Reklama

Serwis

Niedziela podlaska 25/2004

22 maja Norbert Kuczko OP pochodzący z parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego w Hajnówce przyjął w kościele Ojców Dominikanów w Krakowie święcenia kapłańskie z rąk kard. Franciszka Macharskiego. Mszę św. prymicyjną odprawił w swojej rodzinnej parafii 30 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

22 maja - 5 czerwca w Domu Świętego Antoniego w Drohiczynie odbył się kurs wychowawców kolonijnych prowadzony przez pracowników Centrum Edukacji Nauczycieli z Białegostoku. Organizatorem kursu, w którym uczestniczyło ok. 40. osób, był ks. Romuald Kosk - diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

1 czerwca ok. 90-osobowa grupa młodzieży z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk bp. Antoniego Dydycza.

2 czerwca w Stalowej Woli bp Antoni Dydycz przewodniczył uroczystości pogrzebowej o. Alojzego Jana Wojnara - seniora Krakowskiej Prowincji Kapucynów. Śp. o. Alojzy Jan Wojnar urodził się 11 sierpnia 1908 r. w Komborni. Nowicjat rozpoczął 20 sierpnia 1924 r., pierwszą profesję złożył 21 sierpnia 1925 r., profesję wieczystą - 8 września 1929 r. Święcenia kapłańskie przyjął 26 marca 1932 r. 21 kwietnia 2002 r. obchodził jubileusz 70-lecia kapłaństwa. Zmarł w klasztorze Ojców Kapucynów w Rozwadowie (Stalowa Wola).

2 czerwca w Szkole Podstawowej w Falkach (par. Topczewo, gmina Wyszki) odbył się Gminny Konkurs poezji o Ojczyźnie. Wystąpiło 18 dzieci z 6 szkół z terenu gminy Wyszki oraz dzieci z Ośrodka dla Dzieci Głuchoniemych w Warszawie. Gośćmi konkursu byli poeci z Podlasia: Jan Leończuk z Białegostoku i ks. Mieczysław Rzepniewski - proboszcz z parafii Kłopoty Stanisławy.

3 czerwca w Domu Biskupim w Drohiczynie odbyło się kolejne spotkanie bp. Antoniego Dydycza z pracownikami Kurii Diecezjalnej. Dotyczyło ono aktualnych spraw z życia diecezji i planowanych uroczystości.

3 czerwca 36-osobowa grupa młodzieży z parafii pw. św. Doroty Męczenniczki w Domanowie przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk bp. Antoniego Dydycza.

4 czerwca bp Antoni Dydycz udzielił sakramentu bierzmowania ok. 20-osobowej grupie młodzieży z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tokarach.

5 czerwca bp Antoni Dydycz uczestniczył w Białymstoku w uroczystościach z okazji 13-rocznicy wizyty i pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w tym mieście. Mszy św. przewodniczył kard. Stanisław Nagy z Krakowa, podczas której kazanie wygłosił bp Antoni Dydycz.

5 czerwca w Brańsku odbył się II Diecezjalny Dzień Ministranta. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił bp Antoni Dydycz, który również ustanowił w posłudze 150 nowych lektorów. W programie spotkania miał miejsce m.in. koncert oraz mecz piłki nożnej: księża - nowo ustanowieni lektorzy. Organizatorem spotkania był m.in. ks. Marek Dąbrowski - Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

5 czerwca w Domu Świętego Antoniego w Drohiczynie odbyło się rozesłanie animatorów Ruchu Światło-Życie przed wakacyjnymi rekolekcjami oazowymi. Podczas spotkania m.in.: przekazano dyplomy absolwentom Diecezjalnej Szkoły Animatora, wręczono świece moderatorom prowadzącym tegoroczne oazy wakacyjne oraz skierowania animatorom na poszczególne turnusy oazowe. Organizatorem spotkania był ks. Romuald Kosk - diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

5 czerwca bp Antoni Dydycz wziął udział w Ełku w uroczystościach z okazji 5. wizyty i pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w tym mieście. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył abp Wojciech Ziemba, kazanie wygłosił bp Antoni Dydycz.

6 czerwca w parafii pw. św. Leonarda w Liwie bp Antoni Dydycz przewodniczył uroczystej Mszy św. i wygłosił kazanie z okazji obchodów 700-lecia istnienia tej miejscowości.

6 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Klichach pod hasłem „Uśmiech dziecka - troską parafii” zorganizowano imprezę z okazji Dnia Dziecka. W programie była m.in. Msza św., której przewodniczył ks. prał. Zbigniew Karolak - miejscowy proboszcz, konkursy i zabawy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi Europy: tylko Chrystus jest prawdziwą nadzieją Europy!

2021-09-26 12:39

[ TEMATY ]

Europa

Karol Porwich/Niedziela

Nasz głos nie jest potężny, ale niesie ze sobą echo wielu wieków: istnieje tylko jedno imię, które należy głosić ze wszystkich dachów świata: Jezus Chrystus. On jest prawdziwą nadzieją Europy, bowiem jest prawdą, a tylko prawda czyni wolnymi - napisali przewodniczący europejskich episkopatów w przesłaniu do wszystkich mieszkańców Europy.

Członkowie Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), którzy w minionych dniach obradowali w Rzymie w ramach zebrania plenarnego w 50. rocznicę utworzenia tego gremium, skierowali przesłanie do wszystkich mieszkańców Europy. Przypomnieli w nim, że istotą Kościoła i wszelkich podejmowanych w nim działań, a także odpowiedzią na wyzwania, z jakimi mierzy się współczesnie kontynent europejski, musi być głoszenie Chrystusa i absolutna wierność Jego nauczaniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję