Reklama

Wiadomości z diecezji

Tradycją stało się, że na przełomie maja i czerwca makowska społeczność obchodzi swoje święto. W tym roku przeobraziło się ono w imprezę ponadlokalną. 30 maja na makowską Majówkę zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka ściągnęły tłumy. Przybyłych gości witał wójt Makowa, Marek Skiba.

31 maja w Skierniewicach rozpoczął się Dzień Młodzieży, czyli Licealia, organizowane już po raz czwarty przez Liceum Klasyczne im. Ks. Stanisława Konarskiego. O godz. 10.00 prezydent Miasta Skierniewic Ryszard Bogusz przekazał młodzieży klucze do bram miasta. Do godz. 24.00 Skierniewice pozostawały w rękach młodych ludzi. Licealia rozpoczęły się kolorowym korowodem młodzieży ulicami miasta. Odbyło się wiele imprez sportowych, koncerty oraz pogadanki. Na spotkaniach z młodzieżą Ojcowie Dominikanie mówili na temat zagrożeń ze strony sekt.

Również 31 maja Skierniewice odwiedziła Pierwsza Dama polskiej estrady, Irena Santor. Przyjechała na zaproszenie fundacji „Dziecięcy Uśmiech”. Artystka, która na dobre już pożegnała się ze sceną, wciąż daje koncerty na cele charytatywne. W Skierniewicach publiczność mogła usłyszeć dawne przeboje w zupełnie nowej aranżacji. I tak np. „Jesienny Pan” ma dziś kartę Visa i z detalami udziela instruktaży na temat biznesplanu. Tuż po koncercie Irena Santor zapowiedziała: „Wrócę tu w listopadzie i zaśpiewam podczas balu charytatywnego fundacji”.

1 czerwca w Łęczycy na Placu Tadeusza Kościuszki odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka. Łęcycka impreza, ze względu na jej różnorodność, ma od lat już kilkunastu charakter ogólnopolski. Uczestniczy w niej młodzież z całej Polski i bawi się w Łęczycy do późnego wieczora, szczególnie na koncertach znanych zespołów muzycznych. Tym razem obok koncertów w programie nalazły się też m.in. występy dzieci z łęczyckich przedszkoli i konkursy karaoke. Całość prowadziła Agata Młynarska. Dochód z tegorocznej imprezy przeznaczony zostanie na wakacyjny wypoczynek dla dzieci z najbiedniejszych rodzin.

5 czerwca w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku w Skierniewicach odbył się festyn pod hasłem: „Dzień Dziecka Bożego”. W godzinach od 10.00 do 15.00 odbywały się konkursy sportowe, quiz religijny, festiwal piosenki religijnej, pokazy wozów i koncert muzyczny. Stawiła się także Szkółka Jazdy Konnej „Kacper”

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: zachęcam was do wsłuchania się w wołanie pokrzywdzonych

2021-09-19 17:19

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Zachęcam was do wsłuchania się w wołanie pokrzywdzonych – powiedział papież Franciszek w wideoprzesłaniu, które obejrzeli i wysłuchali uczestnicy rozpoczętej dziś w Warszawie międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”. Zorganizowały ją: Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich i Konferencja Episkopatu Polski.

Jej uczestnicy, pochodzący z 20 państw Europy Środkowej i Wschodniej, zastanawiają się „jak Kościół reaguje dziś na kryzys wykorzystywania seksualnego małoletnich ze strony członków Kościoła” oraz w jaki sposób może on dać nań jeszcze bardziej adekwatną odpowiedź „na ten ogromny wstrząs, przed którym stajemy”.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Od niewolnika do dziecka

2021-09-20 08:29

Norbert Polak

    Na placu św. Jana Pawła II u cystersów w Krakowie-Mogile 19 września została odprawiona Msza św. z okazji trwającego tam odpustu związanego ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego.

    Homilię wygłosił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Podkreślił, jak wielka różnica zachodzi między niewolnictwem i wyzwoleniem w ludzkim rozumieniu a wolnością, którą obdarza Chrystus: - Mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję. Przyjdź do mojego domu i korzystaj ze wszystkiego, co posiadam, ponieważ chcę Cię uczynić moim dzieckiem. Czy chcesz, abym był dla ciebie Ojcem? (...) To, co się dzieje, da się wytłumaczyć tylko przez miłość tego nowego Pana do ciebie. Odkrywasz, że On czeka na to, abyś powiedział po raz pierwszy do Niego „Ojcze, Tatusiu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję