super virtutbus”, czyli dokumentację o heroiczności cnót, których udowodnienie było zadaniem procesu, składały się materiały z przesłuchań różnych osób reprezentujących wiele środowisk, np. lekarzy, osobistości kultury, hierarchów Kościoła i zwykłych ludzi, oraz teologiczna ocena pism prymasa. – „Te dane stanowią fundament niezbędny do beatyfikacji. Podkreślę, iż po przestudiowaniu dokumentacji ośmioosobowa komisja teologów jednogłośnie orzekła, że kard. Wyszyński praktykował cnoty heroiczne. Nie mieli żadnych wątpliwości ani zastrzeżeń, więc to o czymś świadczy” – zaznaczył o. Bartoszewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję