Reklama

Wydarzenia z diecezji

Charyzmat spotkania

Niedziela płocka 41/2004

Jednym z darów, który podczas rekolekcji odkrywają uczestnicy oaz wakacyjnych, jest „charyzmat spotkania” z drugim człowiekiem i we wspólnocie.
4 września w Katolickim Centrum Formacji w Sikorzu odbyła się powakacyjna pielgrzymka Ruchu Światło-Życie, podczas której mogli się spotkać młodzi ludzie oraz rodziny z całej diecezji, którzy w ciągu wakacji przeżywali razem rekolekcje oazowe. Spotkanie rozpoczął śpiew, któremu przewodniczył zespół „Ruah” z Ciechanowa. Po wspólnej modlitwie przedstawiciele oaz wakacyjnych różnych typów dzielili się ze wszystkimi swoimi przeżyciami z wakacji. Po tej części, zwanej przez oazowiczów „godziną świadectwa”, uczestnicy Dnia Wspólnoty udali się do kościoła parafialnego na Eucharystię. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. kan. dr Janusz Kochański, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej, homilię zaś wygłosił ks. Jacek Kędzierski.
Pielgrzymka stała się okazją do podziękowania za pracę moderatorowi diecezjalnemu ks. Jackowi Kędzierskiemu, który wyjeżdża na misje, oraz przedstawienia nowego odpowiedzialnego za Ruch Światło-Życie w diecezji, którym został ks. dr Tomasz Lewicki. Dekret Biskupa Płockiego mianującego nowego moderatora odczytał ks. kan. Janusz Kochański. Burza oklasków była podziękowaniem dla ks. Jacka Kędzierskiego, który przez lata wkładał wiele serca w organizowanie oaz, zaś powitanie gorącymi brawami nowy moderator zinterpretował jako doping do gorliwej pracy.
Powakacyjny Dzień Wspólnoty jest zawsze okazją do spotkania się w grupach, w których oazowicze przeżywali wakacyjne rekolekcje, dlatego po posiłku był też czas na wspomnienia, wspólne śpiewy, zabawę i wymianę wakacyjnych fotografii. Spotkanie zakończyło się nabożeństwem, zwanym „godziną odpowiedzialności i misji”, podczas którego nowy moderator ks. Tomasz Lewicki nakreślił zadania, jakie czekają oazowiczów podczas całego roku pracy do następnych wakacji, bowiem rok szkolny jest w Ruchu Światło-Życie czasem intensywnych, cotygodniowych spotkań, mających utrwalić przeżycia z oaz letnich oraz przygotowujących do kolejnych wakacyjnych rekolekcji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sześć medali zdobyli polscy uczniowie na 62. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

2021-07-29 17:48

[ TEMATY ]

uczniowie

medal

olimpiada matematyczna

Karol Porwich

Jeden złoty i pięć srebrnych medali zdobyli polscy uczniowie na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej – poinformowało w czwartek MEiN. Z powodu pandemii odbyła się ona w formule zdalnej. Rywalizowali w niej uczniowie ze 107 krajów.

Złoty medal zdobył Radosław Żak z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Liban: rok po eksplozji w Bejrucie kryzys wciąż się pogłębia

2021-07-30 15:59

[ TEMATY ]

Liban

wybuch

kryzys

Vatican News

Mija rok od eksplozji w bejruckim porcie. W Libanie panuje kryzys gospodarczy i polityczny, od ponad 10 miesięcy nie udało się utworzyć rządu. Najnowsze dane ujawniają, że Kraj Cedrów znajduje się na krawędzi głodu – 77 proc. rodzin nie ma wystarczającej ilości jedzenia. Ceny żywności gwałtownie rosną, a inflacja przekroczyła już 40 proc. Wzrosła też liczba zakażeń koronawirusem.

Kryzys dotknął także edukację. 80 proc. szkół katolickich grozi zamknięcie. Zapewniają one wykształcenie około dwóm trzecim libańskich uczniów korzystających z prywatnych placówek edukacyjnych. Nieopłacone czesne w katolickich szkołach wynosi już ponad 32 mln dolarów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję