Reklama

Wiadomości

Koncert pt. "Wielka Msza Św. Jana Pawła II "

Daniel Jan Potocki, działacz społeczny zaangażowany w liczne działania patriotyczne, Prezes Związku Szlachty Rzeczypospolitej, 2 września 2018 r. organizuje koncert pt. "Wielka Msza Św. Jana Pawła II " wiedeńskiego kompozytora maestro Gertalda Spitznera która powstała na czesc Ojca Swietego Jana Pawla II i zostala skomponowana w 2004 roku.

Gerald Spitzner ur. sie 11.4.1972 r. w Wiedniu. Jako 3 letnie dziecko dawał swoje pierwsze koncerty na skrzypcach z towarzyszeniem fortepianu. Jako młoda osoba osobiście się spotkał z Ojcem Św. Janem Pawłem II. Do dzisiaj skomponował 22 msze i oratoria. Ogółem skomponował ponad 300 utworów. Od najmłodszych lat udzielał się w pomocy ludziom upośledzonym i biednym.

„Wielka Msza Św. Jana Pawła II”została wybrana z tysięcy propozycji z całego świata na uroczystość urodzin Ojca Świętego.

Dzieło znalazło się w kalendarzu Watykanu i miało zabrzmieć w dzień 85 urodzin Papieża. Okazało się, ze plany Boże były inne. Była wykonana do tej pory dziesiątki razy w całej Europie, gdzie patronowali jej wybitni przedstawiciele władz, koscioła min. jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Ks. Kardynał Dominik Duka z Pragi, Arcb. Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa, Minister Kultury w Czechach Daniel Herman, Andrzej Tombiński - Honorowy Konsul Generalny Austrii, oraz Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego. Ostatnie wykonanie poza Polską miało miejsce w Hradec Kralove, oraz w Madrycie, pod patronatem honorowym i w obecności polskiego Ambasadora, oraz tamtejszych władz kościoła.

"Wielka Msza Św. Jana Pawła II" dzięki staraniom Daniela Jan Potockiego zostanie odegrana w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Grodkowie. Wystąpią:

sopran: Grażyna Zielińska

organy: Marcin Lauzer

skrzypce: Janusz Purzycki

Koncert zostanie poświęcony: Ofiarom zbrodni niemieckich dokonanych na obywatelach Rzeczypospolitej, Dla uczczenia 40- lecia wstąpienia na Tron Piotrowy Jana Pawła II, Z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodleglości.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem został udzielony przez Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego, Starostę Powiatu Brzeskiego, Związek Szlachty Rzeczypospolitej i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Miejsce organizacji koncertu nie jest przypadkowe. Grodków to miasto o muzycznych doświadczeniach. Tutaj urodził się świetny kompozytor Józef Elsner, nauczyciel Fryderyka Chopina, a także Sylvius Leopold Weiss- wspaniały śląski kompozytor i lutnista. Grodków nie powinien zamierać, ale czerpać z tej spuścizny. Dlatego też, poprzez orgaznizowanie wydarzeń tego typu, czyli w światowym wykonaniu chciałbym wskrzesić uśpionego ducha Grodkowa, aby ożył w wysokiej kulturze. Moim skrytym pragnieniem jest także zwrócenie uwagi na problem braku muzeum regionalnego w Grodkowie poświęconego pamięci Elsnera i Weissa. W odległej przeszłości istniało w Grodkowie muzeum poświęcone historii Elsnera, ale teraz to pozstało jedynie wspomnienie.

Reklama

Zamierzam podnieść wkrótce temat Muzeum Regionalenego dla Grodkowa. To przykre, że skazuje się miasto na zatracenie dorobku przeszłych pokoleń. Takie Muzeum jest potrzebne, aby cała historia regionu została w nim uwieczniona.

Koncert rozpocznie się w Kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Grodkowie, 2 września o 12:30. Wstęp wolny.

2018-08-28 11:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jan Paweł II patronem Bełchatowa

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

patronat

MARIAN SZTAJNER

CZYTAJ DALEJ

Być solą ziemi i światłem świata

Niedziela Ogólnopolska 6/2020, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe.Stock.pl

Dzisiejsza Liturgia Słowa zachęca nas do ponownej refleksji nad tym, czym jest chrześcijańskie świadectwo wiary. Święty Paweł pisze, że być uczniem Chrystusa to nie błyszczeć słowem i mądrością, by nie okazało się, że zamiast Chrystusa niesiemy siebie. Kiedy jesteśmy postawieni na świeczniku, potrzebujemy autentycznej pokory, która w św. Pawle przejawiała się w prawdzie o własnej słabości i bojaźni. Rzec by można współczesnym językiem, że Paweł, głosząc Ewangelię, miał po prostu tremę – świadom wielkiej odpowiedzialności, która została na nim złożona. Głosząc Chrystusa, chciał ukryć niejako siebie samego, tak by nasza wiara opierała się wyłącznie na Bogu, a nigdy na człowieku, który przecież może być zawodny.

CZYTAJ DALEJ

Walentynkowy Speed Dating

2023-02-04 15:48

Chrześcijańska Szkoła Tańca Amen

Chrześcijańska Szkoła Tańca „Amen” z Wrocławia organizuje dla wierzących osób samotnych w wieku 25-35 lat przestrzeń do spotkania i bliższego poznania i zaprasza na Chrześcijańskie Szybkie Randki.

Na uczestników czeka dzień pełen wrażeń, wartościowych spotkań i dobrej zabawy. – To już druga edycja chrześcijańskich szybkich randek – pierwszą organizowaliśmy jeszcze przed pandemią – mówi Mateusz Zapart, organizator wydarzenia i założyciel Chrześcijańskiej Szkoły Tańca „Amen”. – Zaplanowaliśmy kilka godzin, by uczestnicy mogli się lepiej poznać. 15 mężczyzn i 15 kobiet w przedziale wiekowym 25-35 lat będzie ze sobą rozmawiać podczas paneli rozmów. Przy stolikach będą czekać partnerki, a partnerzy zmieniać się co kilka minut i przeprowadzać krótkie rozmowy zapoznawcze. Pytania zostały przygotowane przez nas, a uczestnicy poznają je dopiero w trakcie speed datingu. To oczywiście pytania o rzeczy najważniejsze, takie jak wiara, wyznawane wartości, zainteresowania czy podejście do życia. Szybkie randki pomagają przełamać nieśmiałość, blokadę przed pierwszym krokiem i w bezpiecznej przestrzeni odważyć się zadać pytanie i poznać drugą osobę. Potem łatwiej pójść już na prawdziwą randkę – tłumaczy Mateusz Zapart.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję