Reklama

Niedziela Wrocławska

Rekolekcje z „Wujkiem”

Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu. W tym roku mają formę szczególną, bo poświęcone są życiu i nauczaniu sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza. Głosi je świadek życia i współpracownik wrocławskiego „Wujka” ks. prał. Mirosław Drzewiecki.

[ TEMATY ]

rekolekcje

Archiwum Tyg. Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ks. Drzewiecki, poeta, od lat nazywany Emirem, był duszpasterzem studentów i pierwszym duszpasterzem (od 1983 r.) środowisk twórczych we Wrocławiu. Jest też założycielem Katolickiego Radia Rodzina.

Rekolekcje dla salezjańskich uczniów głosi pod hasłem „Miłości trzeba się uczyć”. To jedno z najważniejszych przesłań ks. Zienkiewicza, jego duchowy testament dla kolejnych pokoleń młodych ludzi. Dla młodzieży może okazać się ważne, że rekolekcje pod takim hasłem rozpoczęły się w walentynki.

Spotkania rekolekcyjne potrwają trzy dni. Oprócz Eucharystii, spowiedzi, konferencji i nabożeństw uczniowie odwiedzą Izbę Pamięci sługi Bożego przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i wezmą udział w konkursie ze znajomości życia i nauczania ks. Aleksandra Zienkiewicza.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-02-14 12:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ojciec Święty o znaczeniu rekolekcji dla głębszego poznawania Boga przez modlitwę

[ TEMATY ]

rekolekcje

papież

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Proponowanie ćwiczeń duchownych jest zaproszeniem do tego, by doświadczyć Boga, Jego miłości i piękna. Tak Papież określił cel rekolekcji, przyjmując w Watykanie uczestników zjazdu Włoskiej Federacji Ćwiczeń Duchownych. Obchodzi ona 50-lecie istnienia.
CZYTAJ DALEJ

Barbara Nowacka: powinien być zakaz używania telefonów w szkołach podstawowych

2026-02-25 10:10

[ TEMATY ]

minister Nowacka

Barbara Nowacka

PAP/Adam Warżawa

Barbara Nowacka

Barbara Nowacka

Minister edukacji Barbara Nowacka uważa, że używanie telefonów komórkowych przez dzieci w szkołach powinno być ograniczone. Zakaz - jak powiedziała w RMF FM w środę - miałby obowiązywać na lekcjach w szkołach podstawowych.

Minister edukacji była pytana m.in. o to, czy w szkołach powinno być zakazane używanie telefonów komórkowych, a także o zapowiedziane ograniczenie dostępu do mediów społecznościowych dla dzieci poniżej 15 roku życia.
CZYTAJ DALEJ

Dwóch Polaków zginęło w lawinie w Tatrach Wysokich

2026-02-25 22:52

Adobe Stock

O śmierci dwóch Polaków w lawinie w Tatrach Wysokich w rejonie Doliny Mięguszowieckiej poinformowała w środę służba ratownictwa lotniczego Air-Transport Europe. Jej śmigłowiec z bazy w Popradzie uczestniczył w akcji na lawinisku.

Informacja o zejściu lawiny nadeszła po południu od turystów. W akcji uczestniczyli ratownicy ze Starego Smokowca oraz lekarz, których spuszczono ze śmigłowca na linie. Pierwszego mężczyznę zasypanego przez lawinę wydobyto jeszcze przed przybyciem ratowników, ale próby reanimacji były nieudane. Nie udało się przywrócić jego życiowych funkcji także po przybyciu lekarza.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję