Reklama

Komentarze

Nina Kamińska i Katarzyna Falacińska, stypendystki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z parafii Bulkowo

Już niemalże od 3 lat jesteśmy stypendystkami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest pomnikiem - hołdem składanym Ojcu Świętemu.
Koncepcja samego istnienia fundacji powstała podczas ostatniej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w celu podziękowania Papieżowi za to, że wspiera nas wszystkich swą modlitwą. W wyniku podjętych działań powstała organizacja, mająca umożliwić młodym ludziom „lepszy start” w dorosłe życie.
Bardzo cieszymy się z tego, że możemy być małymi kamykami budującymi żywy pomnik Ojca Świętego. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie - znaleźć się w gronie 1000 stypendystów nie jest dane każdemu. Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam (i nadal pomagają) w otrzymaniu stypendium.
Dzięki pomocy ze strony fundacji możemy rozwijać nasze zainteresowania i zdolności. Za pieniądze, które otrzymujemy, kupujemy encyklopedie, słowniki i książki, kursy językowe, wyposażenie do komputera oraz inne przydatne pomoce naukowe. Pomoc finansowa w pewien sposób umożliwia także odciążenie budżetu naszych rodzin i przeznaczenie zaoszczędzonych pieniędzy na inne potrzebne rzeczy, których w wielodzietnej rodzinie jest niemało.
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to jednak nie tylko wsparcie finansowe. Drugą i nie mniej ważną częścią stypendium są obozy stypendystów, od 2 lat organizowane dla wyróżnionych młodych ludzi z całej Polski. Zbierają się oni na 2 tygodnie w jednym mieście, aby tam spotkać się ze swoimi rówieśnikami pochodzącymi z najdalszych krańców kraju, mieć możliwość zapoznania i zawarcia długotrwałych przyjaźni. Dotychczasowe obozy odbywały się w Krakowie i Warszawie. Dzięki uczestnictwu w nich mogłyśmy poznać wielu ciekawych ludzi i zwiedzić te słynne miasta. W Warszawie byłyśmy przedtem kilkanaście razy, nigdy jednak nie odwiedziłyśmy tylu ciekawych miejsc i nie dowiedziałyśmy się tylu ciekawych rzeczy. Gdyby nie stypendium, nie miałybyśmy możliwości np. spotkania i wysłuchania wykładu wygłoszonego przez prof. Bartoszewskiego w sali Uniwersytetu Warszawskiego czy też zwiedzenia gmachu Sejmu.
Wspominając o zjazdach stypendystów, nie sposób byłoby jednak nie wspomnieć o wcześniejszym obozie, który odbywał się pod hasłem „Uczyńmy człowieka - Kraków 2003”. Było nam dane zwiedzić Kraków, obejrzeć mnóstwo zabytków, np. Wawel, Sukiennice, kościół Mariacki. Byliśmy także w Łagiewnikach i rodzinnej miejscowości Karola Wojtyły - Wadowicach. Zwiedziliśmy wiele innych miejsc, równie interesujących, lecz było ich tak dużo, że nie sposób wszystkie wymienić.
Poza możliwością zwiedzenia wspaniałych miast obozy były przede wszystkim okazją zbliżenia się do Boga. Udział we wspólnych modlitwach, nabożeństwach, styczność z innymi wierzącymi ludźmi pozwalały nam pogłębić i umocnić naszą wiarę.
Zjazd stypendystów nie jest jednak jedyną inicjatywą Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ostatnich latach w październiku obchodzony jest co roku Dzień Papieski, w którym łączymy się duchowo z Ojcem Świętym i modlimy się w jego intencji. W zeszłym roku na obchody Dnia Papieskiego zostałyśmy zaproszone do Warszawy. W czasie tych 3 dni (10-12 października) brałyśmy udział w kilku wywiadach telewizyjnych i radiowych. Byłyśmy również obecne podczas rozdawania nagród „TOTUS” na Zamku Królewskim oraz na koncercie w Operze Narodowej. Miałyśmy także możliwość odwiedzenia siedziby Fundacji i rozmowy z ludźmi nią zarządzającymi.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że gdyby nie obecność Ojca Świętego, nie istniałaby Fundacja, nie byłoby tej ogromnej organizacji czyniącej w życiu młodych wiele dobrego. Jesteśmy ogromnie wdzięczne wszystkim tym, którzy pomogli jej powstać i czuwają nad jej funkcjonowaniem. Mamy nadzieję utrzymać stypendium przez kolejne lata i nie zawieść pokładanych w nas nadziei.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wkrótce wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę

2021-07-28 07:40

Paweł Wysoki

Sekretariat Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę rozpoczął działalność 27 lipca. Codziennie aż do wyruszenia pielgrzymki (4 sierpnia) przed archikatedrą lubelską dyżurują wolontariusze w godz. 19.00-17.00. Istnieje możliwość zapisów na pielgrzymkę, jak również wsparcia funduszu „Idę z Tobą”.

CZYTAJ DALEJ

Tokio: wioślarstwo - czwórka podwójna kobiet zdobyła srebrny medal

2021-07-28 07:10

[ TEMATY ]

Igrzyska Olimpijskie w Tokio

PAP

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal dla Polski w Tokio.

Biało-czerwone przed igrzyskami były typowane jako kandydatki do medalu. Przemawiały za nimi sukcesy, w 2018 roku sięgnęły po złoty medal mistrzostw Europy i świata, a także stabilny skład, w którym pływają praktycznie od ponad czterech lat.

CZYTAJ DALEJ

"Tak mi dopomóż Bóg"

2021-07-28 11:40

Marek Perzyński

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Malczyce mają od połowy roku nowego wójta. W wyniku przedterminowych wyborów został nim Andrzej Niemiec. Rotę przysięgi zakończył wezwaniem „Tak mi dopomóż Bóg”.

Marek Perzyński: Czym się pan kierował składając publicznie tę religijną deklarację? - pytamy nowo wybranego wójta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję