Reklama

Święto radości Rodziny Salezjańskiej

31 stycznia był dniem wyjątkowym dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób czują się związani ze św. Janem Bosko i z założonym przez niego Zgromadzeniem Salezjanów. W ten dzień bowiem przypadła kolejna rocznica śmierci tego patrona młodzieży.

Niedziela dolnośląska 8/2005

Z tej okazji w kościele pw. św. Michała Archanioła we Wrocławiu odbyły się uroczystości, w których uczestniczyła młodzież Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. św. Edyty Stein i Prywatnego Ogólnokształcącego Liceum Salezjańskiego im. św Dominika Savio, a także przedstawiciele społeczności uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej prowadzonej przez siostry salezjanki i grupa dzieci z przedszkola (także prowadzonego przez salezjanki). Nie zabrakło przedstawicieli Domu Dziecka z Kiełczowa, prowadzonego przez salezjanów. Wśród zaproszonych gości w spotkaniu wzięli udział m.in.: wizytator Zuzanna Włodyjowska, ks. Jerzy Babiak - dyrektor Liceum oraz Jolanta Kucharska, dyrektor zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 78, s. Bernadeta Lewek, dyrektorka Szkoły Podstawowej, wikaria Matki Inspektorki. Przybyli także przedstawiciele Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich, rodzice uczniów oraz parafianie.
Na początku Eucharystii przywitał wszystkich ks. Jan Gondro, dyrektor salezjańskiej wspólnoty, a równocześnie dyrektor gimnazjum im. św. Edyty Stein. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz inspektor Bolesław Kaźmierczak, a o przepiękną oprawę liturgiczną zadbali uczniowie gimnazjum pod przewodnictwem s. Danuty. Kółko teatralne naszej szkoły przygotowało również inscenizację, ukazującą życie i dokonania św. Jana Bosko. Był to wzruszający montaż słowno-muzyczny, któremu towarzyszył pokaz przezroczy.
Na zakończenie oficjalnej części spotkania przedstawiciele wszystkich szkół salezjańskich i grupa przedszkolaków złożyli hołd relikwiom ojca i nauczyciela młodzieży - św. Janowi Bosko. Szczególnie podobał się spontaniczny, pełen entuzjazmu występ najmłodszych - uczniów podstawówki i przedszkolaków.
W radosnej i serdecznej atmosferze udano się do gimnazjum, którego gospodarz, dyrektor ks. Jan Gondro zadbał o ciepłą herbatę dla wszystkich. W przygotowanych wcześniej salach czekało już ciasto upieczone przez gimnazjalistów i inne słodkości. Gości zabawiano muzyką, wspólnym śpiewem, rozmową, a w auli im. ks. Jana Bosko licealiści zaprosili na multimedialną prezentację swojej szkoły, przekonując młodszych kolegów, by kontynuowali naukę u salezjanów. Byli uczniowie gimnazjum uczący się w Liceum Salezjańskim ciepło wspominali chwile spędzone w naszej szkole, mieli też okazję porozmawiać z młodszymi kolegami i nauczycielami. Podziwiali, jak zwykle przepiękne, dekoracje przygotowane specjalnie z okazji Dnia Patrona. Złożyły się na nie m. in. prace plastyczne i literackie gimnazjalistów, ukazujące portrety św. Jana Bosko.
W prawdziwie salezjańskiej, radosnej atmosferze spożyliśmy także obiad w domu salezjańskim, na który zaproszono gości oraz przybyłych nauczycieli.
Wspólnym zdjęciom nie było końca, równocześnie wszyscy życzyli sobie kolejnego, równie udanego spotkania za rok. Gdzie tym razem? Siostry Salezjanki prowadzące przedszkole zapraszały do siebie. Czekamy z niecierpliwością...

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: Trump będzie pierwszym prezydentem który weźmie udział w Marszu dla życia

2020-01-23 15:37

[ TEMATY ]

marsz dla życia

Wikimedia Commons

Jako pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych w historii Donald Trump będzie osobiście uczestniczyć w "Marszu dla Życia" w Waszyngtonie. „Do zobaczenia w piątek”, napisał na Twitterze i podłączył link do strony wydarzenia.

Obecność prezydenta na jutrzejszym marszu potwierdziła Jeanne Monahan Mancini, główna organizatorka „March for Life” zaznaczając, że udział prezydenta w "Marszu dla życia” jest „wielkim zaszczytem”. Przypomniała, że w 2018 r. Donald Trump zwrócił się w przesłaniu wideo do uczestników 45. edycji Marszu w Waszyngtonie, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy zwolenników życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Doroczne marsze organizowane są także między innymi w Chicago, Los Angeles, czy San Francisco. Wszystkie w okolicach dnia 22 stycznia, kiedy przypada niechlubna rocznica decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z 1973 r. o legalizacji aborcji w całym kraju, Wtedy to Sąd Najwyższy głosami siedmiu sędziów przeciwko dwóm przeforsował ustawę zezwalającą na przerywanie ciąży i obowiązującą w całym kraju.

"Marsz dla życia" ma poparcie biskupów katolickich USA i przywódców wielu innych grup wyznaniowych. Podobnie jak w latach ubiegłych w tym roku spodziewanych jest setki tysięcy uczestników.

CZYTAJ DALEJ

Już w weekend zawody Pucharu Świata w Zakopanem

2020-01-24 10:37

[ TEMATY ]

skoki narciarskie

youtube.com

W sobotę czeka nas drużynowy konkurs skoków w Zakopanem. Wiadomo, że trener Michal Doležal puści do boju Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Ale kto będzie czwarty? Przedstawiamy prognozy potalu wpolityce.pl

Poza Kubackim, Stochem i Żyłą pozostali nasi skoczkowie spisują się fatalnie. A w konkursie drużynowym musi wystąpić czterech. Trener Doležal ma twardy orzech do zgryzienia. Oprócz naszych asów w piątkowych kwalifikacjach oprócz nich wystąpią: Stefan Hula, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Wolny, Andrzej Stękała i Adam Niżnik.

Niżnik pierwszy raz będzie miał okazję wystąpić w zawodach o Puchar Świata w Zakopanem. W sezonie zdobył sześć punktów w zawodach o Puchar Interkontynentalny. Na niego trener raczej się nie zdecyduje.

Szansa występu w drużynie 1 proc.

Stękała błysnął formą w zawodach o Puchar Interkontynentalny, bo zajął piąte miejsce. dzień później w Zakopanem był… 30. Dotychczas tylko raz wystąpił w zawodach o Puchar Świata.

Szansa występu w drużynie 1 proc.

Kot skacze coraz gorzej. W miniony weekend w Titisee-Neustadt skakał fatalnie. W niedzielnym konkursie był przedostatni. W sezonie tylko sześć razy zakwalifikował się do drugiej serii. W większości na jego początku.

Szansa występu w drużynie 2 proc.

Zniszczoł dostał szansę występu w zawodach o Puchar Świata kosztem Wolnego. Zaprezentował się lepiej od Huli i Kota, ale również nie awansował do drugiej serii. Pamiętajmy też, że to członek kadry B.

Szansa występu w drużynie 2 proc.

Hula jest najstarszym i najbardziej doświadczonym skoczkiem naszej kadry. Gwarantuje skoki na poziomie miejsc 20-40. Tylko czy to wystarczy do podium?

Szansa występu w drużynie 14 proc.

Wolny nie po to został odesłany do ostrych treningów, żeby trener nie miał w tym ukrytego celu. Wiadomo, że słabo skakał, dużo gorzej niż w poprzednim sezonie, ale w konkursach drużynowych w Wiśle i szczególnie w Klingenthal spisał się na miarę oczekiwań.

Szansa występu w drużynie 80 proc.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję