Reklama

List do naszych przyjaciół

Niedziela częstochowska 48/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Drodzy Przyjaciele,
Koleżanki i Koledzy,
Członkowie ruchów, stowarzyszeń i wspólnot młodzieżowych, działających na terenie archidiecezji częstochowskiej!

W tym roku mija 150 lat od ustanowienia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Słusznie ta prawda wiary kojarzy nam się z osobą Dziewicy Maryi, która całe swoje życie, duszą i ciałem poświęciła prawdziwej Miłości, zachowując całkowitą czystość. Z pewnością dla nas, współczesnych młodych ludzi, sprawa życia w czystości jest trudnym zadaniem. Świat wręcz zachęca nas do całkowitej swobody w tej dziedzinie, a jednocześnie pokazuje nam ogrom problemów, jakie powstają za przyczyną niepohamowanej realizacji pożądań seksualnych.
Chcemy zaprosić Was do wspólnego świadectwa o tym, że są pośród nas ludzie, którzy myślą inaczej, którzy wierzą w sens czystości i powstrzymania się od współżycia aż do sakramentu małżeństwa. Zapraszamy Was do oficjalnego zadeklarowania pragnienia życia w czystości i rezygnacji z pornografii i innych nałogów. Pragniemy zjednoczyć w Częstochowie wszystkich młodych ludzi, osoby indywidualne i zrzeszone w licznych ruchach, wspólnotach i stowarzyszeniach, do poparcia inicjatywy Ruchu Czystych Serc. Wiele osób już przystąpiło do tego Ruchu, wiele żyje w czystości i jej pragnie; w sercach wielu innych Niepokalana z pewnością rozpali silne postanowienie wytrwania. Dajmy o tym wszystkim wspólne świadectwo! Pokażmy, choćby samym sobie, że nie jesteśmy sami w tej drodze „pod prąd”.
Zapraszamy Was na wspólną Eucharystię w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia 2004 r. o godz. 19.30 do kościoła św. Wojciecha (ul. Brzeźnicka 59). Podczas modlitwy przekażemy Wam naszą propozycję wspólnego świadczenia o czystości. Osoby, które są już gotowe do podjęcia deklaracji życia w czystości przedmałżeńskiej, będą mogły złożyć te zobowiązania. Będzie to najwspanialszy dar dla Niepokalanej!
Nie chcemy tworzyć nowego ruchu, czy nowej wspólnoty, pragniemy jedynie, aby uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny stała się każdego roku okazją do składania zobowiązania do życia w czystości dla młodych ludzi, działających w różnych miejscach i grupach. Zapraszamy Was do wspólnego świętowania i do złożenia tego szczególnego daru, jakim jest czystość, przez Niepokalaną samemu Jezusowi.
Jesteśmy z Wami w modlitewnej łączności i bardzo liczymy na spotkanie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

40 pytań Jezusa: „Dlaczego nie rozumiecie mojej mowy?”

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

„Dlaczego nie rozumiecie mojej mowy?” (J 8,43)
CZYTAJ DALEJ

Cuda prawdziwe i cuda fałszywe. Jak je rozróżnić?

2026-03-09 14:50

[ TEMATY ]

cuda

Mat.prasowy

Media zasypują nas informacjami o nadzwyczajnych wydarzeniach, ludziach z mocami i ponadnaturalnych zjawiskach. Jak odróżnić prawdę od fałszu w zgiełku świata?

* Czy powinniśmy ekscytować się cudami?
CZYTAJ DALEJ

Na Jasnej Górze modlono się za kobiety i o beatyfikację Stanisławy Leszczyńskiej

2026-03-10 08:07

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Maria Kopacka-Fornal

Bp Piotr Kleszcz na Jasnej Górze

Bp Piotr Kleszcz na Jasnej Górze

W niedzielę 8 marca na Jasnej Górze sprawowana była uroczysta liturgia w intencji kobiet oraz o beatyfikację Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej – legendarnej położnej z Auschwitz. Modlitwie przewodniczyli przedstawiciele Duszpasterstwa Kobiet Archidiecezji Łódzkiej. Mszy św. o godz. 9.30 przewodniczył bp Piotr Kleszcz.

Liturgia zgromadziła liczne grono wiernych, a szczególnie kobiety, które w dniu swojego święta powierzały Bogu swoje życie, powołanie i codzienne troski. W homilii biskup nawiązał do ewangelicznej sceny spotkania Jezusa z Samarytanką przy studni, podkreślając, że jest to obraz ludzkich pragnień i tęsknot.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję